תשע"ה (2014-2015)

אורח ביחידה: פרופ' אלכס מסעודי

יום עיון על מדע התרבות במסגרת תורת האבולוציה

פרופ' אלכס מסעודי, אחד החוקרים המובילים בתחום מחקר התרבות במסגרת תורת האבולוציה, היה אורח היחידה והמכון ללימודים מתקדמים ע"ש סאקלר בין ה-2 ל-12 ביוני. במסגרת ביקורו התקיים ביום ג', 2 ביוני, יום עיון שבו הרצה על "לקראת מדע של התרבות במסגרת תורת האבולוציה של דארווין", עם דיון בהשתתפות הפרופסורים אמוץ זהבי, חוה יבלונקה, אריה אלטמן וארנון לוטם.

יום העיון צולם במלואו. ניתן לראות את הסרטונים באתר אירועי האוניברסיטה וב-Youtube.

פרופ' מסעודי גם קיים דיון עם קבוצת חוקרים במכון כהן (בתיאום עם ד"ר סנאיתגיסיס) ועם תלמידי היחידה במסגרת הסמינריון "מחקר התרבות: מסורות ובעיות" ביום ב' ה-8 ביוני (בתיאום עם ד"ר יפעת גוטמן), וכן ביקר באוניברסיטה העברית (בתיאום עם פרופ' אריה אלטמן) וניהל שם שיחות עם חוקרים במחלקה לאנתרופולוגיה וסוציולוגיה.

לפרטים על יום העיון

סדנה בין-תחומית לחקר הרגשות

 

ביום חמישי, 11.6.2015, התקיימה הסדנה הבין-תחומית לחקר הרגשות, המסכמת את פעילותה השנתית של קבוצת הלימוד והדיון לדוקטורנטים בנושא זה. הקבוצה פעלה במהלך השנה במסגרת פרויקט של הפקולטה למדעי הרוח, והתארחה בבית הספר למדעי התרבות, אך משתתפיה באו מתחומים מגוונים. הסדנה אירחה את הסוציולוג של הרגשות פרופ' כריסטיאן פון-שווה (Christian vonScheve, האוניברסיטה החופשית, ברלין), שהרצה על גישתו הבינתחומית לרגשות קולקטיביים. כמו כן, בשלושת מושבי הסדנה, הוצגו נקודות מבט שונות לחקר הרגשות (היסטוריה, מגדר ואינטראקציה חברתית). הרצו ד"ר דניאל דור, ד"ר נעמה כהן-הנגבי, ד"ר ליאת פרידמן וד"ר מאיה מאור, לצד תלמידי המחקר חברי הקבוצה.

מארגן הסדנה: מר רותם לשם (היחידה למחקר התרבות).

 

לפרטים על הסדנה.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive