סיפורה האישי של וונאנה אברמס

סיפורה האישי של וונאנה אברמס
סיפורה האישי של וונאנה אברמס

 

חמישה סטודנטים מעניינים, מרשימים, ומרגשים בסיפוריהם ובהצלחותיהם יתחילו ללמוד ב״תופסי האורית״ בשנת הלימודים הקרובה, תשפ״א, אוקטובר 2020.

בבקשה הכירו את וונאנה אברמס: 

 

"שמי וונאנה אברמס, אני בת 32 נשואה ואם לשלושה בנים מתוקים. נולדתי בכפר בילבוהה באתיופיה ויחד עם משפחתי עלינו ארצה בשנת 1991. התמקמנו בעיר הדרומית אשקלון, שם התחנכתי במוסדות ממלכתיים דתיים עד לסיום התיכון.

 

בהשכלתי האקדמית אני בעלת תואר ראשון מבית הספר סמי עופר בתקשורת בדגש על דיפלומטיה ציבורית מהמרכז הבינתחומי בהרצליה (2017); ותואר שני במנהל עסקים מבית הספר הבינלאומי לעסקים אריסון במרכז הבינתחומי הרצליה (2018).

 

כיום אני גרה בנתניה, העיסוק העיקרי שלי הוא ייעוץ עסקי ושיווק. בנוסף לכך אני מתנדבת בארגון נגט כיועצת עסקית ושיווק. נגט הינו ארגון ששם לו למטרה לשלב ישראלים ממוצא אתיופי בתפקידים בכירים בזירה הכלכלית של ישראל וכן לחשוף את כלל החברה הישראלית להון האנושי והמקצועי המדהים שיש בקרבנו. לאחרונה הקמתי קבוצת פייסבוק פרטית העונה לשם לא״ב (לומדים אמהרית ביחד). נכון להיום הקבוצה מונה כ1,600 חברים ומטרתה לחשוף את השפה האמהרית, ללמד אותה ולהיות מאגר מידע ללימוד השפה.

 

אני נרגשת ונפעמת מתכנית ״תופסי האורית״ שמביאה את האורית והפרשנויות שלה בפעם הראשונה בעולם לאקדמיה. אני רואה בתכנית זו הזדמנות חשובה ללמוד ולאצור את החוכמה של המנהיגים הרוחניים של ביתא ישראל. ללא תכנית אקדמית מן הסוג הזה, הידע, החכמה והפרשנויות של מנהיגיה הרוחניים של העדה עלולים לעבור מן העולם יחד איתם ולא להיות נחלה עבור הדורות הבאים ולכלל העולם היהודי".

 

חזרה לדף של "תופסי האורית"

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>