הפניות והנחיות לסטודנטים

בדף זה תוכלו למצוא מידע שימושי אודות מאגרי המידע וכלים אינטרנטיים נוספים שניתן להיעזר בהם במהלך הלימודים. לרוב האתרים שיצוינו, כמו גם לאתרים רבים אחרים, ניתן להיכנס ממחשבי האוניברסיטה או באמצעות כניסה מרחוק דרך שרת האוניברסיטה. להלן הסבר כיצד להתחבר לאתרים השונים  דרך שרת האוניברסיטה מרחוק.

 

רשימת מאגרי מידע:

  1. קטלוג הספריה לאיתור ספרים ומאמרים.
  2. אפשרות דפדוף (browse) בקטלוג לפי שם מחבר, כותרת או נושא.
  3. מאגרי מידע בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים באתר ספריית האוניברסיטה.
  4. IsisCB Explore - מאגר מידע בתחום ההיסטוריה של המדע.
  5. Complete Dictionary of Scientific Biography – מילון אנציקלופדי בו ניתן למצוא מאמרים ורשימות אודות חייהם המקצועיים של מדענים מתקופות שונות, מן העת העתיקה ועד ימינו.
  6. Oxford DNB – מילון אנציקלופדי המוקדש לביוגרפיות של האנשים אשר השפיעו על ההיסטוריה של בריטניה (מוקדש לא רק לאנשי מדע אך בהחלט ניתן להיעזר בו).
  7. Stanford Encyclopedia of Philosophy – אנציקלופדיה שמכילה ערכים רבים מעולם הפילוסופיה (למשל, ערך על ריאליזם מדעי). כל ערך נכתב על ידי פילוסופי/ת שעוסק/ת בתחום הרלבנטי והוא מכיל רקע על ההיסטוריה של הערך, עמדות שונות לגביו, ויכוחים שהוא רלבנטי אליהם, וכו'.
  8. Google Scholar – מאגר מידע אקדמי כללי. ניתן לחפש בו מקורות או מאמרים באופן ישיר, למשל על ידי חיפוש שם המאמר/המקור, או על ידי חיפוש של מילות מפתח (נושא, שם המחבר/ת, וכו').
  9. רב מילים - מילון עברי-אנגלי, אנגלי-עברי ועברי-עברי שמספק בין היתר גם הסברים קצרים למונחים מורכבים.
  10. כלים לניהול מידע ביבליוגרפי באתר הספרייה.

 

מטלות ועבודות סיום

 

עבודות סיום, מטלות קורס וצרופות יש להגדיר להדפסה על דפי A4 ובגופן בגודל בינוני ומעלה (12 נקודות בגופנים מקובלים כמו דויד ונרקיסים). את עבודות סיום הקורס יש להגיש למזכירות המכון מודפסות או בקובץ אלקטרוני, בהתאם להנחיות באתר.

 

כל עבודה או מטלה חייבת להפנות אל המקורות שעליהם היא מסתמכת לפי כללי ציטוט אקדמים מקובלים. ניתן לבחור באחת מבין השיטות הרבות המוצעות כאשר מטרתן להבהיר לקורא על אילו מקורות הסתמכתם. בקובץ זה תוכלו למצוא מספר דוגמאות לציטוט פשוט.

 

פרטים נוספים אודות כללי הציטוט השונים ניתן למצא באתר Chicago-Style Citation Quick Guide או בעברית (לפי כללי ציטוט אחרים).

 

הדרכות לכתיבת עבודה

 

ניתן להעזר בהדרכות לכתיבת עבודה שנכתבו על ידי מספר מרצים מהחוג להיסטוריה.

להלן גם מספר קישורים להנחיות לכתיבת וקריאת עבודות פילוסופיות, שיצר הפילוסוף James Pryor מאוניברסיטת NYU:

איך לקרוא מאמר/עבודה פילוסופית, איך לכתוב מאמר/עבודה פילוסופית, מושגים בפילוסופיה (למשל, מהו טיעון, סוגי טיעון שונים, וכו'). 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive