רישום וקבלה – למי מיועד המסלול

לימודי התואר השני במחקר תרבות הילד והנוער מיועדים לתלמידים המבקשים ללמוד את התחום ולעסוק במחקר שלו בלימודיהם לתואר השני והשלישי באוניברסיטת מחקר.

 

בנוסף מיועדים הלימודים למי שעוסקים בפועל במקצועות השונים של תרבות הילד והנוער, כגון: הוראה, עיתונות ותקשורת, ספרות ועיתונות לילדים ולנוער, ספריות ומדיה, תרבות הפנאי של ילדים, תרבות דיגיטלית לילדים ויוצרים בתחום של תרבות הילד והנוער.

 

התלמידים יכולים לבחור בין שני מסלולים:

  • מסלול מחקרי (עם תזה, 28 ש"ס)
  • מסלול עיוני (בלא תזה, 36 ש"ס)

 

הלימודים במסלול המחקרי נותנים מענה לביקוש ההולך וגובר מצד חוקרים המבקשים להתמחות בתחום ולכתוב בו את עבודות הגמר ובהמשך את עבודות הדוקטור שלהם; הלימודים במסלול העיוני המיועדים לתלמידים המעוניינים להעמיק את השכלתם בתחום וכאלה העוסקים, או המתכוונים לעסוק, במגוון המקצועות הנוגעים לתרבות הילד והנוער, בהם אנשי החינוך הפורמאלי והלא-פורמאלי: מורים, גננות, ספרנים, עורכים, כותבים ומוציאים לאור, אנשי תקשורת, קולנוע ואינטרנט ועוד, וכן מי שעוסקים בהיסטוריה החברתית של ילדים ובני נוער. 

 

תנאי רישום וקבלה

למסלול יתקבלו מועמדים שסיימו תואר "בוגר אוניברסיטה" ממוסד אקדמי מוכר, בציון 80 לפחות. 


מועמדים שיתקבלו למסלול יחויבו בלימודי השלמה, על-פי שיקול דעת של ועדת הקבלה. היקף לימודי ההשלמה יקבע לפי תכנית הלימודים שלמדו במסגרת לימודי התואר הראשון. התלמידים ידרשו לסיים את לימודי ההשלמה בציון 80 לפחות.


במקרים חריגים תישקל קבלתם של מועמדים שאינם עומדים בתנאי הסף, מועמדים אלה יתבקשו לכתוב מכתב מנומק ולהציג את נימוקיהם בראיון אישי.


יש להדגיש כי כל המתקבלים ללימודים במסלול ירשמו למסלול העיוני. בתום שנת הלימודים הראשונה יכולים תלמידים המעוניינים במסלול המחקרי לבקש לעבור למסלול זה. בקשה כזו תאושר על ידי היועצת האקדמית בהתאם לדרישות הסף של המסלול.

 

ליצירת קשר > 

 

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>