אולימפיאדת העברית תשפ״ד

טקס הסיום
ברכות חמות לזוכים ולזוכות באולימפיאדת הלשון העברית לשנת תשפ"ד!
 
טקס הסיום נערך באוניברסיטת תל אביב ביום שישי, 21 ביוני 2024 (ט״ו בסיוון תשפ״ד).
בטקס הוענקו תעודות ופרסים לזוכי האולימפיאדה וכן תעודות למצטייני מסלול הלשון של אוניברסיטת תל אביב לנוער והחוג ללשון העברית. את הזוכים והזוכות הנרגשים ליוו בני משפחה ואורחים, והאולם היה מלא עד אפס מקום בקהל שבא להעלות על נס את השפה העברית, ולחגוג עם הדור הצעיר שממשיך לשאת בגאון את הלפיד.
השנה התקיים לראשונה גם מקצה ייעודי לתלמידים מחו"ל, והזוכים והזוכות השתתפו בטקס מרחוק באמצעות הזום.
הטקס התקיים במעמד נשיא האוניברסיטה פרופ' אריאל פורת, נשיא האקדמיה ללשון העברית פרופ׳ אהרן ממן, ראש בית הספר למדעי היהדות וארכאולוגיה, מפמ”ר הלשון העברית במשרד החינוך מר תומר בוזמן, מנכ"לית אגודת הידידים עו"ד עדי אולמרט ונציגים של נותני החסויות חברת צ׳ק פוינט, חברת פיינל ומרכז קורת לציוויליזציה יהודית. 
החידון שנערך בטקס הסיום עמד בסימן סדרת הטלוויזיה "הצבי" בהשתתפות פעילה של הקהל. בחידון השתתפה גם יוצרת הסדרה קרן מרגלית, והשחקנית נטע רוט הפתיעה את הנוכחים והצטרפה להענקת התעודות לזוכים.
 
להתראות בשנה הבאה באולימפיאדת הלשון העברית תשפ"ה!

 

 

שלב הגמר תשפ"ד

442 בני נוער התמודדו בגמר האולימפיאדה: 415 תלמידים מכל רחבי הארץ הגיעו ב-5 באפריל לאוניברסיטת תל אביב ופתרו את שאלון הגמר בכיתות הלימוד באוניברסיטה.
17 תלמידות התמודדו במקצה ייעודי למגזר החרדי שנערך ב-7 באפריל בעיר אלעד. עשרה תלמידים הגרים בחו״ל התמודדו במוסדות אקדמיים ברחבי העולם: אוניברסיטאות ברקלי, קיימברידג׳, גתה (פרנקפורט), מינסטר, קלגרי (קנדה), ג׳ונס הופקינס והונג קונג. 

בתאריך 3 במאי נשלחו הודעות למתמודדים על תוצאות הגמר. 

 

 
שלב א תשפ״ד

שלב א' הסתיים בתאריך א' בשבט, 11 בינואר 2024, בחצות. בשלב זה התמודדו 3,692 תלמידים: 3,655 תלמידים התמודדו במקצה הארצי (2,519 במקצה החטיבה ו-1,136 תלמידים במקצה התיכון) ו-37 תלמידים התמודדו במקצה חו"ל

רשימת 40 בתי הספר המובילים בהתמודדות בשלב א' במקצה הארצי


השאלונים והפתרונות עלו לאתר והם זמינים בקישור https://humanities.tau.ac.il/hebrew/hebrew-olympiad-questionnaire.
ב-28 בינואר קיבלו המתמודדים הודעה בדוא"ל האישי אם העפילו או לא העפילו לשלב הגמר. למתמודדים שלא קיבלו תשובה, מומלץ לבדוק את תיבות הספאם והזבל. אם לא תימצא ההודעה, אפשר לפנות אלינו בדוא״ל: hebrewolymp@tauex.tau.ac.il.

 
 

תמונות מיום הגמר

תמונות ממקצה חו"ל

 

לשאלות ולבירורים: hebrewolymp@tauex.tau.ac.il

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>