חבר סגל חדש: ד"ר דוד קובץ׳

חבר סגל חדש: ד"ר דוד קובץ׳

החוג שמח מאוד וגאה לקבל לשורותיו את ד"ר דוד קובץ׳ כחבר סגל חדש. דוד מספר על עצמו:

הגעתי לתל אביב ב–2017, אחרי סיום הדוקטורט באוניברסיטת קורנל (בהנחייתו של טד סיידר) ושנה אחד בה לימדתי באוניברסיטת בילקנט בטורקיה.

תחום ההתמחות הראשי שלי הוא מטפיזיקה אנליטית, אבל אני מתעניין גם בהרבה תחומים אחרים בפילוסופיה: המחקר שלי נוגע בנושאים שונים בפילוסופיה של הנפש, אפיסטמולוגיה, ולאחרונה גם בפילוסופיה של המדע.

רוב העבודה שלי מתרכזת בהסברים 'אי-סיבתיים' (non-causal explanations). האם יש יחס מיוחד בבסיס כל דוגמה שנכללת תחת הכותרת הזו, או שמדובר ביחסים מגוונים הנושאים שם משותף? ניתן לחשוב שישנו יחס אחיד המתקיים בכל הסבר, סיבתי ואי–סיבתי, או שאפשר במקום לנסח תאוריה אודות מהו הסבר, שמזהה את מהות הסבר במשהו אפיסטמי, לדוגמה האחדה (unification).

נושאים נוספים שאני מבלה הרבה זמן בלחשוב עליהם: זהות אישית (מה אנחנו, בעצם, ומתוקף מה אנחנו מתקיימים לאורך זמן?); אונטולוגיה של עצמים פיזיים (באילו תנאים מספר עצמים יוצרים עצם נוסף?); מטא–מטאפיזיקה (מהן השיטות הנכונות לעשות מטאפיזיקה, ואיך אפשר להכריע ויכוחים מטפיזיים?); והאפיסטמולוגיה של מטפיזיקה, במיוחד היחס בין טיעונים החושפים עובדות חדשות והיכולת שלנו לדעת עובדות מטפיזיות.

אני נהנה לעבוד על נושאים שמבלבלים אותי, וגם להתנסות בתיאוריות פילוסופיות שלא נלקחות ברצינות ולראות בעצמי האם הן באמת כל כך בלתי סבירות כפי שנהוג לחשוב. אני חש כבוד ושמחה גדולה להצטרף לחוג, ונלהב לגור בארץ.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive