סגל בכיר- מזרח אסיה

 

ד"ר אורי סלע - ראש החוג

 osela@post.tau.ac.il

 

היסטוריון של סין בעת החדשה המוקדמת ובעת המודרנית. מחקריו עוסקים בהיסטוריה אינטלקטואלית, היסטוריה של המדע, ובקשרים שלהם להיסטוריה חברתית-פוליטית וצבאית. בנוסף, סלע חוקר גם את יחסי סין-יפן וסין-הודו, ותלמידי המחקר שלו עוסקים בנושאים מגוונים, מההיסטוריה של המאה ה-17 בראייה גלובלית ועד לתכנית החלל הסינית ולחוקי זכויות יוצרים בסין העכשווית.

 

טלפון: 03-6409424
משרד: גילמן, 478
 

ד"ר אירית אורבוך 

 airit@tauex.tau.ac.il

 

תחום המחקר הכללי הוא חקר דתות יפן ותרבותה, ותחום ההתמחות הוא דת עממית ביפן. עיקר העיסוק הוא בפולחן וריטואל, בתחום אמנויות הבמה הפולחניות, ובאופן ספציפי בחקר הקגורה kagura – ובתפקידן הריטואלי.  המחקר מתמקד בפרוש ריקודים כטקסטים דתיים ובפעולתם הפולחנית.  כן עוסק המחקר בפעולתם הפולחנית של שירים בקגורה, ובמהות הפרפורמנס הריטואלי.  ענין ועיסוק נוסף הוא בתחום החייאת מסורות ריטואליות וברלוונטיות המחודשת של ריטואלים עתיקים.  

 

טלפון: 03-6409314

משרד: גילמן, 269

פרופ' עפרה גולדשטיין-גדעוני 

ofrag@tauex.tau.ac.il

 

טלפון: 03-6409394

משרד: נפתלי, 612

 

אתר אישי

פרופ' אסף גולדשמידט 

gasaf@post.tau.ac.il

 

היסטוריון של סין הקיסרית המאוחרת (אלף שני לספירה) בדגש על ההיסטוריה של הרפואה והמדע. מחקריו עוסקים בהיסטוריה של הרפואה, היסטוריה של הגוף, היסטוריה של תרופות וריפוי, ובקשרים שלהם להיסטוריה חברתית-כלכלית-פוליטית. תלמידי המחקר שלו עוסקים בנושאים מגוונים הכוללים פילוסופיה והיסטוריה של הרפואה בעת המוקדמת, היסטוריה אקולוגית-חקלאית של שושלת הסונג, היסטוריה של אומנויות לחימה בצ'ינג, היסטוריה של כניסת טכנולוגיית הרכבת לסין במאה ה-19, והיסטוריה של מגיפות בסין.

 

טלפון: 03-6408819 

משרד: גילמן, 272

 

פרופ' מרק גמזה 

 gamsa@post.tau.ac.il

 

היסטוריה מודרנית. יחסי סין והמערב, בדגש על הקשר עם רוסיה ועל מנצ'וריה. היסטוריה של תרגום.

 

ד"ר אהוד הלפרין

 udhal@tauex.tau.ac.il

 

ד"ר אהוד הלפרין השלים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת קולומביה בשנת 2012, בתחום דתות תת היבשת ההודית. הוא מתמחה במחקר ההינדואיזם החי, ובאופנים השונים בהם אמונה, פרקטיקה, נארטיב, חברה ומודרנה מצטלבים בחיי היומיום בהודו העכשווית, ובעיקר בהימאליה ההודית. במחקריו נוגע הלפרין בעניינים מגוונים, כגון אלות הודיות, איג'נסי של אלים, טקסים וקורבן בעלי חיים, דת חומרית ומקום, ואקולוגיה. ספרו על האלה ההימאליית הדימבה, ועל הסיפורים, הריטואלים והמאבקים סביבה, יפורסם בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד. הלפרין מלמד קורסים על הינדואיזם חי בהודו העכשווית, אלות הודיות, צליינות ותיירות, הינדואיזם בהימאליה, דת ואקולוגיה, ועוד.

 

טלפון: 03-6407814

משרד: גילמן, 273

 

ד"ר רעות הררי 

 reutharari@tauex.tau.ac.il

 

היסטוריונית המתמחה בהיסטוריה של הרפואה ושל יפן המודרנית. מחקרה של רעות עוסק בהיסטוריה של התפתחות הרפואה הצבאית ביפן במאות ה-19 וה-20 תוך התמקדות בתפקיד החובש הצבאי. מחקרה מחבר בין ההיסטוריה של אימפריאליזם, מלחמה וצבא להיסטוריה של הגוף, הרפואה וסיעוד. לפני שהחלה ללמד באוניברסיטת תל-אביב, רעות השלימה את לימודי הדוקטורט בתכנית להיסטוריה של המדע באוניברסיטת פרינסטון.

