בוגרים מספרים: ד"ר גיא ארליך

ד"ר גיא ארליך
"בית הספר עזר לי מאוד - הן במלגות, הן בתמיכה ובליווי - ואני אסיר תודה לראשיו ולראשותיו, כמו גם למזכירות בית הספר, על הכל!"

כתבתי את עבודת התזה שלי לתואר השני בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב (על יצירתה של הסופרת דבורה בארון), בהנחייתו של פרופ' מיכאל גלוזמן, והיה לי ברור שאמשיך לדוקטורט גם בהנחייתו, אבל לא ידעתי עדיין מה יהיה הנושא. חשבתי בהתחלה לעשות עבודה השוואתית, שתשתלב את יצירת בארון לצד הסופרת יהודית הנדל - אחת הסופרות האהובות עליי ביותר - וסופרות נוספות, אך בסוף, ככל שקראתי שוב ביצירת הנדל, הבנתי שאני שאני רוצה לכתוב את הדוקטורט כמונוגרפיה עליה ועל יצירתה. 

 

אני חושב שאני הדוקטורנט האחרון מהחוג לספרות שעוד שויך לבית הספר למדעי היהדות - זמן קצר לאחר שנרשמתי, בתי הספר באוניברסיטה עברו ארגון-מחדש וכל תלמידי הספרות עברו לבית הספר לתרבות - אבל אני מאוד שמח על האכסניה התוכמת והנעימה של בית הספר. בית הספר עזר לי מאוד - הן במלגות, הן בתמיכה ובליווי - ואני אסיר תודה לראשיו ולראשותיו, כמו גם למזכירות בית הספר, על הכל!

 

חלק חשוב בעבודת הדוקטורט שלי הוא העבודה עם עיזבונה הספרותי של הנדל, שנמסר למרכז קיפ לחקר הספרות והתרבות העברית, ושלשמחתי הרבה הופקדתי על ארגונו ועל סידורו. העיזבון העשיר והנפלא הזה הפך לנדבך מרכזי בעבודה שלי. כעת אני מעבד את העבודה לספר. נוסף על כך, התחלתי השנה פוסט-דוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים ואני מלמלד בחוג לספרות באוניברסיטה פה. 

 

נושא: המקומות הריקים של יהודית הנדל - מונוגרפיה.

בהנחיית: פרופ' מיכאל גלוזמן 

 

חזרה ל"בוגרים מספרים"

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>