סגל בכיר- מזרח אסיה

ד"ר ליאורה צרפתי-ראשת החוג 

 lsarfati@tauex.tau.ac.il

 

אנתרופולוגית וחוקרת פולקלור המתמחה בתרבויות קוריאה ויפן. מחקרה העיקרי עוסק בפולחנים שמאניים בקוריאה בהם נערכים ריפוי וניבוי באמצעות איחוז על ידי אלים ורוחות המתים. מחקרה השני עוסק בתנועות מחאה עכשוויות בסיאול.

משרד: גילמן 489 ג'

דף אישי

פרופ' עפרה גולדשטיין-גדעוני 

ofrag@tauex.tau.ac.il

 

טלפון: 03-6409394

משרד: נפתלי, 612

אתר אישי

פרופ' אסף גולדשמידט 

gasaf@post.tau.ac.il

 

היסטוריון של סין הקיסרית המאוחרת (אלף שני לספירה) בדגש על ההיסטוריה של הרפואה והמדע. מחקריו עוסקים בהיסטוריה של הרפואה, היסטוריה של הגוף, היסטוריה של תרופות וריפוי, ובקשרים שלהם להיסטוריה חברתית-כלכלית-פוליטית. תלמידי המחקר שלו עוסקים בנושאים מגוונים הכוללים פילוסופיה והיסטוריה של הרפואה בעת המוקדמת, היסטוריה אקולוגית-חקלאית של שושלת הסונג, היסטוריה של אומנויות לחימה בצ'ינג, היסטוריה של כניסת טכנולוגיית הרכבת לסין במאה ה-19, והיסטוריה של מגיפות בסין.

טלפון: 03-6408819 

משרד: גילמן, 272

פרופ' מרק גמזה 

 gamsa@post.tau.ac.il

 

היסטוריה מודרנית. יחסי סין והמערב, בדגש על הקשר עם רוסיה ועל מנצ'וריה. היסטוריה של תרגום.

 

ד"ר אהוד הלפרין

 udhal@tauex.tau.ac.il

 

ד"ר אהוד הלפרין השלים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת קולומביה בשנת 2012, בתחום דתות תת היבשת ההודית. הוא מתמחה במחקר ההינדואיזם החי, ובאופנים השונים בהם אמונה, פרקטיקה, נארטיב, חברה ומודרנה מצטלבים בחיי היומיום בהודו העכשווית, ובעיקר בהימאליה ההודית. במחקריו נוגע הלפרין בעניינים מגוונים, כגון אלות הודיות, איג'נסי של אלים, טקסים וקורבן בעלי חיים, דת חומרית ומקום, ואקולוגיה. ספרו על האלה ההימאליית הדימבה, ועל הסיפורים, הריטואלים והמאבקים סביבה, יפורסם בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד. הלפרין מלמד קורסים על הינדואיזם חי בהודו העכשווית, אלות הודיות, צליינות ותיירות, הינדואיזם בהימאליה, דת ואקולוגיה, ועוד.

טלפון: 03-6407814

משרד: גילמן, 273

  

ד"ר נועה הגש

nhegesh@tauex.tau.ac.il

https://cris.tau.ac.il/en/persons/noa-hegesh

ד"ר רעות הררי 

 reutharari@tauex.tau.ac.il

 

היסטוריונית המתמחה בהיסטוריה של הרפואה ושל יפן המודרנית. מחקרה של רעות עוסק בהיסטוריה של התפתחות הרפואה הצבאית ביפן במאות ה-19 וה-20 תוך התמקדות בתפקיד החובש הצבאי. מחקרה מחבר בין ההיסטוריה של אימפריאליזם, מלחמה וצבא להיסטוריה של הגוף, הרפואה וסיעוד. לפני שהחלה ללמד באוניברסיטת תל-אביב, רעות השלימה את לימודי הדוקטורט בתכנית להיסטוריה של המדע באוניברסיטת פרינסטון.

משרד: גילמן, 489 ג

ד"ר מיקה לוי יממורי

 yamamori@tauex.tau.ac.il

 

יפנית מודרנית ויפנית קלאסית

טלפון: 03-6407836

משרד: גילמן 452A

ד"ר אילנית לוי שחם 

 ilanitls@tauex.tau.ac.il

 

תחומי העניין והמחקר שלי נוגעים לספרות הודית קלאסית וטרום מודרנית ובעיקר שירה. אני עוסקת בשירה בסנסקריט ובטלוגו קלאסית עם התמקדות בתקופת אימפריית ויגי'ה-נגרה ושאלות שעוסקות בממשק שבין ספרות, דת, פוליטיקה והיסטוריה.

