שפה ותרבות רוסית

מכון קמינגס מעודד את לימודי השפה הרוסית, לוקח חלק במימון הקורס "רוסית לחוקרים" ומארגן מדי שנה את "יום השפה והתרבות הרוסית" כאירוע ציבורי בו משתתפים חוקרים מובילים מרוסיה, ישראל ומדינות אחרות, סופרים אשר כותבים בשפה הרוסית, מורים ומורות שמלמדים רוסית במוסדות החינוך בישראל וחובבי השפה הרוסית למיניהם.
משנת 2019 אירוע זה מאורגן בשיתוף פעולה עם משרד החינוך הישראלי.

 

סילבוסים של הקורסים בשפה הרוסית:


רוסית למתחילים:


בקורס זה התלמידים ילמדו את היסודות של הרוסית המודרנית. המטרות לקורס כוללות פיתוח של הדברים הבאים:
שליטה באלף-בית, אוצר מילים בסיסי והתחביר החיוניים לקריאה ולהבנת טקסטים בכתב בעל פה. מיומנויות כתיבה יסודיות נלמדות גם בשלב זה. בנוסף, סטודנטים ייחשפו לספרות התרבות וההיסטוריה הרוסית,. אין צורך בידע קודם ברוסית. הקורס עומד במלואו בקריטריונים של מועצת אירופה להסמכה ברמת .A1
ההערכה מורכבת מהחלקים הבאים:
משימות שיעורי בית 25%
השתתפות משימות בכיתה 20% 
בחינת אמצע 20%
בחינה סופית 35%a


רוסית למתקדמים:


הקורס מבוסס על הגישה התקשורתית ללימוד שפות זרות, ומעודד את התלמידים לפתח את כישורי הקריאה, הכתיבה, ההאזנה והדיבור. מטרות הקורס יהיו לתקשר ברוסית בתחומים רבים ושונים של פעילות יומיומית. בסוף הקורס הסטודנטים יוכלו לנהל שיחת-היכרות, לספרמה שלומם ולהגיב לחדשות; לדון בענייני עבודה ופנאי; לבצע ולהגיב להזמנות; לקבוע פגישות;  להציע ולקבל הצעות.
הקורס מועבר תוך שימוש בקטעים מותאמים ואותנטיים של ספרות רוסית, חומרי וידאו ואודיו. הקורס עומד במלוא בקריטריונים של מועצת אירופה להסמכה ברמה A2.
ההערכה מורכבת מהחלקים הבאים:
משימות שיעורי בית 25%
השתתפות משימות בכיתה 20% 
בחינת אמצע 20%
בחינה סופית 35%


רוסית לחוקרי היסטוריה:


הקורס בנוי כך שיענה על הדרישות של קבוצות מעורבות של תלמידי היסטוריה, הכוללות סטודנטים לומדי רוסית כשפת מורשת וסטודנטים לומדי השפה הרוסית כשפה זרה. הקורס מיועד לספק עזרה לתלמידים על מנת לשפר את היכולות האקדמאיות ברוסית ולפתח מודעות בנושאי מפתח של ספרות אקדמית תוך סיפוק טקסטים ספרותיים בנושאים היסטוריים. הקורס יתמקד בשיטות וטכניקות הממומשות בקומפוזיציות רטוריות. המטרה של הקורס היא להסתמך בצורה הדרגתית על יכולות השפה אצל הסטודנטים תוך שימוש בשמיעה, דיבור, קריאה, כתיבה ופעילויות המערבות למידת דקדוק שמתבססות על חומרים אותנטיים שונים בהיסטוריה הרוסית.
הציון הסופי יורכב משתי עבודות בנושא השפה והתרבות הרוסית.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>