דבר הדקאנית

פרופ' רחל גלי צינמון

 

שלום וברוכים הבאים לאתר הפקולטה למדעי הרוח,

הפקולטה למדעי הרוח מורכבת מחמישה בתי ספר בהם נלמדים ונחקרים תחומי הדעת בעלי העושר האינטלקטואלי ההכרחי לקיומה של החברה: בית הספר לפילוסופיה, בלשנות ולימודי מדע, בית הספר למדעי היהדות ולארכיאולוגיה, בית הספר להיסטוריה, בית הספר למדעי התרבות ובית הספר לחינוך. בתי הספר כוללים חוגים שונים ובהם תוכניות לימוד לתואר ראשון, שני ושלישי, ותוכניות לימוד מיוחדות ובין- תחומיות.

הלימודים בפקולטה למדעי הרוח יאפשרו לכם להכיר ולהבין את המושגים והסיפורים המרכיבים את מהות ההוויה האנושית ואת העולם בו אנו חיים. תכירו את תולדות רוח האדם, את הגותו ואת הטקסטים המרכזיים שנוצרו במרוצת הדורות בהקשרים היסטוריים ותרבותיים שונים. תלמדו על דתות, שפות ותרבויות, קרובות ורחוקות, עתיקות וחדשות. תחקרו שיטות לימוד, הוראה והתפתחות בהקשרים תרבותיים וחברתיים שונים. הלימודים כוללים גם פתוח של מיומנויות חיוניות המתמקדות במציאת ידע, ניתוחו באופן ביקורתי, העברתו ויצירת ידע חדש. מיומנויות של הוראה והדרכה, עבודה בצוות, יצירת רעיונות ופרויקטים חדשים וניהולם במערכות חברתיות שונות. ידע זה מהווה תשתית חיונית להתמודדות עם האתגרים האישיים, המשפחתיים, הקהילתיים והחברתיים בפניהם אנו ניצבים. בוגרי הפקולטה, לפיכך, הם אלה העשויים להשפיע באופן משמעותי על התפתחות החברה, השפה, דרכי החשיבה, ההוראה והלמידה ועל הערכים המעצבים את חיינו.

מורי הפקולטה הם חוקרים מצטיינים ומורים מעולים, המחויבים ללמד אתכם וללמוד אתכם באמצעות ידע עשיר ומגוון, אשר עשוי להתוות עבורכם את הדרך לחיים בעלי משמעות ותוכן. ידע חיוני זה עשוי, בעזרתכם, להפוך את החברה האנושית לערכית ולטובה יותר. אנו מעודדים את תלמידות ותלמידי תואר שני ושלישי להשתלב בחזית המחקר בארץ ובעולם, בליווי מקצועי, אישי ומעודד ובאווירה אינטלקטואלית עשירה ותוססת. אנו רואים חשיבות רבה בגיוון תחומי המחקר והוראה, ובגוון האנושי בקרב הסטודנטים, הסגל האקדמי והמנהלי היוצרים את קהילת הפקולטה למדעי הרוח.

אנו נמצאים בעיצומה של תקופה מאתגרת מבחינות רבות, ועומדים בפתחה של שנה אקדמית מיוחדת. אנו נערכים למתן מענים מיטביים ומותאמים לאתגרים הבריאותיים, ההוראתיים והחברתיים העומדים בפנינו. אני בטוחה כי בעבודה משותפת ובתקשורת פתוחה ובונה נצליח לקיים שנת לימודים ומחקר איכותיים, ונספק מסגרת אקדמית וחברתית תומכת ומכילה. 

אני מאחלת לכל חברי קהילת הפקולטה שנה של מחקר, יצירה ולימוד משמעותיים. שנה של מעורבות ופעילות משמעותית לביסוסה של הדמוקרטיה הישראלית לטיפוחה של חברה טובה יותר.

בברכת בשורות טובות ובריאות איתנה לכולנו.

פרופ' רחל גלי צינמון

דקאנית הפקולטה למדעי הרוח

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>