• ראשי
 • תנאי הקבלה

  קבלה "מן המניין":
  יתקבלו כתלמידים/ות "מן המניין" מועמדים/ות שסיימו תואר ראשון בבלשנות בציון משוקלל של 80 לפחות, ואשר סיימו במהלך לימודיהם/ן לתואר הראשון את כל ארבעת הקורסים המפורטים ברשימה להלן.


  רשימת קורסי הב.א המהווים דרישות קדם לקבלה ללימודי מ.א. "מן המניין":

  שם הקורס

  דרישות קדם   

  תחביר מתקדמים: עיבוד תחבירי

  תחביר מתחילים

  פונולוגיה מתקדמים

  פונולוגיה מתחילים

  יסודות הסמנטיקה הפורמלית

  מבוא לסמנטיקה

   


  הערה: תלמידים/ות שהשתתפו בקורסים בתחביר, פונולוגיה וסמנטיקה, המקבילים בתוכנם וברמתם לקורסים לעיל, מתבקשים לפנות ליועצת המ"א של החוג. פטור מהשתתפות בקורס יינתן ע"י היועצת בלבד על סמך התייעצות עם המרצים/ות הרלוונטיים/ות.


  ​קבלה "על תנאי":
  תלמידים/ות שאינם עומדים/ות בדרישות סעיף 1 יכולים להתקבל ללימודי תואר שני "על תנאי" בכפוף לתנאים הבאים:

  1. תלמידים/ות שאין בידם/ן תואר "בוגר אוניברסיטה" (ב.א.) חייבים/ות להשלים את התואר בציון משוקלל של 80 לפחות עד תום שני הסמסטרים הראשונים ללימודים.
  2. תלמידים/ות אשר לא השתתפו בקורסים המצוינים בסעיף 1 חייבים/ות בלימודי השלמות (ראו סעיף 3). את לימודי ההשלמות יש לסיים עד תום ארבעת הסמסטרים הראשונים לתחילת הלימודים בחוג.
  3. תלמידים/ות במעמד "על תנאי" אשר לא ימלאו את כל הדרישות לעיל, יאלצו להפסיק את לימודיהם/ן בחוג לבלשנות.

  השלמות
  כדי לעבור ממעמד של תלמיד/ה "על תנאי" למעמד של תלמיד/ה "מן המניין" יש להשתתף בלימודי השלמה הכוללים את שלושת הקורסים שברשימה לעיל (סעיף 1) ולסיים בציון ממוצע משוקלל של 80 לפחות.
  אין אפשרות לחזור על יותר מקורס אחד מתוך קורסי ההשלמות. 8 ש"ס מתוך קורסים אלה יוכלו להיחשב למניין השעות לתואר השני – (ראו תחת "פירוט הקורסים").

  • יש לשים לב שלקורסים בסעיף 1 יש דרישות קדם. תלמידים/ות שאין להם/ן את הרקע הדרוש לקורסים המפורטים לעיל ישתתפו גם בקורסי הקדם. האחרונים לא יוכלו להיחשב למניין השעות לתואר השני – (ראו תחת "פירוט הקורסים").
  • פטור מקורס השלמה יינתן רק במקרים שהתלמיד/ה יכול/ה להראות שיש לו/לה את הידע והמיומנות הנדרשים. כדי לקבל פטור מאחד מהקורסים שברשימה (סעיף 1) או מדרישת-הקדם שלו נדרשים גם הסכמת מרצה הקורס שברשימה וגם אישור יועצת לימודי המ.א.

   

  הערה: 

  סטודנטים במסלול הלימוד ביולוגיה-בלשנות עם הדגש במדעי המוח, ובמסלול הלימוד פסיכובלשנות, שהשלימו במהלך התואר הראשון את הקורס "פסיכובלשנות: שיטות מחקר ועיצוב ניסויים", נדרשים לסיים שני קורסים בלבד מתוך שלושת הקורסים לעיל על מנת להתקבל ללימודי מ.א. "מן המניין".

  אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive