אודות

ברוכים הבאים למכון קונפוציוס

מכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב, שנחנך בשנת 2007, הינו פרי שיתוף הפעולה הפורה בין אוניברסיטת תל אביב לבין המשרד הסיני להוראת השפה הסינית (Hanban), ופועל ברוח עשרות "מכוני קונפוציוס" באוניברסיטאות מובילות בעולם. בראש מכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב עומד פרופ' אסף גולדשמידט לאחר שעד כה עמד בראשו ד"ר אורי סלע. הועד המנהל של המכון כולל בנוסף לפרופ' גולדשמידט גם את פרופ' רענן ריין, סגן נשיא אוניברסיטת תל אביב.

 

מטרתם של מכוני קונפוציוס השונים היא הפצת השפה והתרבות הסינית לקהל הרחב, בצד העמקת המחקר האקדמי של ההיסטוריה והתרבות הסינית. נאמן למטרות אלה, מכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב מציע מגוון של קורסים בסינית ומקיים פעילויות תרבותיות הנוגעות לסין - סרטים, קונצרטים, תערוכות, והרצאות, כולם פתוחים לציבור. במקביל פועל להרחבת המחקר האקדמי של סין באוניברסיטה באמצעות כנסים אקדמיים, מלגות ופרסים לתלמידים מצטיינים.

 

למכון קונפוציוס באוניברסיטת תל אביב יש, אפוא, שתי זירות פעילות עיקריות: האחת היא החברה הישראלית בכללה, שלה מציע המכון הכרות מעמיקה עם השפה הסינית ועם נכסי הרוח של הציביליזציה הסינית; והשנייה היא האוניברסיטה, בה פועל המכון – תוך שיתוף פעולה הדוק עם החוג ללימודי מזרח אסיה  - להעמקת ההוראה והמחקר בתחום לימודי סין.

בנוסף, פועל המכון לטיפוח ועידוד של הוראת השפה הסינית בבתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים. המכון מעניק חומרי לימוד ולעיתים גם סיוע בכוח הוראה לבתי ספר.

המכון פועל בשיתוף פעולה עם בית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל אביב במסלול לימודי תעודת הוראה בסינית.

 

 מכון קונפוציוס פועל בשיתוף פעולה הדוק עם המחלקות הבאות באוניברסיטת תל אביב:

המרכז ללימודים בינלאומיים ואזוריים ע"ש ס' דניאל אברהם, אוניבסיטת תל אביב

https://dacenter.tau.ac.il/

החוג ללימודי מזרח אסיה, אוניברסיטת תל אביב

http://humanities1.tau.ac.il/eastasia/

להרשמה לחץ כאן

לקבלת פרטים נוספים

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>