בוגרים מספרים: ד"ר כנרת שוצמן

ד"ר כנרת שוצמן
ד"ר כנרת שוצמן: "חלק מתרומתי הצנועה לעולם אני פועלת לכך שעבודת הדוקטורט שלי תראה אור כספר בקרוב".

"עבודת הדוקטורט שלי עסקה במשורר ר' יוסף גאנשו אשר חי בתורכיה בין המאות ה 17-16 ובשיריו. המסע של כתיבת עבודת הדוקטורט היה מאתגר, מסקרן, מרחיב דעת, מעורר מחשבה ומעשיר הן מבחינה אישית והן מקצועית. זאת הייתה ריצה למרחקים ארוכים שדרשה התמדה, יצירתיות, משמעת עצמית ויכולת התמודדות עם תסבוכות וקשיים אינטלקטואליים ואחרים שצצו במהלך העבודה.

 

בסופו של דבר ההתמדה והעמידה במשימה חיזקו אצלי את תחושת המסוגלות העצמית ברמה האישית והמקצועית. הדרך עצמה הייתה מרתקת. נחשפתי לידע עצום שכלל מלבד הנושאים הספציפיים שחקרתי מעולמות מדעי הרוח גם לימוד רב תחומי עשיר מדיסציפלינות שונות. המפגש, העיסוק והמחקר של חומרים וכתבי יד עתיקים שחלקם הוא יחידאי יצרו עבורי חוויה מרתקת ומחכימה. התחושה שמן המארג הזה של ישן וחדש נברא מידע חדש שהובא לעולם לראשונה על- ידי, הקנה לי סיפוק רב.

 

מלבד הידע האקדמי שצברתי בשנות הלימודים, השנים בהם עסקתי בכתיבת העבודה, הקנו לי ארגז כלים שמשמש אותי גם בחיי היום יום ובמפגש עם כל נושא חדש. רכשתי יכולות לחקור לעומק, לדייק ולזקק את המידע ובעיקר לבקר ולהטיל ספק בקיים. על אף שנושא הלימודים קשה ליישום בעולם האמיתי נראה לי שעם מעט גמישות מחשבתית, יצירתיות ויוזמה אפשר למצוא נישות בהן ניתן להרצות בפני הציבור הרחב ולהרחיב את אופקם. כחלק מתרומתי הצנועה לעולם  אני פועלת לכך שעבודת הדוקטורט שלי תראה אור כספי בקרוב."

 

נושא הדוקטורט:  יוסף גאנשו-משורר עברי בתורכיה במאות השש עשרה והשבע עשרה.

בהנחיית: פרופ' טובה בארי

 

חזרה ל"בוגרים מספרים"

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>