קורסי החוג לפילוסופיה יהודית ותלמוד
ייתכנו שינויים בפרטי הקורסים ובמועדי הבחינות.
יש להתעדכן באתר באופן שוטף ובמיוחד סמוך למועדי הבחינות.
פילוסופיה יהודית -תואר ראשון
לימודי חובה שנים א ו-ב (מסגרת 120)
0616101901 - הספרות היהודית שבין התנ"ך וספר הזוהר: הדרכה ביבליוגרפית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616101201 - בית מדרש אינטגרטיבי: על אהבה ותשוקה בהגות היהודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**השיעור מתקיים במרכז צימבליסטה
מבואות חובה-מסגרת 120
0616100101 - התנאים - ספרותם ועולמם ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0616100201 - האמוראים - ספרותם ועולמם ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
**לתלמידי החוג: שני השיעורים לעיל מהווים
**יחדיו את שיעור המבוא למחשבת חז"ל.
0616100501 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0616100601 - מבוא לתורת הסוד (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רונית מרוז | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
0616101001 - מבוא להגות יהודית מודרנית:בעקבות השואה והקמת המדינה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין | סמסטר א' | שיעור | ב' | 10:00–12:00 | גילמן | 282 |
0616101101 - מבוא להגות יהודית מודרנית: משפינוזה ועד בובר (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 12:00–14:00 | גילמן | 282 |
**לתלמידי החוג: שני השיעורים לעיל מהווים
**יחדיו את שיעור המבוא להגות יהודית מודרנית.
שיעורי חובה נלווים למבואות -מסגרת 120
0616101301 - מעזרא הסופר למשנת רבי: קריאה בספרות התנאית ומקורותיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר בן שחר | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
**תרגיל נלווה למבוא למחשבת חז"ל.
0616101401 - הפילוסופיה של הרמב"ם:ת"נ למבוא לפיל' יהודית של ימה"ב (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 104 |
0616101501 - קריאה בטקסטים קבליים מהמאה הי"ג:ת"נ למבוא לתורת הסוד (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר ב' | תרגיל | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 212 |
0616101701 - שפינוזה ומנדלסון - קריאות בהגות יהודית מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
מר פוגל ג'רמי | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 205 |
0616101801 - כהן ובובר - קריאות בהגות יהודית מודרנית (תאריך בחינה) | ||||||
מר פוגל ג'רמי | סמסטר ב' | תרגיל | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 205 |
**לתלמידי החוג שני החלקים מהווים יחדיו את התרגיל
**הנלווה למבוא להגות יהודית מודרנית.
מיומנויות - מסגרת 121
תלמידי החוג חייבים סה"כ 6 ש"ס משיעורי המיומנות שלהלן:
במסגרת המיומנויות יש לבחור מכינה אחת בתלמוד (2ש"ס).
**מכינות בתלמוד -לבחירה אחד משלושת השיעורים להלן:
0616102001 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים(א) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר א' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0616102101 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים(ב) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**שתי הסדנאות מתקיימות במרכז צימבליסטה.
**תלמידים שלא ישתתפו באחד משלושת השיעורים לעיל כמכינה,
**יכולים להשתתף בו כשיעור בחירה.
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103201 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' צבי טאובר | סמסטר א' | שיעור | ג' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103202 - מבוא לפילוסופיה חדשה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר נועה נעמן צאודרר | סמסטר ב' | שיעור | ה' | 12:00–14:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
שיעורי בחירה - מסגרת 225
**תלמידי החוג יבחרו את שיעורי הבחירה
**מתוך מגוון התחומים שלהלן:
0616241601 - אמונה וספק (חלק א') (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נועה ישראלי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0616241701 - אמונה וספק (חלק ב') (תאריך בחינה) | ||||||
מר פוגל ג'רמי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
**שני חלקי השיעור נלמדים כחטיבה אחת.
**לא ניתן להירשם לחלק ב' בלבד.
0616102001 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים(א) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר א' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0616102101 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים(ב) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**הסדנאות בטקסטים תלמודיים מתקיימות במרכז צימבליסטה
**ניתן להרשם לשתי הסדנאות או לכול אחת מהן בנפרד.
0616241801 - חזיונות הקץ בעת העתיקה 1: בימי הבית השני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0616241901 - חזיונות הקץ בעת העתיקה 2: ספרות חז"ל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
**ניתן להירשם לכל אחד מחלקי השיעור "חזיונות הקץ" בנפרד.
0612170701 - פרשנות ימי הביניים זרמים והתפתחויות (א) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0612170801 - פרשנות ימי הביניים זרמים והתפתחויות (ב) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**ההשתתפות בחלק ב' של השיעור אינה מותנית בהשתתפות בחלק א'.
0616241301 - תפילות ישראל (סידור) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 205 |
0616241101 - זוהר למתקדמים - זוהר ורעיא מהימנא ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רונית מרוז | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 319א ע"ש אלקוב |
**תנאי קדם: השתתפות בשיעור "זוהר למתחילים".
0616241201 - ניטשה והיהודים (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0616241501 - סדנת קריאה ביקורתית וכתיבה אקדמית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נועה ישראלי | סמסטר ב' | סדנה | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0612201201 - מגילות מדבר יהודה: התגליות בהקשרן ההיסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
0616241401 - זהות יהודית בגולה: היהדות ההלניסטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0616200501 - קריאה בספר מורה הנבוכים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
0616200401 - זוהר למתחילים-הביוגרפיה הקבוצתית של רשב"י וחבורתו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רונית מרוז | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 10:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0612600901 - המוות במקרא ובהגות היהודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבריאל בר לבב | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**שיעור לתלמידי מ"א פתוח לתלמידי ב"א מתקדמים.
תלמידי החוג יכולים להשתתף בסמינרים שלהלן,סמינרים
בהיקף של 2 ש"ס, כשיעורי בחירה:
0616350101 - בין אתונה לאלכסנדריה: פילון כפילוסוף ותיאולוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616350201 - בין אתונה לאלכסנדריה: פילון כפרשן התורה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616350301 - סמינר בספר מורה הנבוכים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
סמינריונים מסגרת 360
**התלמידים ישתתפו בשני סמינריונים, בהיקף של 8 ש"ס. האחד
**יחייב כתיבת עבודה סמינריונית והשני רפרט. עבודת הרפרט
**ועבודת הסמינר ייכתבו אצל מרצים שונים ובתחומים שונים!
**תלמידים הבוחרים סמינריון בהיקף של 2 ש"ס בלבד, ישלימו את
**השעות בקורס בחירה או בסמינריון נוסף.
**תנאי קדם לרישום לקורס סמינריוני: השתתפות בקורס בחירה בתחום
0616400101 - קלף וחומר: מפגשים של טקסט וממצא חומרי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם ד"ר גיא שטיבל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
**סמינר מ"א פתוח לתלמידי ב"א.
0616350301 - סמינר בספר מורה הנבוכים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר א' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0616350101 - בין אתונה לאלכסנדריה: פילון כפילוסוף ותיאולוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616350201 - בין אתונה לאלכסנדריה: פילון כפרשן התורה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616350601 - רליגיוזיות, חזרה אל הטבע ופילוסופיה: קריאה בכתבי א.ד. גורדון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616350501 - על איילות ולוויתנים- מיתוס וקבלה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רונית מרוז | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
שיעורי ליבה לתלמידי תוכנית "אופקים"
0641500601 - דת, חילון וכלכלה -דת וכלכלה בהיסטוריה של המערב (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר ירון כהן צמח | סמסטר א' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 205 |
0641500301 - מתחים בתרבות ישראל בראי הספרות והאמנות (תאריך בחינה) | ||||||
מר אשר אלבו | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
0641500501 - יאנוש קורצ'אק: קריאה רב תחומית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0641500701 - שכול וטראומה באמנות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר אביב לבנת | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
**זהה לקורס 0662.1038 וסגור בפני מי שלמדו אותו בעבר.
0641300101 - סמינר אינטגרטיבי ליהדות כתרבות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מיכל גוברין | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
פילוסופיה יהודית תואר שני - מסגרת 620
שיעורים לתואר שני
0612600901 - המוות במקרא ובהגות היהודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבריאל בר לבב | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
סמינריונים לתואר שני
0616400301 - פמיניזם-דת-אנטי-שמיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0697417701 - דת ומאגיה במבט השוואתי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | א362 |
0677408401 - ארגון הידע בעת החדשה: ספרים, ספריות וקוראים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |
0616350601 - רליגיוזיות, חזרה אל הטבע ופילוסופיה: קריאה בכתבי א.ד. גורדון (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר גובני יובל | סמסטר א'+ב' | סמינר | ג' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616400401 - האר"י והבעש"ט (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616400101 - קלף וחומר: מפגשים של טקסט וממצא חומרי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם ד"ר גיא שטיבל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0616400501 - השם המפורש: פילוסופיה, איזוטריקה ומיסטיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
0616400201 - פניו השונים של המיתוס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
**סמינר בין-תחומי לתלמידי החוגים של בית הספר
**למדעי היהדות וארכיאולוגיה. לתלמידים שנרשמו
**לתואר השני החל משנה"ל תשע"ח חובה להשתתף
**בסמינריון בין-תחומי אחד במהלך התואר.
1411739040 - Torah and Law: Do they Walk Together? (תאריך בחינה) | ||||||
Prof. Stone Suzanne פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | טרובוביץ | 305 |
**השיעור יועבר בשפה האנגלית.
0616400601 - אוטוביוגרפיות של מיסטיקנים ביהדות ומחוצה לה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רונית מרוז | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 207 (תוכנית אופקים) |
0616400701 - מתודות של מחקר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**סמינר חובה לתלמידי מ"א.
0616800101 - סוגיות במחקר הפילוסופיה היהודית: קריאה מודרכת (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
תלמוד - תכנית הלימודים לתלמידי תואר ראשון
לימודי חובה שנים א ו-ב (מסגרת 120)
0616101901 - הספרות היהודית שבין התנ"ך וספר הזוהר: הדרכה ביבליוגרפית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616101201 - בית מדרש אינטגרטיבי: על אהבה ותשוקה בהגות היהודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**השיעור מתקיים במרכז צימבליסטה.
מבואות חובה (מסגרת 120)
0616100101 - התנאים - ספרותם ועולמם ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר א' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
0616100201 - האמוראים - ספרותם ועולמם ** (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' ורד נעם | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 278 |
**לתלמידי החוג: שני השיעורים לעיל מהווים
**יחדיו את שיעור המבוא למחשבת חז"ל.
0616101301 - מעזרא הסופר למשנת רבי: קריאה בספרות התנאית ומקורותיה** (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מאיר בן שחר | סמסטר א' | תרגיל | ג' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 103 |
**תרגיל נלווה למבוא למחשבת חז"ל.
0614140201 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר א' | שיעור | א' | 14:00–16:00 | ווב | 001 |
0614140301 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
גב' עינב פלק | סמסטר א' | תרגיל | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 102 |
0614140302 - הלשון העברית לתקופותיה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר רעיה חזון | סמסטר ב' | תרגיל | א' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 102 |
**השיעור והתרגיל מהווים יחדיו את שיעור המבוא.
לבחירה אחד משני המבואות להלן:
0612170101 - מבוא למקרא: (א) הספרות לסוגותיה (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נועם מזרחי | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0612170201 - מבוא למקרא: (ב) המחקר לזרמיו (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
**שני החלקים (א)+(ב) מהווים יחדיו את שיעור המבוא.
0616100501 - מבוא לפילוסופיה יהודית של ימי הביניים (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אדם אפטרמן | סמסטר א' | שיעור | ב' | 12:00–14:00 | גילמן | 281 |
0616100601 - מבוא לתורת הסוד (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' רונית מרוז | סמסטר א' | שיעור | ב' | 14:00–16:00 | גילמן | 279 |
**שני החלקים:מבוא לפיל' של ימה"ב+מבוא לתורת הסוד
**מהווים יחדיו את שיעור המבוא.
שיעורי חובה - מסגרת 120
0614140801 - מבוא לארמית בבלית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' משה מורגנשטרן | סמסטר א'+ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 103 |
0618103001 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אורנה הררי | סמסטר א' | שיעור | ב' | 16:00–18:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
0618103002 - מבוא לפילוסופיה יוונית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שרון וייסר | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 144 (אולם אתינגר) |
מכינות בתלמוד:
יש לבחור שתיים מבין המכינות להלן:
0616102001 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים(א) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר א' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
0616102101 - סדנה בקריאת טקסטים תלמודיים(ב) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר שי ווזנר | סמסטר ב' | סדנה | ב' | 18:00–20:00 | לא נדרשת כיתה | לא לשיבוץ |
**שתי הסדנאות מתקיימות במרכז צימבליסטה
**תלמידים שלא ישתתפו באחד משיעורים אלה כמכינה, יכולים להשתתף
**בו כשיעור בחירה.
שיעורי בחירה - מסגרת 225
0677127401 - עיצוב היהדות לאחר חורבן הבית השני (284-70 לסה"נ) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | שו"ת | ב' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
ד"ר יובל שחר | סמסטר א' | שו"ת | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 209 |
0616350101 - בין אתונה לאלכסנדריה: פילון כפילוסוף ותיאולוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**ניתן להירשם לסמינר כשיעור בחירה.
0616350201 - בין אתונה לאלכסנדריה: פילון כפרשן התורה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**ניתן להירשם לסמינר כשיעור בחירה.
