קורסי החוג ללימודים קלאסיים - יוון ורומא
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודים קלאסיים - יוון ורומא
לימודי התואר הראשון
א. התמחות בשפה היוונית
ש נ ה א'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00–12:00 | גילמן | א362 |
מבואות - מסגרת 126
0672153201 - עיבור ולידה פלאיים במיתולוגיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0672110201 - מבוא לספרות היוונית הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אייל ניסני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 306 |
**חובה להירשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
ש נ ה - ב'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672232701 - קסנופון, קירופיידאה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 260 |
0672232801 - ההמנונות ההומריים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
ש נ ה - ג'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672257001 - קיקרו, הסוגים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
0672232301 - קריאה בשירה הרומית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
סמינריונים- מסגרת 128
0672321201 - דמוסתנס, על הכתר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
0672322901 - שירה ודרמה בתקופה ההלניסטית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
ב. התמחות בשפה הרומית
ש נ ה - א'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
מבואות - מסגרת 126
0672153201 - עיבור ולידה פלאיים במיתולוגיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0672120201 - מבוא לספרות רומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מזור מעין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
ד"ר מזור מעין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית:
ש נ ה ב'
שפה - מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00–12:00 | גילמן | א362 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672257001 - קיקרו, הסוגים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
0672232301 - קריאה בשירה הרומית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 320 ע"ש אלקוב |
ש נ ה - ג'
שפה- מסגרת 121 (קורס שנתי)
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
שיעורים מתקדמים - מסגרת 127
0672232701 - קסנופון, קירופיידאה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 361 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 260 |
0672232801 - ההמנונות ההומריים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
סמינריונים- מסגרת 128
0672328801 - ליוויוס, מאז ייסוד העיר. עידני הגיבורים של רומא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 260 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה רומית
0672323201 - ורגיליוס, אינאיס 3: המסע לאיטליה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 262 |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
**דרישת קדם - שפה רומית
ג. התמחות בתרבות קלאסית
ש נ ה - א'
מבואות - מסגרת 120
שיעורי חובה
0672153201 - עיבור ולידה פלאיים במיתולוגיה היוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0672110201 - מבוא לספרות היוונית הקלאסית (תאריך בחינה) | ||||||
מר אייל ניסני | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 306 |
0672120201 - מבוא לספרות רומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מזור מעין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
ד"ר מזור מעין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**או
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ביוון העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
**חובה להרשם לשו"ת חברה, משטר ותרבות ברומא העתיקה
**יש לבחור באחת מקבוצות השו"ת בחוג להיסטוריה כללית
שיעורי בחירה
שיעורים מהחוג ללימודים קלאסיים
0672155001 - תרבות הפנאי של הרומים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0672154201 - חוק וסדר בעולם הרומי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 220 |
0672153901 - רפואה בעולם העתיק (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0672155601 - אמנות הדיבור ביוון וברומא: הנאום בבית הדין, באסיפה ובספרות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
0672110101 - לשון יוונית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א362 |
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 09:00–12:00 | גילמן | א362 |
0672210101 - לשון יוונית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
ד"ר פיה האוסקר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 212 |
0672120101 - לשון רומית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 317 |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
0672220101 - לשון רומית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
מר אברהם ארואטי | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 361 |
שיעורים מחוגים אחרים
0671107101 - מבוא לארכיאולוגיה קלאסית ושל א"י בתקופות הקלאסיות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
ד"ר שטיבל גיא | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 220 |
0621120501 - דת ופוליטיקה ביוון הקדומה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עירד מלכין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0621120401 - אוגוסטוס: הקיסר הראשון ברומא (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
ש נ ה - ב'
שיעורים מתקדמים - מסגרת 122
0672232901 - הרומן בעולם הרומי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
ד"ר עידו יזרעלוביץ | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 211 |
0672213901 - ההיסטוריה על פי אוגוסטוס: ספרות ואמנות בשירות התעמולה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רבקה גרשט | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 104 |
0672220801 - חוק וצדק בעולם היווני (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורי יפתח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 306 |
פרופ' אורי יפתח | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
ש נ ה - ג'
סמינריונים - מסגרת 123
0672328701 - סוגיות נבחרות בתולדות המדע העתיק (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א317 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
0672346101 - גזענות בעולם העתיק (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א362 |
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
לתלמידי תואר שני
סמינרים - מסגרת 620
0672350701 - טקסטים ספרותיים ודוקומנטריים על פפירוס ואבן (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אורי יפתח | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | ||
פרופ' אורי יפתח | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 |
**סמינר מ"א. פתוח גם לתלמידי ב"א, שנה ג'
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
**דרישת קדם - שפה רומית
0672322901 - שירה ודרמה בתקופה ההלניסטית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
פרופ' רחל צלניק-אברמוביץ | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
**סמינר ב"א, פתוח גם לתלמידי מ"א
0672328801 - ליוויוס, מאז ייסוד העיר. עידני הגיבורים של רומא (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' יונתן פרייס | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–16:00 | גילמן | 260 |
**דרישת קדם - שפה רומית
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672321201 - דמוסתנס, על הכתר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
פרופ' מרגלית פינקלברג | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 497 |
**דרישת קדם - שפה יוונית עתיקה
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672323201 - ורגיליוס, אינאיס 3: המסע לאיטליה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 262 |
פרופ' אנדריאה רוטשטיין | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
**דרישת קדם - שפה רומית
**סמינר ב"א. פתוח גם לתלמידי מ"א
0672346101 - גזענות בעולם העתיק (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א362 |
פרופ' בנימין איזק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 323 ע"ש אלקוב |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
0672328701 - סוגיות נבחרות בתולדות המדע העתיק (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
ד"ר אורנה הררי | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | א317 |
**הסמינר פתוח גם לתלמידי מ"א
0672000101 - סמינר מחלקתי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
**חובת השתתפות בסמינר לתלמידי מ"א בחוג ללימודים קלאסיים