קורסי החוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
לימודי התואר הראשון
היסטוריה של המזה"ת בעת החדישה
שנה א'
מבואות מסגרת 120
0622100101 - מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100201 - מבוא לתולדות הערבים והאסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622100401 - מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 223 (אולם ברגר) |
0622910201 - מבוא להיסטוריה של אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
תרגילים מסגרת 120
0622101301 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622101302 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0622101303 - תרגיל לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 317 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622101401 - תרגיל לתולדות האימפריה העות'מאנית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 307 |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 317 |
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 209 |
**(תרגיל בהיסטוריה של אפריקה)
**יכולים להרשם רק תלמידי המסלול החד - חוגי
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622101001 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 280 |
0622101002 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622101003 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622101004 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
0622101005 - תרגיל-מבוא לתולדות המזה"ת בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
**יש לבחור אחד מהתרגילים הבאים
0622109901 - תרגיל בכתיבת עבודות** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
**קבוצה זו לא מיועדת לתלמידים שמתחילים ללמוד בסמסטר א' תשע"ה
0622109902 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
0622109903 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 456 |
0622109904 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622109905 - תרגיל בכתיבת עבודות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר ב' | תרגיל | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
שנה ב'
מבוא חובה מסגרת 120
0622200101 - מבוא להיסטוריה חברתית של המזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
פרו"סים-מסגרת 200
0622220301 - ההיסטוריה של ירדן (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 08:00–10:00 | גילמן | 455 |
0622220701 - איראן בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | פרו"ס | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר א' | פרו"ס | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | א317 |
0622921701 - קרן אפריקה והמזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 320 ע"ש אקירוב |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622221501 - מצרים בעת החדישה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | פרו"ס | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 280 |
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
0622920801 - צמיחתן של מדינות וקהילות פוליטיות מודרניות -מרוקו, אלג'יר ות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
**הקורס יינתן בשפה האנגלית
שיעורי בחירה לשנים ב' ג'- מסגרת 124
0622201101 - סביבה ואיכות סביבה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 317 |
0622210401 - השיעה מכניעות למהפכה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | גילמן | 456 |
0622217401 - להיות מודרני בשלהי התק' העות': חיי יומיום,טכנולוגיה, תפיסות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
ד"ר אבנר וישניצר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0622215801 - לחיות כמוסלמי בעולם מערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0622216201 - יהודים, ישראלים ושאלת ירושלים באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0622219201 - המאה הפלסטינית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
ד"ר הראל חורב | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 08:00–10:00 | גילמן | 278 |
0622201001 - האחים המוסלמים מחסן אל בנא עד מוחמד מורסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
**תלמידים שלמדו את הקורס "תנועות האסלאם הפוליטי במצרים.." עם
**ד"ר צורף לא יכולים להרשם לקורס זה
0622218101 - תולדות הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | א319 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | שו"ת | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0622201201 - אמצעי התקשורת בעולם הערבי (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | ||
מר יובל דגן | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 12:00–14:00 |
**הקורס מיועד לבוגרי ערבית למתקדמים
**הקורס איננו מיועד לבעלי פטור בערבית
**הקורס יתקיים במעבדת המחשבים חדר 02 בבניין ווב
0622201301 - ערבית חדשותית (תאריך בחינה) | ||||||
מר יובל דגן | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–18:00 |
**הקורס מיועד לתלמידים שלומדים בתשע"ה ערבית למתקדמים
**הקורס יתקיים במעבדת המחשבים חדר 00 בבניין ווב
0622211001 - שבט, שבטיות ומדינה מודרנית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 362 |
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 362 |
0622218201 - מחאה ומהפכה במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
0622219701 - תרבות פופולרית במזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 361 |
0622217301 - המזה"ת מהעיתונות המודפסת לתרבות המדיה הדיגיטלית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ליאורה הנדלמן-בעבור | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 456 |
