סיפורו האישי של אדיסו קסה

סיפורו האישי של אדיסו קסה
סיפורו האישי של אדיסו קסה

 

חמישה סטודנטים מעניינים, מרשימים, ומרגשים בסיפוריהם ובהצלחותיהם יתחילו ללמוד ב״תופסי האורית״ בשנת הלימודים הקרובה, תשפ״א, אוקטובר 2020.

בבקשה הכירו את אדיסו קסה: 

 

"שמי אדיסו קסה, בן 33 נשוי ואב לשניים, תושב נתיבות. בהשכלתי האקדמית, אני בוגר תואר ראשון בחינוך מיוחד ותושב"ע ותעודת הוראה במכללת חמדת הדרום בשדות נגב (2017).

 

עליתי ארצה (בן 5) ב- 1992 מכפר דואדו שבמחוז אמהרה באתיופיה עם כל משפחתי, כשתים עשרה נפשות. לאחר העלייה, גרנו במלון שלום בירושלים ואח"כ קיבלנו דיור ציבורי באופקים. התחנכתי בחינוך ממלכתי דתי בבית הספר היסודי, ובישיבה התיכונית באופקים. במסגרת הלימודים בישיבה השקעתי בלימודי יהדות ותמיד הרגשתי שאין לי מה להביא מן המסורת של הקהילה שלי, תמיד הרגשתי שמשהו חסר לי. בסיום התיכון, בחרתי ללמוד בישיבת ההסדר בנתיבות. פגשתי בישיבה דמויות של רבנים וחברים שעסוקים בצורה רצינית בלימוד תורה שמביא לידי מעשה. אחת מהמטרות המרכזיות של הישיבה הייתה לקחת אחריות על החברה הישראלית, בדגש על הפריפריה החברתית. הישיבה שמה מראה בפני וגרמה לי להתחיל את ההיכרות עם עצמי וקהילתי, וכך נפתח לי עולם של רצון עז ותשוקה ללמוד, להכיר את עולמם של המבוגרים מהקהילה.

 

כחלק מהתהליכים שעברתי בישיבה נשארתי לגור בנתיבות ובחמש השנים האחרונות בחרתי לקחת על עצמי את ניהול מרכז המורשת ליהודי אתיופיה בעיר. במסגרת תפקידי, אני אחראי על ההובלה של שינוי הנרטיב של הקהילה בכל הזירות. יצרתי מרכז תיירות שמגיעים אליו קבוצות שונות ותלמידים מכל העולם לשמוע על הקהילה האתיופית, בדגש על העולם ההיסטורי, מסורת ההלכה והאורית של יהודי אתיופיה.

 

הלימודים לתואר השני במסלול תופסי האורית יעזרו לי להעלות קומות רבות בלמידה, באיסוף ובהבנה של כתבי הקודש של יהודי אתיופיה".

 

חזרה לדף של "תופסי האורית"

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>