אירועים

14.11.2023

חלופות הערכה בשגרה ובימי משבר, סדנה בזום, מוצאי דעת

בתחילתה של שנת לימודים מאתגרת במיוחד, נרתם המרכז לשאלה דחופה שעמדה על הפרק: כיצד על לימודי הרוח בפקולטה לענות על הצורך בגמישות ויצירתיות בלימודים, וביצירת חלופות להערכתם, בשעת המשבר הנוכחית. בסדנה שיזם המרכז והתקיימה בזום, השתתפו דקאנית הפקולטה, מומחים בתחום וקהל רב מבין סגל הפקולטה, והתקיים דיון פתוח ומפרה.

 

 

5.1.2024

יום מתעניינים, משיבי רוח

עם החזרה ההדרגתית לשגרת מלחמה, קיימנו יום מתעניינים בתוכנית 'משיבי רוח', תוכנית מנדל למנהיגות רוח בקהילה, שכלל הצגה של התוכנית והרצאות מפי שניים ממוריה. כ-150 מתעניינים נענו לקול הקורא והגיעו לשמוע ולשאול.

 

 

7.3.2024

השקת המחזור הראשון של התוכנית, משיבי רוח

לאחר חודשיים, שבמהלכם נבחנו לעומק מאות בקשות להתקבל לתוכנית, הושק המחזור הראשון של 'משיבי רוח', תוכנית מנדל למנהיגות רוח בקהילה, להכשרה של קבוצת מנהיגוּת ויזמוּת קהילתית. מטרת התוכנית לגבש קבוצה שתוביל תהליכי חשיבה, פיתוח ויישום של ערכים הומניסטיים ומודלים עדכניים מעולמות מדעי הרוח, בתרבות, בקהילה ובארגונים שונים, ומתוך מחויבות והתכוונות אתית לאתגרי הזמן והמקום. 

 

 

14.3.2024

יום פתוח בית ספר 'קוממיות', מוצאי דעת

במסגרת חזון המרכז לקרב בין הפקולטה למדעי הרוח ובין הציבור בכלל, וציבור הלומדים בפרט, השקנו ב'מוצאי דעת', תוכנית מנדל לחקר והוראת מדעי הרוח, סדרה של ימים פתוחים בקמפוס אוניברסיטת תל אביב בדגש על היכרות עם הפקולטה. תלמידי בית הספר 'קוממיות' התארחו בקמפוס בליווי ראשת המרכז פרופ' גליה פת-שמיר.

 

 

1.4.2024

כנס מורי רוח, 'לימודי רוח: בין הגלובלי, האוניברסלי והפרטיקולרי', מוצאי דעת

בשיתוף פעולה עם פרויקט 'תחנת רוח' של עיריית תל אביב, אירחנו את המורות והמורים של מקצועות הרוח בעיר, ליום עיון וסדנאות על רוח ופדגוגיה בהובלתם של עמיתי 'מוצאי דעת'. יותר ממאה מורים הגיעו ליום העיון, שיהפוך מכאן ולהבא למסורת שנתית.

 

 

8-9.4.2024

ריטריט, רוח המקום

באיחור קל, שנגרם בעקבות המלחמה, קיימנו את ריטריט ההקמה בן היומיים של מרכז 'רוח המקום' בבית ההארחה שבמנזר האחיות ציון בעין כרם. הריטריט שימש למפגש מהנה ומפרה בין כל מורי 'משיבי רוח' ועמיתי 'מוצאי דעת', ויחד חשבנו על הצורך במדעי רוח בקהילה, וכיצד נוכל אנחנו למלא אותו.

 

 

8.5.2024

יום פתוח 'הבית של תמר', מוצאי דעת

בהמשך לסדרת הימים הפתוחים, אירחנו את תלמידי התיכון 'הבית של תמר' לסדרה של הרצאות בפקולטה ולביקור בספרייה המרכזית.

 

 

21.5.2024

יום פתוח 'הגימנסיה' בשיתוף מרכז אתנחתא, מוצאי דעת

בהמשך לסדרת הימים הפתוחים, אירחנו את תלמידי 'הגימנסיה'. שתיים מעמיתות התוכנית, ד"ר רחל שאול ונעמי לוסין, שמובילות ב'גימנסיה' את מרכז 'אתנחתא' להטמעת פרקטיקות גוף-נפש בחיי בתי ספר, הנחו את היום. במהלך היום השתתפו התלמידים בהרצאות מפי עמיתי התוכנית והתנסו בתרגולים שונים מבית 'אתנחתא'.

 

 

5.6.2024

מפגש מנהלי תיכונים, מוצאי דעת

בשיתוף פעולה עם פרויקט 'תחנת רוח' של עיריית תל אביב, אירחנו את קבוצה של מנהלי תיכונים מרחבי תל אביב-יפו להצגה של תוכנית 'מוצאי דעת', והזמנה לשיתופי פעולה. במהלך המפגש העלו המנהלים צרכים מיוחדים והצעות ליוזמות. כמו כן, הוצגו שתי יוזמות של המרכז - השתלמויות אתנחתא בתיכונים שונים ותוכניות ליווי של צוותי רוח לפי נושא - והתקשרויות ראשונות נרקמו.

 

 

6.6.2024

"השימוע" מבית היוצר של רננה רז, מופע ושיחה, מוצאי דעת

תוכנית 'מוצאי דעת' אירחה את צוות השחקנים של רננה רז למופע 'השימוע', שבמהלכו שיחזרו השחקנים את השימוע המפורסם של המורה אדם ורטה, שפוטר ממשרתו בעקרבות מכתב ששלחה תלמידתו לשר החינוך, ובו טענה כי ורטה יוצא כנגד המדינה בשיעוריו. המופע הוא המשך טבעי של הדיונים שאנו מקיימים בתוכנית בנושא הוראת מדעי הרוח בחברה הישראלית על אתגריה המרובים. קהל הפקולטה כולו הוזמן.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>