תואר שני

תואר שני החוג לאנגלית

 


החוג מציע לימודים מתקדמים בספרות ובביקורת הספרות והתרבות האנגלית והאמריקאית ובתאוריה של הספרות והייצוג בהקשר של הספרות האנגלית והאמריקאית, תוך שימת דגש על מסדן המושגי של שיטות ניתוח שונות. יתקבלו כמועמדים מי שמעוניינים לחדד את חשיבתם האנליטית ויכולתם המחקרית תוך התייחסות לטקסטים ספרותיים בשפה האנגלית כבסיס למחשבה יוצרת. 

 

מטרת הלימודים, העמקת בסיס הידע בספרות הכתובה באנגלית תוך דגש על כלי הניתוח ומחקר אינדיבידואלי. התמחות בגישות תיאורטיות לחקר השפה, הספרות והתרבות תוך חתירה לשכלול היכולת האנליטית ויכולת הקריאה והכתיבה בשפה האנגלית. נעשה מאמץ להרכיב תכנית לימודים אישית המותאמת לתחומי העניין של כל תלמיד ותלמיד.

 

המתקבלים ללימודים בתכנית ירשמו תחילה למסלול העיוני רק לאחר שסיימו 12 ש"ס בציון 90 סטודנטים המעוניינים לעבור למסלול המחקרי יוכלו לפנות ליועצת תואר שני וזאת בתנאי שסיימו 12 ש"ס בממוצע 90 ובהתאם להחלטת ועדת ההוראה.

 

קיימת תכנית השלמות למועמדים שאינם בוגרי תואר ראשון בספרות אנגלית – מועמדים שאינם בוגרי תואר ראשון בספרות אנגלית יחויבו בתכנית השלמות של עד 32 ש"ס מתוך קורסי החובה בחוג לתואר ראשון, בהתאם לתכני הקורסים שנלמדו בתואר הראשון. היקף תכנית ההשלמות יקבע על-ידי יועץ החוג לתואר שני. המעבר לתואר השני מותנית בהשלמת כל אחד מקורסי ההשלמות בציון של 85 לפחות. 

לידיעון לחץ כאן

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>