 

משרד: גילמן, 489 ג

 

ד"ר מיקה לוי יממורי

 yamamori@tauex.tau.ac.il

 

 יפנית מודרנית ויפנית קלאסית

 

טלפון: 03-6407836

משרד: גילמן 452A

 

ד"ר אילנית לוי שחם 

 ilanitls@tauex.tau.ac.il

 

תחומי העניין והמחקר שלי נוגעים לספרות הודית קלאסית וטרום מודרנית ובעיקר שירה. אני עוסקת בשירה בסנסקריט ובטלוגו קלאסית עם התמקדות בתקופת אימפריית ויגי'ה-נגרה ושאלות שעוסקות בממשק שבין ספרות, דת, פוליטיקה והיסטוריה.

 

 

פרופ' ג'אנג פינג 

pzhang@post.tau.ac.il

 

טלפון: 03-6405015

טלפון חיצוני: 03-6472002

 

ד"ר רוני פרצ'ק 

 parciack@post.tau.ac.il

 

 הודו בת ימינו, תיאולוגיה פוליטית בהודו, אסלאם בהודו, תרבות חזותית, מדיה ותרבות פופולארית. 

 

טלפון: 03-6407836

דף אישי

פרופ' גליה פת-שמיר

galiap@tau.ac.il

 

פילוסופיית הדרך (דאו) בסין, בפרט הקשר שבין תיאוריה ופרקטיקה בתפיסות השונות של הדרך, פילוסופיה יישומית, פילוסופיה השוואתית, אתיקה, פילוסופיה ניאו-קונפוציאנית.

 

טלפון: 03-6406838

 

ד"ר רועי צהר 

 roytzo@post.tau.ac.il

 

מתמחה בהסטוריה של הפילוסופיה עם דגש על המסורות הבודהיסטיות והברהמניות של המחשבה ההודית (בעיקר בפילוסופיה של השפה, פואטיקה, פילוסופיה של הרגשות). ספרו A Yogācāra Buddhist Theory of Metaphor , בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד, הוא זוכה פרס "טושיהידה נומטה" 2018 לספר הטוב ביותר בלימודי בודהיזם.

 

טלפון: 03-6407814

משרד: גילמן, 273

 

ד"ר ליאורה צרפתי

 lsarfati@tauex.tau.ac.il

 

אנתרופולוגית וחוקרת פולקלור המתמחה בתרבויות קוריאה ויפן. מחקרה העיקרי עוסק בפולחנים שמאניים בקוריאה בהם נערכים ריפוי וניבוי באמצעות איחוז על ידי אלים ורוחות המתים. מחקרה השני עוסק בתנועות מחאה עכשוויות בסיאול.

 

משרד: גילמן 489 ג'

דף אישי

פרופ' מאיר שחר 

mshahar@post.tau.ac.il

 

מתמחה בחקר הדת והספרות הסינית. הוא פרסם מספר רב של ספרים ומאמרים על האלים הסיניים, על הבודהיזם הסיני, על ההיסטוריה של אומנויות הלחימה הסיניות, ועל ההשפעה של המיתולוגיה ההודית על המיתולוגיה הסינית. בשנים האחרונות הוא עוסק בחקר האלים הסיניים שתפקידם היה להגן על בהמות העבודה של החקלאים, הסוחרים, והלוחמים הרכובים (הפרשים) הסינים. 

 

טלפון: 03-6405952; 03-6407836

משרד: גילמן, 270

 

דף אישי

פרופ' צביקה סרפר

serper@tauex.tau.ac.il

 

He is a specialist in Japanese theatre and cinema, as well as a theatre director and actor. He studied in Japan for many years, during which he pursued his research at the Noh Theatre Research Institute of Hōsei University, Tokyo, while also engaging in the practical study, training and performance of noh, kyōgen and kabuki with Japan’s leading actors.

He has published widely on various aspects of Japanese theatre, on its influence on Japanese cinema, and on the similar aesthetic of both arts.

During the past two decades, he has been exploring a new horizon that traditional Japanese theatres may open up for Western theatre, by incorporating various Japanese aesthetics and techniques into acclaimed productions of classical western works, whose video recordings have been shown around the world.

He has given lecture/demonstrations and conducted master classes and workshops in acting and movement techniques at major theatres, acting schools, and universities in the US and Europe.

During 2010-2012, he served as a Research Fellow at the International Research Center "Interweaving Performance Cultures" of the Free University Berlin.

 

טלפון: 03-6406362

משרד: גילמן, 257

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive