בוגרים מספרים: ד"ר מתן אוריין

ד"ר מתן אוריין
ד"ר מתן אוריין: "כמובן שלא הייתי יכול להשלים את המחקר (כולל לימוד שתי שפות זרות נוספות!) לולא קיבלתי מלגת קיום למשך שנתיים ... וכן מענקים מטעם קרן בוביס וקרן יניב".

אופי המחקר והמלגות שקיבלתי:


"לנושא המחקר הגעתי בעקבות התואר השני שעסק באירוע מסוים של חוסר סובלנות דתית באימפריה הרומית ואחרי שיחות עם חוקרים מאוניברסיטת תל אביב, אותם הכרתי במהלך התואר השני. לקח לי זמן רב למקד את הצעת המחקר, מה שבדיעבד אולי היה מיותר, כי גם אחרי אישור הצעת המחקר, המחקר לבש צורה אחרת ממה שתכננתי. ישבתי בספריית סוראסקי ככל שיכולתי (שני ילדי נולדו במהלך התואר...) וכל אימת שסיימתי פרק שלחתי למנחים להערות ולתיקונים. את רוב המקורות מצאתי און-ליין או בספרייה (הספרניות תמיד עזרו ואני מודה להן) או בהשאלה בין-ספרייתית, והיתר השלמתי בספריית היהדות של בר אילן והספרייה הלאומית. כמובן שלא הייתי יכול להשלים את המחקר (כולל לימוד שתי שפות זרות נוספות!) לולא קיבלתי מלגת קיום למשך שנתיים (מטעם הקרן ע"ש תומס ארתור ארנולד) הודות למזכירת בית הספר דאז, שרה ורד, וכן מענקים מטעם קרן בוביס וקרן יניב".

 

במבט לאחור:


"הדוקטורט הוא המסד לכל מה שעשיתי מאז. אני עדיין מפתח ומרחיב (ולא פחות חשוב, מפרסם) רעיונות שעלו כחלק מהדוקטורט. גם הקשר עם המנחים (ועם חוקרים נוספים שליוו אותי במהלך התואר השלישי כגון פרופ' ישי רוזן-צבי) לא מסתיים עם הגשת הדוקטורט והם עדיין מייעצים לי רבות, שולחים המלצות ועוקבים אחרי התקדמותי. לצד ההנחיה ש"שומרת אותך במסלול", היתה לי יד חופשית לחלוטין בעיצוב הדוקטורט ומבחינתי זה יתרון גדול".

 

נושא הדוקטורט:  בית המקדש והנכרים במקורות יהודיים, מתקופת המקרא ועד למדינה החשמונאית.

בהנחיית: פרופ' ורד נעם ופרופ' יונתן פרייס

 

חזרה לבוגרים מספרים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>