• ראשי
 • מסלולי החוג

  החוג לבלשנות מציע את מסלולי הלימוד הבאים:

   

  מסלול דו-חוגי כללי: לימודים בחוג לבלשנות ובחוג נוסף באוניברסיטה במקביל. במסלול זה ילמדו התלמידים/ות 62 ש"ס במסגרת לימודי הבלשנות. 

   

  מסלול דו-חוגי ב"בלשנות חישובית": לימודים בבלשנות ובמדעי המחשב המאפשרים העמקה בתחום הבלשנות החישובית. במסלול זה ילמדו התלמידים/ות 62 ש"ס במסגרת לימודי הבלשנות. 

   

  מסלול דו-חוגי ב"נוירוביולוגיה של השפה": מסלול לימודים בבלשנות וביולוגיה עם הדגש במדעי המוח, במסגרת בי"ס סגול למדעי המוח. במסלול זה ילמדו התלמידים/ות 60 ש"ס במסגרת לימודי הבלשנות. 

   

  מסלול דו חוגי ב"פסיכובלשנות": לימודים בבלשנות ובפסיכולוגיה בדגש על מחקר אמפירי. במסלול זה ילמדו התלמידים/ות 62 ש"ס במסגרת לימודי הבלשנות.

   

  מסלול חד-חוגי בבלשנות (החל מהשנה השניה ללימודים): במסלול זה ילמדו התלמידים/ות 94 ש"ס במסגרת לימודי הבלשנות ו-26 ש"ס במסגרת חטיבת השלמה, סה"כ 120 ש"ס.

  למסלול החד-חוגי בבלשנות יתקבלו תלמידי/ות שנה ב' העומדים/ות בתנאים הבאים:

  •  בחוג לבלשנות – ציון משוקלל של 90 לפחות, בשלושה מתוך חמשת הקורסים הבאים: מבוא לבלשנות: מבט פנורמי, פונטיקה, מבוא לסמנטיקה, מבוא לבלשנות: בונים תיאוריה, פונולוגיה מתחילים. 
  • בחוג השני –  ציון משוקלל של 80 לפחות בקורסים בהיקף של לפחות 16 ש"ס. 
  •  אישור וועדות ההוראה של החוג לבלשנות והפקולטה למדעי הרוח.
  • המעוניינים/ות לעבור למסלול החד-חוגי מתבקשים/ות לפנות בכתב לוועדת ההוראה של החוג לאחר קבלת כל הציונים, בתום שנת הלימודים הראשונה
  • יש לעיין בפירוט הקורסים  ולהשלים  את קורסי שנה א' במקרה הצורך. 

  לימודים בהתאמה אישית למצטיינים במסלול החד-חוגי.

  אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive