ד"ר רועי צהר

סגל אקדמי בכיר בלימודי מזרח אסיה
לימודי מזרח אסיה סגל אקדמי בכיר
ניווט מהיר:
ד"ר רועי צהר
טלפון פנימי: 03-6407814
משרד: גילמן, 273

אודות

ד"ר רועי צהר, זוכה פרס קדר למצויינות מחקרית מטעם אוניברסיטת תל אביב לשנת 2022,  הוא מרצה בכיר בחוג ללימודי דרום ומזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב ומתמחה בהסטוריה של הפילוסופיה עם דגש על המסורות הבודהיסטיות והברהמניות של המחשבה ההודית.

הוא בוגר התוכנית לתלמידים מצטיינים ע"ש עדי לאוטמן, אוניברסיטת תל אביב, ובעל תואר דוקטור בלימודי בודהיזם מהמחלקה ללימודי דתות, אוניברסיטת קולומביה, ניו יורק.

תחומי המחקר הנוכחיים שלו מתמקדים בפילוסופיה של השפה ושל הנפש, ובפילוסופיה של הרגשות, במחשבה ההודית ובמסורות האנאליטיות והפנומנולוגיות במערב.

במסגרת העיסוק שלו בפילוסופיה של השפה והנפש הוא עסק באינטרסוביקטיביות במחשבה הבודהיסטית (תחת מענק המחקר "מארי קירי" מטעם האיחוד האירופי), ובתאוריות של משמעות בפילוסופיה ההודית , בהן עוסק גם ספרו A Yogācāra Buddhist Theory of Metaphor  (הוצאת אוניברסיטת אוקספורד, 2018). הספר זכה בפרס "טושיהידה נומטה"  לספר הטוב ביותר בלימודי בודהיזם לשנת 2018 מטעם מכון המחקר ללימודי בודהיזם, אוניברסיטת ברקלי.

כעמית מחקר במכון מקס פלנק להסטוריה של המדע, ברלין, וכחוקר אורח באוניבריסטת ברקלי הוא חקר ופרסם מספר מאמרים בכתבי עת על אפשרותן והצדקתן של חוויות בלתי מושגיות (non-conceptual experiences   במחשבה ההודית).

במסגרת מחקרו על הפילוסופיה של הרגשות הוא פרסם על בדידות וניכור, וערך (יחד עם ראם פרסד צ'קרברטי ומריה היים) את The Bloomsbury Research Handbook of Emotions in Classical Indian Philosophy

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>