0622213301 - פרקים בהיסטוריה אינטלקטואלית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
**יכולים להרשם רק מי שלמדו את הקורס מבוא להיסטוריה של המזה"ת
**או מבוא להיסטוריה של אפריקה
0622217201 - אדם-חברה-משטר- בראי הספרות, השירה והמחזאות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622201401 - מדינה ו"מדינתיות" במזה"ת המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 304 |
0622910101 - מבוא לצפון אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0691229201 - גיאוגרפיה של המזרח התיכון (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אמנון קרטין | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | יד אבנר | 120 |
0821133101 - מבוא לאמנות האסלאם: האמנות המוסלמית בהתגבשותה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טרגן חנה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | מכסיקו | 115 פאסטליכט |
0821134001 - מבוא לאמנות האסלאם: האמנות המוסלמית בתפארתה, דימוי מילה, זהו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' טרגן חנה | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | קיקואין | 01 |
קורסי טקסטים - מסגרת 127
טקסטים מודרנים למתמחים**
**מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622602401 - השתקפות מנהגי הכפר בספרות הערבית המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0622601201 - האסלאם הקלאסי בעידן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
טקסטים מודרניים**
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם עם פטור בערבית
0622602701 - טקסטים פוליטיים -דתיים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
0622602802 - שילוב מושגים ומוטיבים דתיים בטקסטים פוליטיים מודרניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0622603101 - קריאה בטקסטים היסטוריים בערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | שו"ת | ג' | 12:00–16:00 | גילמן | 260 |
טקסטים קלאסיים**
**לא מיועד לתלמידים שהחלו לימודיהם בחוג עם פטור בערבית
0622603201 - סוגיות בהיסטוריה של האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שו"ת | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 497 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 497 |
שנה ג'
סמינריונים- מסגרת 300
0622322201 - דור שלם דורש שינוי - צעירים ומהפכות במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
ד"ר מירה צורף | סמסטר א' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
0622320801 - מחלוקות היסטוריוגרפיות בחקר המזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 455 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 497 |
0622214201 - בין אחדות לפירוד - המערכת הערבית המדינתית (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 449 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר א' | סמינר | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 449 |
0622323101 - אסלאם וגלובליזציה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר אלישבע מכליס | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 262 |
ד"ר אלישבע מכליס | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 262 |
0622323201 - הגוף האנושי בחברות מוסלמיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 260 |
ד"ר מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
קורסי חובה למסלול חד-חוגי
0622323001 - ארכיון והיסטוריה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 10:00–14:00 | גילמן | 450 |
0622800101 - סדנה מתודולוגית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סדנה | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
הדרכות אישיות לתלמידי המסלול החד-חוגי
0622823101 - המזה"ת הערבי בתקופה העוסמאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | הדרכה אישית | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 450 |
0622823102 - המזה"ת הערבי בתקופה העוסמאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 450 |
0622823901 - גיאופוליטיקה אזורית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | הדרכה אישית | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 450 |
0622823301 - אנתרופולוגיה והיסטוריה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יואב אלון | סמסטר ב' | הדרכה אישית | א' | 08:00–10:00 | גילמן | 497 |
0622823801 - משפט חברה ושלטון באסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר ב' | הדרכה אישית | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 455 |
לימודי שפות
ערבית -מסגרת 124
0622100001 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | א' | 18:00–20:00 | דן-דוד | 207 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | דן-דוד | 207 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | דן-דוד | 207 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 207 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 18:00–20:00 | דן-דוד | 207 |
ד"ר עירית גטרויר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 18:00–20:00 | דן-דוד | 207 |
0622100003 - ערבית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 278 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
0622200001 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 456 |
גב' עדנה דהרי - דוידוביץ | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 455 |
0622200002 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 207 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 207 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 101 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 101 |