פרופ' ג'אנג פינג 

pzhang@post.tau.ac.il

 

Ping Zhang 张平 received a B.A. degree in Chinese literature and a M.A. degree in world literature from Peking University. He received a Ph.D. degree in comparative philosophy from Tel Aviv University in 2000, 6 years after he arrived in Israel. Ping Zhang is currently Professor Haver of Chinese and East Asian Studies at Department of East Asian Studies, Tel Aviv University.

Ping Zhang's research interests are inter-traditional dialogue between Chinese and Jewish traditions. One of his current projects is the study and the translation of The Mishnah into Chinese (see reports on the project here).

Ping Zhang is also an active Chinese blogger and a columnist. His non-academic publications cover a wide range of topics, including history and politics in Middle East, culture and life in Israel, Chinese and Jewish tradition, translations of modern Israeli literature (including S.Y. Agnon's stories and Hanoch Levin's dramas), poems, photos, etc.

 

טלפון: 03-6405015

טלפון חיצוני: 03-6472002

ד"ר רוני פרצ'ק 

 parciack@post.tau.ac.il

 

הודו בת ימינו, תיאולוגיה פוליטית בהודו, אסלאם בהודו, תרבות חזותית, מדיה ותרבות פופולארית. 

טלפון: 03-6407836

דף אישי

פרופ' גליה פת-שמיר

galiap@tau.ac.il

 

פילוסופיית הדרך (דאו) בסין, בפרט הקשר שבין תיאוריה ופרקטיקה בתפיסות השונות של הדרך, פילוסופיה יישומית, פילוסופיה השוואתית, אתיקה, פילוסופיה ניאו-קונפוציאנית.

טלפון: 03-6406838

 

ד"ר רועי צהר 

 roytzo@post.tau.ac.il

 

מתמחה בהסטוריה של הפילוסופיה עם דגש על המסורות הבודהיסטיות והברהמניות של המחשבה ההודית (בעיקר בפילוסופיה של השפה, פואטיקה, פילוסופיה של הרגשות). ספרו A Yogācāra Buddhist Theory of Metaphor , בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד, הוא זוכה פרס "טושיהידה נומטה" 2018 לספר הטוב ביותר בלימודי בודהיזם.

טלפון: 03-6407814

משרד: גילמן, 273

פרופ' מאיר שחר 

mshahar@post.tau.ac.il

 

מתמחה בחקר הדת והספרות הסינית. הוא פרסם מספר רב של ספרים ומאמרים על האלים הסיניים, על הבודהיזם הסיני, על ההיסטוריה של אומנויות הלחימה הסיניות, ועל ההשפעה של המיתולוגיה ההודית על המיתולוגיה הסינית. בשנים האחרונות הוא עוסק בחקר האלים הסיניים שתפקידם היה להגן על בהמות העבודה של החקלאים, הסוחרים, והלוחמים הרכובים (הפרשים) הסינים. 

טלפון: 03-6405952; 03-6407836

משרד: גילמן, 270

דף אישי

ד"ר אורי סלע 

osela@tauex.tau.ac.il

 

היסטוריון של סין בעת החדשה המוקדמת ובעת המודרנית. מחקריו עוסקים בהיסטוריה אינטלקטואלית, היסטוריה של המדע, ובקשרים שלהם להיסטוריה חברתית-פוליטית וצבאית. בנוסף, סלע חוקר גם את יחסי סין-יפן וסין-הודו, ותלמידי המחקר שלו עוסקים בנושאים מגוונים, מההיסטוריה של המאה ה-17 בראייה גלובלית ועד לתכנית החלל הסינית ולחוקי זכויות יוצרים בסין העכשווית.

טלפון: 03-6409424

משרד: גילמן, 478

ד"ר יואל קורנרייך

yoelkornr@tauex.tau.ac.il

מדען מדינה המתמחה בפוליטיקה סינית עכשווית. תחום מחקריו מתמקד במדיניות רפואית והשתתפות פוליטית בסין עם דגש על איך ומדוע המשטר מתייעץ עם חלקים רבים מן הציבור במהלך תהליכי קביעת מדיניות. לאחרונה, יואל החל לעסוק בניתוח מוסדי של תגובתה של סין לקורונה וכן בהשוואת תגובתה של סין לזו של מדינות אחרות.

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>