קורסי החוג להיסטוריה של עם ישראל
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
החוג להיסטוריה של עם ישראל
לימודי התואר הראשון
תרגיל חובה בשנה ראשונה (מסגרת 140)
0677105801 - "ארון הספרים היהודי": מקורות לחקר תולדות ישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
קורסי בחירה מומלצים (מסגרת 111)
0677124001 - מיומנויות מחקר וכתיבה היסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיה גז | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 106 |
0690191401 - מהי קדושה בזמן? תמורות בעיצובה של השבת בספרות חז"ל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר איתמר ברנר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
לימודי ליבה
העת העתיקה - (מסגרת 120)
0677113401 - עולמות יהודים בין כורש למוחמד (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל רוטמן | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר יובל רוטמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 102 |
0671236701 - קורס דיגיטלי - ירושלים בין חורבן להתחדשות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | שיעור | 00:00–00:00 |
0671236702 - תרגיל לקורס הדיגיטלי - ירושלים בין חורבן להתחדשות** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
0671107401 - מבוא להיסטוריוגרפיה מקראית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עומר סרגי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0677207801 - יהודי, שומרוני ונוצרי נפגשים בא"י בתקופה הביזנטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 105 |
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 105 |
ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת - (מסגרת 130)
0677106101 - יהודים ונוצרים בימה"ב(עד מסעי הצלב 1096) (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 205 |
0677110101 - העיר והקהילה בספרד בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
0677106201 - יהודים בעולם הנוצרי של ימה"ב (ממסע הצלב הראשון) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0677125301 - שרשי המודרניות: יהודי אירופה במאה השמונה-עשרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
העת החדשה - (מסגרת 140)
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | קרטר | 203 |
פרופ' ירון צור | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 203 |
0677125701 - 'השיגעון הגדול':יהודי גליציה ערב מלחמת העולם הראשונה ובמהלכה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אלה באואר | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 277 |
0677158901 - יהודי מזרח אירופה: היסטוריה, חברה ותרבות 1939-1600 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 002 |
1411712201 - יהדות, חוק וטכנולוגיה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לביא שי ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–17:30 | גילמן | 278 |
0677123801 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1939-1918 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0677125501 - יהודי ארה"ב במאה ה-20: ציונות, השתלבות, פוליטיקה ותרבות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מתיו סילבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 205 |
0677125101 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לנאציזם 1941-1933 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 002 |
0677114801 - המאבק להקמת המדינה, 1947-1939 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0677126001 - מבוא לתולדות השואה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוי דרייפוס | סמסטר ב' | שיעור | 00:00–00:00 |
0677125401 - היסטוריה בעין המצלמה: יהודי גליציה בין מזרח למערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נתן שיפריס | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 280 |
0677125601 - אנטישמיות: האם יש לשנאה היסטוריה משלה? (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 306 |
0677125201 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לשואה-ניסיונות הצלה(1945-1941 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677111901 - ישראל בעשור השני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0677125301 - שרשי המודרניות: יהודי אירופה במאה השמונה-עשרה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 002 |
0677123901 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1948-1939 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0602615401 - השכלה לילד - ראשיתה של ספרות הילדים היהודית באירופה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר טל קוגמן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 08:00–12:00 | גילמן | 449 |
0677112601 - נשים ביישוב ובישראל הצעירה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0677208301 - העליות לארץ ישראל, 1947-1881 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 001 |
לימודי התמחות - תרגילים
העת העתיקה - (מסגרת 120)
0677210301 - מרכיבים פאזל - 'מפת' ארץ ישראל בתקופות ההלניסטית, הרומית והב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
0677206901 - המשפחה היהודית בעת העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל רוטמן | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–20:00 | קרטר | 202 |
ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת - (מסגרת 130)
0677207401 - ספרות השו"ת כמקור היסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 |
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 |
0677203601 - נשים יהודיות ונוצריות חדשות בספרד בימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 107 |
העת החדשה - (מסגרת 140)
0677210001 - תגובת העולם החופשי לרצח יהדות אירופה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–14:00 | קרטר | 202 |
0677209801 - ד"ר חיים וייצמן, בין ביוגרפיה והיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 202 |
0677210101 - התנועות הדתיות ביהדות המאה ה-19 וה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | קרטר | 203 |
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | קרטר | 203 |
0677209901 - שנים ראשונות למדינה: מבט היסטורי והיסטוריוגרפי-קריאה מודרכת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
0677113101 - המחלוקת בין תנועת העבודה לתנועה הרויזיוניסטית, 1952-1925 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 |
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 |
0677206201 - היצירה היהודית בראי ההיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 102 |
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 102 |
1041358101 - יהודים, אנתרופולוגים ומה שביניהם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר קרבאל-טובי מיכל | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–17:00 | נפתלי | 420 |
0677209701 - תרגיל בקריאת מקורות: שואת יהודי אירופה - משטר, חברה ויהודים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוי דרייפוס | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–16:00 | רוזנברג | 209 |
0677113001 - חיים בסרט: דמות היהודי בקולנוע האמריקאי, הישראלי והמזרח אירו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 282 |
סמינרים לתואר ראשון
העת העתיקה - (מסגרת 300)
0671231701 - ארץ ישראל תחת שלטון אשור** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0677307101 - קדושים ועושי ניסים בעת העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
ד"ר יובל רוטמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
0677308201 - חברה במראה - הספרות התלמודית כמקור היסטורי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 |
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | קרטר | 202 |
ימי הביניים - (מסגרת 300)
0677365101 - הכרוניקות של יהודי ספרד (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 209 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 209 |
0677303501 - יהודי אנגליה בימי הביניים: היבטים היסטוריים וכלכליים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | קרטר | 203 |
פרופ' שמחה גולדין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | קרטר | 203 |
העת החדשה - (מסגרת 300)
0677305001 - הקיבוץ (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 |
0677304701 - החסידות בעיני מתנגדיה: קריאה בכתבי פולמוס ומחלוקת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דוד אסף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |
0677305201 - כתיבה יהודית בשואה ועל השואה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר חוי דרייפוס | סמסטר ב' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 |
0677308301 - "המרוקאים" - במרוקו ובישראל: חברה, תרבות וזיכרון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |
0677308101 - בין אמנציפציה לאנטישמיות: יהדות מערב ומרכז אירופה (המאה ה-19 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | קרטר | 203 |
פרופ' שלום רצבי | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | קרטר | 203 |
0677305701 - ארועי מפתח בישראל (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
שיעורים מומלצים מלימודי תרבות עברית
0690190201 - מבוא למחשבת חז"ל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 001 |
0690161301 - מבוא להגות יהודית של ימה"ב** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | ווב | 001 |
0690120101 - מבוא למקרא: (א) הספרות לסוגותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
0690120201 - מבוא למקרא: (ב) המחקר לזרמיו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 282 |
מסלול לימודי ישראל
קורסי חובה בשנה א' - מסגרת 180
0677105901 - העולם היהודי בעת החדשה (קורס חובה) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | קרטר | 203 |
פרופ' ירון צור | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 203 |
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
קורס חובה לשנה א' לתלמידי החוג להיסטוריה של המזה"ת בלבד
במקום הקורס: מבוא למזה"ת בעת החדישה של פרופ' עוזי רבי יש לב
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
קורסי ליבה - מסגרת 185
0677124001 - מיומנויות מחקר וכתיבה היסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיה גז | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 106 |
0677209801 - ד"ר חיים וייצמן, בין ביוגרפיה והיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 202 |
1411712201 - יהדות, חוק וטכנולוגיה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לביא שי ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–17:30 | גילמן | 278 |
0677123801 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1939-1918 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–10:00 | גילמן | 282 |
0677125101 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לנאציזם 1941-1933 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 002 |
0677114801 - המאבק להקמת המדינה, 1947-1939 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 001 |
0677209901 - שנים ראשונות למדינה: מבט היסטורי והיסטוריוגרפי-קריאה מודרכת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 14:00–18:00 | רוזנברג | 211 |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
0621169001 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכל שפירא | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–18:00 | גילמן | 306 |
0621169002 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נמרוד טל | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
ד"ר נמרוד טל | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א319 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0662115401 - צדק חברתי ו(אי) שוויון בראי מאבקים חברתיים בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
גב' יערה בוקסבאום | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0677126001 - מבוא לתולדות השואה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר חוי דרייפוס | סמסטר ב' | שיעור | 00:00–00:00 |
0677125201 - תגובת התנועה הציונית והיישוב לשואה-ניסיונות הצלה(1945-1941 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0677111901 - ישראל בעשור השני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0677123901 - ההיסטוריה של האקטואליה - בריטניה בא"י 1948-1939 (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 282 |
0677112601 - נשים ביישוב ובישראל הצעירה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0677208301 - העליות לארץ ישראל, 1947-1881 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 001 |
0677113101 - המחלוקת בין תנועת העבודה לתנועה הרויזיוניסטית, 1952-1925 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 |
ד"ר מאיר חזן | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 10:00–12:00 | קרטר | 203 |
0677113001 - חיים בסרט: דמות היהודי בקולנוע האמריקאי, הישראלי והמזרח אירו (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 282 |
0621169003 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נמרוד טל | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
ד"ר נמרוד טל | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 305 |
0621169004 - חברה, משטר ותרבות במאה ה-20 (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
ד"ר שגיא שפר | סמסטר ב' | שו"ת | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
סמינרים - מסגרת 330 רפראטים - מסגרת 340
0677305001 - הקיבוץ (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מאיר חזן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 |
0680406101 - ספרות דור תש"ח (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 211 |
0677308301 - "המרוקאים" - במרוקו ובישראל: חברה, תרבות וזיכרון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |
0677305701 - ארועי מפתח בישראל (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
ד"ר אורית רוזין | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | קרטר | 202 |
קורסי בחירה - מסגרת 190
מומלץ להירשם לקורסי הבחירה השונים רק משנה ב'
לקורסי הבחירה ממשפטים וממדעי החברה מומלץ להירשם בשנה ג'
0677105801 - "ארון הספרים היהודי": מקורות לחקר תולדות ישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
0677125501 - יהודי ארה"ב במאה ה-20: ציונות, השתלבות, פוליטיקה ותרבות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מתיו סילבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 205 |
0690140001 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' חיים כהן | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
1411116010 - משפט והיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לחובסקי אסף | סמסטר א' | שיעור | ב' | 15:00–17:30 | טרובוביץ | 301 |
1411310701 - משפט עברי: הציונות ומדינת ישראל- הלכה והגות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:30–12:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
פרופ' אדרעי אריה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:30–12:00 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
0811220201 - מבוא לתאטרון יהודי עברי*** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' קינר גד | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | מכסיקו | 213 |
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
0662196001 - תולדות המחשבה הכלכלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 326 |
0602601601 - ספרות הילדים העברית: מבוא (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יעל דר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 08:00–12:00 | גילמן | 262 |
1041260701 - ריבוד ואי שוויון (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' לוין אפשטיין נח | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–13:00 | נפתלי | 108 |
0691223401 - יסודות הגיאוגרפיה ההיסטורית (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון בלסלב | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 115 |
0608112201 - פמיניזמים, משפט וחברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דפנה הקר | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
1411572801 - המעמד המשפטי של המיעוט הערבי בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
עו"ד ג'בארין חסן | סמסטר א' | שיעור | ה' | 17:00–18:30 | טרובוביץ | 209 - אולם קפלון |
1041261101 - מגדר וחברה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מנדל הדס | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 16:00–19:00 | נפתלי | 210 |
0662195901 - מרחב בספרות ילדים ישראלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר דרור בורשטיין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
0691292901 - גיאוגרפיה היסטורית סביבתית בעת החדשה (תאריך בחינה) | ||||||
מר ירון בלסלב | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | יד אבנר | 232 |
0851659501 - מבוא לקולנוע ישראלי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יוסף רז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
1041358101 - יהודים, אנתרופולוגים ומה שביניהם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר קרבאל-טובי מיכל | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 14:00–17:00 | נפתלי | 420 |
0690264101 - אדם,טבע וחילון בהגותו של א.ד. גורדון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 106 |
1041310201 - חברה בישראל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' שנהב יהודה | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 16:00–19:00 | נפתלי | 101 |
לימודי התואר השני
מסגרות 620, 625 - מסלול מחקרי
מסגרות 640, 645 - מסלול עיוני
סמינר חובה בשנה ראשונה בסמסטר א'
0677410001 - מקצועו של ההיסטוריון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ג'רמי כהן | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 |
סמסטר א'
0677408201 - דת וכפירה בתקופת השואה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר חוי דרייפוס | סמסטר א' | סמינר | א' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 |
0677406801 - ממשפחה יהודית למשפחה ישראלית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אורית רוזין | סמסטר א' | סמינר | ג' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |
0677409701 - יהודים וערים: בין היסטוריה עירונית ובין היסטוריה קהילתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר סקוט אורי | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | גילמן | 320 ע"ש אקירוב |
0677409601 - מלחמת בן כוסבה - המרד ושברו (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 202 |
0602611801 - נעורים בחברה היהודית והנוצרית באירופה הקדם מודרנית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר טלי ברנר | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
0677409501 - דת, לאומיות ואוניברסליזם ביהדות המודרנית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | סמינר | ג' | 14:00–16:00 | קרטר | 203 |
פרופ' שלום רצבי | סמסטר א' | סמינר | ה' | 14:00–16:00 | קרטר | 203 |
סמסטר ב'
0671413301 - מבט היסטורי וארכיאולוגי על הדויטרונומיסט (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ישראל פינקלשטיין פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
פרופ' ישראל פינקלשטיין פרופ' עודד ליפשיץ | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 204 )(סיפריה) |
0677402901 - יהודים וקונברסוס בימי הביניים והרנסנס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 209 |
פרופ' אליעזר גוטווירט | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 209 |
0602614801 - אלה הקטנים יהיו גדולים ויהיו עברים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' שביט זהר | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0677409801 - משבתאות לחסידות: טקסט והיסטוריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | ווב | 101 |
0677409201 - "אהוב את הרובה, שנא את המלחמה"-הויכוח על הפעלת הכוח ביישוב (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מוטי גולני | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 |
0677408701 - בין משפטי נירנברג למשפט פרנקפורט-אושוויץ 1965-1945 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר רוני שטאובר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 10:00–14:00 | קרטר | 203 |
0677403601 - העיירה היהודית - היסטוריה, זיכרון ודימוי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' דוד אסף פרופ' אבנר הולצמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |
0677419601 - עלילת הדם בימי הביניים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ג'רמי כהן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 202 |
0677405801 - קצן של הקהילות היהודיות בארצות האסלאם, 1977-1947 (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ירון צור | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | קרטר | 203 |
0677407001 - בין יהודים לנוכרים בעת העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר יובל רוטמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | רוזנברג | 212 |