0622200003 - ערבית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 207 |
מר אילן רובין | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 207 |
מר אילן רובין | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 102 |
**הקורסים ערבית א' וערבית ב' שנלמדים בחוג לערבית
**במסלול אסלאם מוכרים בחוג
שפות - מסגרת 124
0622300201 - פרסית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 211 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
2172180001 - תורכית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
2172283001 - תורכית מתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 205 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
לימודי התואר השני
שיעורים היסטוריוגרפיים ומתודולוגיים
0654413401 - סוגיות תיאורטיות ומתודולוגיות בחקר המזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סמינר | ג' | 18:00–20:00 | גילמן | 497 |
ד"ר און ברק | סמסטר א' | סמינר | ה' | 10:00–12:00 | גילמן | 497 |
**מי שלמד את הקורס 0622322801 בתשע"ד לא יכול להרשם לקורס
0654419901 - ההיסטוריוגרפיה של הסכסוך הישראלי-ערבי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
פרופ' אשר ססר | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | א317 |
0654411501 - לאומיות ודת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | א361 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | גילמן | 455 |
שיעורי קריאה במקורות או בתעודות
0654510301 - היסטוריה אינטלקטואלית, אינטלקטואלים וחברה במצרים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר א' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 497 |
פרופ' ישראל גרשוני | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | 497 |
0654420301 - נקמת דם וכופר נפש במשפט ובחברה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 497 |
ד"ר נורית צפריר | סמסטר א' | סמינר | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
0622602401 - השתקפות מנהגי הכפר בספרות הערבית המודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
פרופ' נאסר בסל | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 362 |
0622601201 - האסלאם הקלאסי בעידן המודרני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 362 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 362 |
סמינרים
0654411901 - מקורות ערביים ועוסמאניים לחקר תולדות המזה"ת המודרני (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–20:00 | גילמן | 497 |
**ידיעת תורכית למתחילים - חובה
**פתוח לתלמידי תואר ראשון באישור המרצה
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 449 |
**יוכלו להרשם רק תלמידים שלמדו לפחות 10 ש"ס מלימודי אפריקה.
**סדנא המשלבת מחקר שדה
0654714101 - סוריה ולבנון: חברה, משטר מדינה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אייל זיסר | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 14:00–18:00 | גילמן | 304 |
0654412701 - מיעוטים ומדינה במזה"ת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | סמינר | א' | 12:00–14:00 | ||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | סמינר | ה' | 18:00–20:00 |
0654001001 - סמינר מחלקתי - מזה"ת** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
פרופ' מאיר ליטבק | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 450 |
**יתקיים אחת לשבועיים. נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0654530401 - סמינר מרכז דיין: מזה"ת אחר -מדינות ומעצמות בגיאופוליטיקה משת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' עוזי רבי | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 |
פרופ' עוזי רבי | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 |
**יתקיים אחת לשבועיים - נחשב לסטודנטים 2 ש"ס
0693300101 - בימת אפריקה א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 |
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת השנה
0693300201 - בימת אפריקה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת הסמסטר
0622823101 - המזה"ת הערבי בתקופה העוסמאנית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אהוד טולידאנו | סמסטר א' | הדרכה אישית | ג' | 14:00–16:00 | גילמן | 450 |
לימודי שפות
0622300201 - פרסית למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | ווב | 301 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–18:00 | ווב | 301 |
0622300101 - פרסית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר א' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 211 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 105 |
פרופ' דויד ירושלמי | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
2172180001 - תורכית מתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א'+ב' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
2172283001 - תורכית מתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
גב' דבורה שכטר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | דן-דוד | 205 |
גב' דבורה שכטר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 14:00–16:00 | דן-דוד | 202 |
**פרטים על הקורס והרשמה ביחידה להוראת שפות
קורסים לדוקטורנטים
0645002901 - סמינר דוק' (מזה"ת) (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירי שפר-מוסנזון | סמסטר א' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 261 |
0645003001 - סמינר דוק' (מזה"ת) (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מירי שפר-מוסנזון | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 261 |
** הסמינרים יתקיימו אחת לשבועיים
לימודי אפריקה בתכנית הבין-אוניברסיטאית
שנים א' וב' - מסגרת 120
