שני, 22 דצמ' 2014
Home
כנס תלמידי מחקר, יוני 2012 PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י eastasia   
ראשון, 08 ינואר 2012 14:57

 

"כיוונים חדשים": כנס תלמידי מחקר ללימודי אסיה 2012

החוג ללימודי מזרח אסיה, אוניברסיטת תל-אביב

 4 ביוני 2012

עדכון אחרון ב-חמישי, 09 פברואר 2012 11:46
קרא עוד...
 
אודות

הודו, סין ויפן הן שלוש מהציביליזציות הגדולות והמפוארות בתולדות האדם. ציביליזציות אלו הנחילו לנו אוצרות רוח שאין להן שיעור בכל אחד ואחד מתחומי היצירה האנושית: ספרות ופילוסופיה, מדע ואומנות, סיפורת ושירה, ציור ומוזיקה, רפואה וארכיטקטורה, ועוד ועוד. ההיסטוריה של ציביליזציות כבירות אלה - על מאות מיליוני תושביהן - חיונית להבנת ההיסטוריה האנושית. יתר על כן ציביליזציות אלה - ששורשיהן, בעבר העתיק - הולכות ותופסות מקום חשוב יותר ויותר בעולם המודרני. מבחינה תרבותית, כלכלית, פוליטית, וצבאית שלוש הציביליזציות האלה תופסות מקום מרכזי בקהילה הגלובלית המודרנית. רבים הם החוקרים הסבורים כי מרכז הכובד של הכלכלה העולמית עתיד לעבור בשנים הקרובות מארצות הברית ואירופה למזרח אסיה.

החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב הוא החוג הגדול והמגוון ביותר ללימודי מזרח אסיה במדינת ישראל. בחוג - המונה כ 600 תלמידים - מלמדים כעשרים מרצים וכעשרה מורי שפה. החוג מציע מגוון רחב ביותר של קורסים הנוגעים לכל פן ופן של ההיסטוריה המסורתית והתמורות המודרניות של שלוש הציביליזציות: הודו, סין ויפן. החוג מציע אפוא, שיעורים הנוגעים להיסטוריה, לספרות, לפילוסופיה, לדתות (כגון: הינדואיזם, בודהיזם, קונפוציניזם, דאואיזם, שינטו ועוד) לאומנות לפוליטיקה לכלכלה להיסטוריה של המדעים והרפואה וליחסים הבין-לאומיים של סין יפן והודו גם יחד.

דגש מיוחד מושם בחוג על לימודי השפה. אנו בחוג ללימודי מזרח אסיה מאמינים שלא תתכן היכרות מעמיקה ומחקר מקורי עם תרבויות זרות ללא לימוד מעמיק של שפתן. לפיכך, מציע החוג ללימודי מזרח אסיה, קורסים למתחילים ולמתקדמים בסינית (מודרנית מנדרינית וקלאסית גם יחד), יפנית, סנסקריט והינדי.
 
חדשות ואירועים
ברכות לזוכי התחרות הארצית ביפנית
ברכות חמות לתלמידי החוג על זכייתם במקומות הראשונים בכל הקטגוריות בתחרות הנאומים הארצית בשפה היפנית שהתקיימה באוניברסיטה העברית: מקום ראשון שנה ג' מעוז קובי, מקום שני איליה פופוב מקום ראשון שנה ב' אוהד לבנה בר-און מקום​ ראשון שנה א' רותם ירקוני ברכות גם לאלה הלר (שנה  א'), ומאיהב רדה (שנהב')  שהשתתפו בתחרות וייצגו אותנו בכבוד ​תודה גם למורות הנפלאות!
קרא עוד...


כנס התעסוקה הראשון
  ברכותנו החמות למארגני כנס התעסוקה הראשון של החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב
קרא עוד...


Performing Japanese Traditions
:Performing Japanese Traditions   Temporal and Spatial Reconsideration of Dramatics, Poetics, and Ritual Practices פרטים באתר:   pjtworkshop.wordpress.com
קרא עוד...


'The analysis of karma according to the Maha-Kammavibha
שמחים להזמינכם להרצאתו של פרופ' רופרט גֶתיןProfessor Rupert Gethin        אוניברסיטת בריסטול      'The analysis of karma according to the Mahā-Kammavibhaṅga-sutta and its commentary' 'קריאה בדרשתו של הבודהא "אודות החקירה המעמיקה של הקרמה" ובפרשנויותיה.
קרא עוד...