הרציונל של התכנית

ההבנה של תופעות חברתיות ופוליטיות, כמו גם שאלות של מדיניות ציבורית, מערבת שיקולים ממגוון דיסציפלינות. מדיניות כלכלית מערבת שיקולים מוסריים והיא בעלת השלכות חברתיות. עקרונות של צדק תומכים במבנים מוסדיים מסוימים שמעצבים הסדרים כלכליים. כל אלה מעוגנים בחוקים ומיושמים על ידי המוסדות המשפטיים והפוליטיים. המטרה של תכנית פכ”מ היא להעניק ידע וכלי ניתוח בתחומי הידע הללו וכן הבנת הקשרים ביניהם באופן מעמיק.

 היתרון בגישה בין-תחומית ללימוד וחקר ענייני חברה ומדינה הוכר זה מכבר בעולם. לכן אין פלא שתכניות פכ”מ פופלריות מאוד ומתקיימות במספר רב של אוניברסיטאות מובילות, הגדולה והמפורסמת שבהן היא תוכנית הלימודים של אוניברסיטת אוקספורד. לימודי פכ״מ באוניברסיטת תל אביב מבוססים על המודל המקובל, קרי שילוב שלושת תחומי הלימוד פילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה, אך מוסיפים גם מרכיב ייחודי: חטיבת לימוד במשפטים. שילוב של לימודי יסוד במשפטים, בשימת דגש על תחומי הידע הנוגעים באופן ישיר למדיניות ציבורית וממשל, היא השלמה חשובה להשכלה שמעניקה התכנית, ומעניקה לה יתרון מובהק על פני תכניות דומות.

The PPE excellence program (Philosophy-Economics-Political Science) focuses on the areas of knowledge pertaining to state and government affairs.
Understanding of social and political phenomena as well as questions of public policy involves considerations from a variety of disciplines.
Economic policy involves moral considerations while having social implications. Justice principles support certain institutional structures that shape economic arrangements.


 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>