מידע כללי

דתות ואמונות היו, ונשארו גם במאה ה-21, כוחות מרכזיים בעיצוב עולמנו התרבותי, הפוליטי והחברתי. התוכנית לתואר שני במדעי הדתות של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת ת"א היא מסגרת אקדמית ייחודית, החושפת את תלמידיה למסורות דתיות שונות, מערביות ומזרחיות, חדשות ועתיקות. התלמידים חוקרים ומשווים בין מערכות אמוניות מונותיאיסטיות ופוליתיאיסטיות, בין ריטואלים וטקסים דתיים מגוונים מן המזרח ומן המערב, בין תפיסות של האל ובין דרכים לשחרור ולגאולה. הם שותפים למסעות מרתקים עם מיטב המרצים ומקבלים כלים מחקריים וביקורתיים מושחזים כדי להמשיך לחקור תופעות דתיות מגוונות כתלמידי מחקר.

לצד קורסי מבוא בפילוסופיה ובסוציולוגיה של הדת, וקורס מבואי על דתות עולם, נדרשים התלמידים ללמוד קורס אחד לפחות שעניינו יהדות, קורס אחד לפחות שעניינו נצרות, קורס אחד לפחות שעניינו אסלאם וקורס אחד לפחות שעניינו דת לא-מונותיאיסטית. הם גם נדרשים להירשם לפחות פעם אחת לסמינר המחלקתי השנתי (2 ש"ס) העוסק בסוגיות אקטואליות.

במסגרת התוכנית יוצאים התלמידים ארבע פעמים בשנה לסיורי-שטח הכוללים מפגשים מרתקים עם קהילות והנהגות דתיות בישראל. סיורים אלה אינם כרוכים בתוספת תשלום.

מסגרת הלימודים: 36 ש"ס (לא כולל קורסי מבוא) במסלול הלא-מחקרי, 28 ש"ס במסלול המחקרי (לא כולל קורסי מבוא).

הלימודים בנויים כך שניתן בדרך כלל לרכזם ביום אחד, או ביום ומחצה בשבוע.

התוכנית פועלת במסגרת בית הספר לפילוסופיה, בלשנות ולימודי מדע.

 

לפרטים נוספים על תנאי הקבלה ומסלול הלימודים, אנא צרו קשר עם מזכירת התוכנית- אינה זילבר יחזקאל:
073-3804797

innazy@tauex.tau.ac.il

 

רכזת ניהולית, ביה"ס לפילוסופיה, בלשנות ולימודי מדע- נאוה וינשטוק:

03-6405627

navakw@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>