0622910201 - מבוא להיסטוריה של אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | גילמן | 326 |
0622100301 - מבוא לדת ולתרבות האסלאם (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0622910301 - תרגיל בחקר אפריקה** (תאריך בחינה) | ||||||
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 317 |
גב' הדס סופר | סמסטר א' | תרגיל | ד' | 10:00–12:00 | דן-דוד | 209 |
**(תרגיל בהיסטורה של אפריקה)
0622910101 - מבוא לצפון אפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 326 |
0693100301 - מבוא לאנתרופולוגיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר הדס ירון | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
**מבואות נוספים ניתן ללמוד: בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט
סמינרים- שנים ב' ג'-מסגרת 300**
**פרו"ס וסמינר נחשבים לסמינר
0622921701 - קרן אפריקה והמזה"ת (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 320 ע"ש אקירוב |
ד"ר אירית בק | סמסטר א' | פרו"ס | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 455 |
0622920801 - צמיחתן של מדינות וקהילות פוליטיות מודרניות -מרוקו, אלג'יר ות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
ד"ר ברוס מדי ויצמן | סמסטר ב' | פרו"ס | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 456 |
0693200301 - בין אפריקה לישראל: סוגיות בהגירה ופליטות** (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 304 |
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | סמינר | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 449 |
**סדנא המשלבת מחקר שדה
**מיועד לתלמידי שנים ב' וג' וכן תלמידים שלמדו לפחות 10 ש"
0621324401 - העבדות באמריקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל זכים | סמסטר א' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 449 |
ד"ר מיכאל זכים | סמסטר א' | סמינר | ה' | 16:00–18:00 | גילמן | 304 |
**סמינרים נוספים ניתן ללמוד בב"ג או באו"פ
**ניתן לראות קורסים נוספים באתר התכנית שבאינטרנט
שיעורי בחירה שנים א'-ג'- מסגרת 124
0693200901 - תיירות באפריקה: הזדמנויות ואתגרים בפיתוח מקומי בר קיימא (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ערן כתר | סמסטר א' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 281 |
0622921401 - אפריקה בראי הקולנוע (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–16:00 | גילמן | 456 |
0693201201 - "זיכרון של מלחמה רבה": היסטוריה של אנגולה במאה העשרים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גיא רופא | סמסטר א' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 277 |
0693201101 - יהודי אתיופיה בין סגרגציה לגטואיזציה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון שלום | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | גילמן | 277 |
0693201001 - חוקרי אפריקה קוראים ספרות - בין איש העם לשלוש נשים חזקות (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 450 |
0622219101 - נשים ותנועות לאומיות במזה"ת ובאפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | א' | 12:00–14:00 | גילמן | 279 |
ד"ר אירית בק | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 279 |
**יכולים להרשם רק מי שלמדו את הקורס מבוא להיסטוריה של
0693300101 - בימת אפריקה א' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 133 |
**פתוח לתלמידי שנה ג' בלבד
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת השנה
0693300201 - בימת אפריקה ב' (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | גילמן | 326 |
**פתוח לתלמידי שנה ג' בלבד
**תאריכי המפגשים יפורסמו בתחילת הסמסטר
0690230601 - המרחב הלשוני-חברתי-תרבותי באתיופיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0680316101 - אתיופיה ודימוייה: ממלכת שבא להיילה סלאסי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רן הכהן | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 305 |
0690230801 - אתיופיה:היסטוריה, שפה ותרבות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0690231301 - מבוא לשפות כושיתיות: סידאמה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר ב' | שיעור | א' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 107 |
0690330401 - געז למתקדמים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 |
0690330701 - אמהרית למתחילים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | ווב | 401 |
ד"ר אנבסה טפרה | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | ווב | 401 |
1880061401 - בין מהגרים, מכשפים וזוכות פרס נובל - סוגיות מרכזיות באפריקה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גליה צבר | סמסטר ב' | שיעור | 00:00–00:00 |
**לפרטים יש להכנס לקישור הבא.
**http://www2.tau.ac.il/yedion/syllabus.asp?course=188006140
שיעורי בחירה עם זיקה לאפריקה שנים א'-ג' מסגרת 124
0622215801 - לחיות כמוסלמי בעולם מערבי (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | א' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
ד"ר לאה קינברג | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 307 |
0626235501 - ספרות אפריקנית אמריקנית African-American Literature (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר סוניה וינר | סמסטר א' | שיעור | א' | 10:00–12:00 | ווב | 103 |
ד"ר סוניה וינר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | ווב | 102 |
0626234901 - הדרום האמריקני American South (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יעל שטרנהל | סמסטר ב' | שיעור | א' | 16:00–18:00 | ווב | 103 |
ד"ר יעל שטרנהל | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | ווב | 103 |
**קורסים נוספים ניתן ללמוד בב"ג, או"פ וירושלים
**ניתן לראות את הקורסים באתר התכנית שבאינטרנט