הקובץ איראן אז ועכשיו

איראן אז ועכשיו: חברה, דת ופוליטיקה היא אסופת מאמרים בעריכת ליאורה הנדלמן-בעבור, המוקדשת לפרופ' אמריטוס דוד מנשרימחשובי חוקרי איראן בישראל ובעולם, בהוצאת הקיבוץ המאוחד, תשע"ז. 
 

 איראן עומדת בפתחה של תפנית היסטורית, בעקבות החתימה על ההסכם הרב לאומי להסדרת תכנית הגרעין שלה. תחת נשיאותו של חסן רוחאני, הפכה איראן ממדינה שהוגדרה כחברה ב"ציר הרשע", למדינה מחוזרת במישור המדיני והכלכלי ולשותפה פעילה במציאת פתרונות לכאוס האלים, שמתחולל בעיראק ובסוריה. למקומה החדש בקהילה הבין לאומית, עשויה להיות בטווח הרחוק השפעה של ממש על התפתחותה הכלכלית, שצפויה לחוות האצה מכוח משאבי הטבע העשירים שלה, היכולות הטכנולוגיות הרבות שפיתחה והרכב האוכלוסייה שלה, שרובו צעירים המשוועים לחופש ולתעסוקה.

 

בשל רבגוניותם והעמקתם בסוגיות מרכזיות ומעצבות בתולדותיה של איראן המודרנית. במובן זה, מעניק הספר שורה של תובנות הקשורות לתרבות ולחברה האיראנית, עליהן האפיל הקונפליקט הישראלי-איראני בעשורים האחרונים.

איראן אז ועכשיו	 / ליאורה הנדלמן-בעבור

הספר באתר ההוצאה
http://www.kibutz-poalim.co.il/Iran_Then_and_Now

 
ביקורת ספרות :
"אסופת המאמרים "איראן אז ועכשיו" מיטיבה לתאר את המתח הבסיסי בין לאומיות לאיסלאם, שקיים במדינה מעלייתו של חומייני לשלטון ועד היום,"
 
יובל אלבשן על 'איראן אז ועכשיו: חברה, דת ופוליטיקה'
http://www.haaretz.co.il/literature/study/.premium-1.4125807

 
 
 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>