תכנית הנדסה ורוח

 

הרוח שמאחורי ההמצאות הטכנולוגיות

"אף פעם אל תאמר לאנשים איך לעשות דברים. אמור להם מה לעשות, והם יפתיעו אותך עם כושר ההמצאה שלהם". ג'ורג' פאטון.

 

הידעת? בעת השקתו של האייפון הראשון הסביר סטיב ג'ובס שפריצות הדרך הטכנולוגיות הנוכחיות והעתידיות אינן מגיעות רק מאנשי התוכנה. הן דורשות חשיבה מקורית, יצירתיות, מעוף, ידע והשכלה גם בתחומים לא הנדסיים. לדבריו, ה-DNA של אפל, אינו מבוסס רק על חשיבה הנדסית, אלא על חיבור מתמיד בינה לבין החשיבה החופשית של מדעי הרוח. ג'ובס ביטא בכך את ההכרה הגוברת בחשיבותם של מדעי הרוח לפעולתם של אנשי מדע והנדסה, שניחנים ביכולות ריאליות מעולות אך נדרשים גם ליצירתיות ומחשבה חדשנית.

 

ידע בפילוסופיה, היסטוריה וספרות מאפשרים למהנדס לפרוץ את גבולותיו הקוגניטיביים, לפתח פרספקטיבות חדשות ולהוביל תהליכים טכנולוגיים בדרך של יזמות. פריצות דרך משמעותיות הן לעיתים שילוב של חדשנות טכנולוגית עם חזון שאינו טכנולוגי. לדוגמה: הרשתות החברתיות, חכמת ההמונים ומקומו של הענן בעולם החכם.

 

ההון האנושי שהופך רעיון להמצאה

אם אתם מכירים בחשיבותה של ההנדסה, אך גם בחשיבותן של תיאוריות מעולמות שונים; אם טכנולוגיה גורמת לכם להרגיש בבית, אך יצירתיות וחשיבה חופשית חשובות לכם לא פחות; אם מתבשל במוחכם הסטארט-אפ הבא, אך אינכם יודעים כיצד להוציאו אל הפועל, לימודי הנדסה עם הקבץ במדעי הרוח הם המסלול בשבילכם.

 

המסלול החדש ללימודי הנדסה עם הקבץ במדעי הרוח ייפתח במגמות למדע והנדסה של חומרים, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה מכנית, הנדסת תעשייה וניהול והנדסה ביו-רפואית. הוא זוכה להתעניינות רבה בקרב מנהלי חברות העילית המובילות במשק (גוגל, מיקרוסופט ואינטל, לדוגמה). חברת אינטל אף חיזקה טענה זאת באומרה: "כאחד המעסיקים הגדולים של מהנדסים בישראל, אינטל רואה את ההון האנושי כמשאב החשוב ביותר למצוינות ולצמיחה. חלק גדול מהחדשנות הטכנולוגית של אינטל בכל העולם הוא פרי של יצירתיות וחדשנות שמובילים המהנדסים המצוינים במרכזי הפיתוח של אינטל בישראל. התכנית החדשה להנדסה ולמדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב תעזור לגדל כישרונות ייחודיים שיתאימו לחזון של אינטל".

 

ליווי אישי צמוד

המסלול ללימודי הנדסה עם הקבץ במדעי הרוח מיועד לסטודנטים מצטיינים, שבסיום לימודיהם יהוו את מנהיגי העתיד הטכנולוגיים של מדינת ישראל. התלמידים ילוו על ידי מנחה אישי מסגל הפקולטה ועל ידי נציגים מהחברות המובילות בתעשיית העילית במשק. המסלול יתפרש על פני 4 שנים ויכלול קורסים במגוון תחומים בהיקף כולל של 32 שעות. 

ההקבץ בכל אחת מארבע התכניות יכלול שני קורסי חובה, שיעורי בחירה וסמינר.

 

כנס הכרות עם התכנית לתלמידים מתקבלים לפקולטה להנדסה: הקלטה ב ZOOM

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>