0612170701 - פרשנות ימי הביניים זרמים והתפתחויות (א) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר א' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0612170801 - פרשנות ימי הביניים זרמים והתפתחויות (ב) (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' מאירה פוליאק | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
**ההשתתפות בחלק ב' של השיעור אינה מותנית בהשתתפות בחלק א'.
0616241301 - תפילות ישראל (סידור) (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 205 |
0616241801 - חזיונות הקץ בעת העתיקה 1: בימי הבית השני (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
0616241901 - חזיונות הקץ בעת העתיקה 2: ספרות חז"ל (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 105 |
**ניתן להירשם לכל אחד מחלקי השיעור "חזיונות הקץ" בנפרד.
0677206901 - היסטוריה חברתית בספרות חז"ל (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' יובל רוטמן | סמסטר א' | תרגיל | ה' | 10:00–14:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
0677202701 - ארץ ישראל ובבל - יחסי גומלין ותחרות (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | שו"ת | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 209 |
ד"ר יובל שחר | סמסטר ב' | שו"ת | ד' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 209 |
0677127201 - מי הרג את ישו? הפולמוס היהודי-נוצרי בשלהי העת העתיקה (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מוניקנדם יפעת | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 10:00–12:00 | גילמן | 307 |
0616241501 - סדנת קריאה ביקורתית וכתיבה אקדמית (תאריך בחינה) | ||||||
גב' נועה ישראלי | סמסטר ב' | סדנה | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 105 |
0612201201 - מגילות מדבר יהודה: התגליות בהקשרן ההיסטורי (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' נועם מזרחי | סמסטר ב' | שיעור | ג' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 104 |
0616241401 - זהות יהודית בגולה: היהדות ההלניסטית (תאריך בחינה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 12:00–14:00 | רוזנברג | 208 ספריה |
0677309101 - על משפחה, זהות וכסף: דיני ירושה בעת העתיקה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מוניקנדם יפעת | סמסטר ב' | סמינר | ד' | 16:00–20:00 | קרטר | 202 חדר מורים |
סמינריונים - מסגרת 360
0616350101 - בין אתונה לאלכסנדריה: פילון כפילוסוף ותיאולוג (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616350201 - בין אתונה לאלכסנדריה: פילון כפרשן התורה (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר ב' | סמינר | ב' | 14:00–16:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**ניתן להירשם לשני חלקי הסמינר ולכל אחד בנפרד.
0616400101 - קלף וחומר: מפגשים של טקסט וממצא חומרי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם ד"ר גיא שטיבל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
**סמינר מ"א פתוח לתלמידי ב"א.
תלמוד- תכנית הלימודים לתלמידי תואר שני -מסגרת 620
0612600901 - המוות במקרא ובהגות היהודית (תאריך בחינה) | ||||||
פרופ' אבריאל בר לבב | סמסטר ב' | שיעור | ב' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0616400101 - קלף וחומר: מפגשים של טקסט וממצא חומרי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' ורד נעם ד"ר גיא שטיבל | סמסטר א' | סמינר | ד' | 10:00–12:00 | רוזנברג | 204 ספריה |
0616400201 - פניו השונים של המיתוס (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' רון מרגולין פרופ' יורם כהן | סמסטר א' | סמינר | ד' | 14:00–16:00 | גילמן | 281 |
**סמינר בין-תחומי לתלמידי החוגים של בית הספר
**למדעי היהדות וארכיאולוגיה. לתלמידים שנרשמו לתואר השני
**החל משנה"ל תשע"ח חובה להשתתף בסמינריון בין-תחומי
**אחד במהלך התואר.
0616400301 - פמיניזם-דת-אנטי-שמיות (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מיכאל מאך | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 16:00–18:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
0697417701 - דת ומאגיה במבט השוואתי (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ב' | 18:00–20:00 | גילמן | א362 |
0616400701 - מתודות של מחקר (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
פרופ' גדעון בוהק | סמסטר א'+ב' | סמינר | ד' | 18:00–20:00 | רוזנברג | 206 (ספרייה לתלמוד) |
**סמינר חובה לתלמידי התואר השני.
1411739040 - Torah and Law: Do they Walk Together? (תאריך בחינה) | ||||||
Prof. Stone Suzanne פרופ' מנחם לורברבוים | סמסטר ב' | שיעור | ד' | 14:00–16:00 | טרובוביץ | 305 |
**השיעור יועבר בשפה האנגלית ע"י:
**פרופ' מ' לורברבוים ופרופ' סוזן סטון
0677408401 - ארגון הידע בעת החדשה: ספרים, ספריות וקוראים (תאריך הגשת עבודה) | ||||||
ד"ר מעוז כהנא | סמסטר ב' | סמינר | ג' | 14:00–18:00 | קרטר | 203 חדר מורים |