למה ללמוד אצלנו?

لماذا تختار الدراسة معنا؟


אנגלית היא השפה הבין לאומית של עולמות המדעים והתרבות. אנחנו שומעים אנגלית במוזיקה, בטלוויזיה ובפודקאסטים. אנחנו קוראים אנגלית במחשב, בטלפון ברשתות החברתיות וגם בספרים. אבל האם אתם באמת מבינים את דוברי האנגלית – את התרבות שלהם, המסורות בנות מאות השנים שלהם, הסיפורים שהם מספרים כיום, ואת החזיון שלהם לעתיד? האם אתם מרגישים שאתם מסוגלים להצטרף לשיח התרבותי הזה? בלימודים לתואר בחוג לספרות אנגלית ולימודים אמריקניים באוניברסיטת תל אביב תצללו אל תוך ההיסטוריה הארוכה והמעמיקה של התרבות והספרות האנגלית והאמריקאית תוך שגם תצטיידו במגוון מיומנויות, כגון כישורי ניתוח, תקשורת ומחקר. רקע אקדמי זה יכול להוביל למסלולי קריירה מרובים, כגון הוראה, הוצאה לאור, עיתונות, ניתוח תרבות ועוד. התואר מטפח יצירתיות, הבנה תרבותית ויכול גם לשמש כבסיס ללימודים מתקדמים. בסופו של דבר, הלימודים בחוג יכינו אתכם לתפקידים הדורשים חשיבה ביקורתית, תקשורת יעילה והבנה עמוקה של הקשרים תרבותיים. זה ישפיע רבות הן על הקריירה שתבחרו לעסוק בה והן על הבנת העולם הסובב אתכם.


החוג לספרות אנגלית ולימודים אמריקניים באוניברסיטת תל-אביב מציע חוויה חינוכית ייחודית עם שני מסלולים נפרדים: ספרות אנגלית ולימודים אמריקניים.


למה ללמוד ספרות אנגלית?

האם אי פעם רצית להבין יותר לעומק את הרומנים האהובים עליך? האם אי פעם שקלת את כוחן של מילים ואת יכולתן לעצב רעיונות, ערכים ומוסדות חברתיים? סקרנים לגבי היחסים הדינמיים שבין ספרות לדיסציפלינות אחרות, כמו היסטוריה, פילוסופיה ופסיכולוגיה?

במסלול לספרות אנגלית, הסטודנטים מתעמקים בעולם הרחב והמגוון של הספרות האנגלית והאמריקאית, בוחנים קלאסיקות, יצירות עכשוויות ותיאוריות ביקורתיות. הקורסים מכסים ספקטרום רחב של תקופות ספרותיות, ז'אנרים ונושאים, ומאפשרים לסטודנטים ולסטודנטיות לפתח הבנה מעמיקה של התפתחות הספרות האנגלית והאמריקאית ולחדד את כישורי החשיבה האנליטית והביקורתית שלהם.

בנוסף, המסלול ללימודי ספרות אנגלית משלב בלימודיו גישות בין-תחומיות, המעודדות סטודנטים לחקור את הקשרים שבין ספרות לתחומים אחרים כגון היסטוריה, פילוסופיה, לימודי תרבות, אמנות, סוציולוגיה ועוד. באמצעות חקר בינתחומי כזה, הסטודנטיות מקבלות הבנה מקיפה של ההקשרים התרבותיים, החברתיים וההיסטוריים המעצבים יצירות ספרותיות ומציגים את הספרות, בין היתר, כשיקוף של חוויות אנושיות מגוונות. המסלול לספרות אנגלית לא רק מצייד את התלמידים בידע מעמיק של מסורות ספרותיות, אלא גם מטפח את הסקרנות האינטלקטואלית והיכולת האנליטית שלהם.

רוב הקורסים במסלול מועברים באנגלית, מה שתורם לשיפור מיומנויות התקשורת של הסטודנטים הן בכתיבה והן בדיבור.

למידע נוסף

 


למה ללמוד לימודים אמריקאים?

סקרנים לגבי התרבות האמריקאית? אוהבים לעקוב אחרי הבחירות האמריקאיות והמפה הפוליטית המשתנה של אחת המעצמות הגדולות בעולם?

רוצים להבין איך נולדה מוזיקת ההיפ הופ או מדוע התנועה לזכויות האזרח הצליחה כל כך?

לימודים אמריקניים באוניברסיטת תל אביב היא התכנית היחידה בישראל המציעה תואר B.A. המתמקד בחקר ארצות הברית. זוהי גם אחת התוכניות הבינתחומיות ביותר בקמפוס. לאחר שלקחתם כמה קורסי מבוא וסדנאות כתיבה, תוכלו לבחור מתוך מגוון רחב של קורסים בתחומים שונים כמו היסטוריה, ספרות, כתיבה יוצרת, קולנוע, מדיה דיגיטלית, מדעי המדינה, סוציולוגיה, תולדות האמנות, ועוד.

במסגרת הלימודים תרכשו הבנה מעמיקה על ארצות הברית, ומכיוון שרוב השיעורים מועברים בשפה האנגלית, אתם תלמדו לדבר, לכתוב ולקרוא באנגלית בצורה שוטפת ובביטחון. המסלול של לימודים אמריקניים היא תוכנית גמישה שיכולה להשתלב כמעט עם כל תואר אחר אשר תבחרו ללמוד (רבים מהסטודנטים שלנו משלבים אותה עם מדעי המדינה, לימודי מזרח אסיה, פסיכולוגיה, כלכלה, עסקים או תקשורת.)

תואר בתכנית ללימודים אמריקאים הוא מהנה ומעשי כאחד, ומבטיח שתפיקו את המקסימום מזמנכם כסטודנטים באוניברסיטת תל אביב.

למידע נוסף

 

שני המסלולים מורכבים מסגל של פרופסורים ומרצים מסורים אשר מומחים בתחומם. סטודנטים וסטודנטיות בחוג לספרות אנגלית ולימודים אמריקניים באוניברסיטת תל אביב לא רק רוכשים בסיס אקדמי מוצק אלא גם זוכים להזדמנות להשתתף בדיונים תוססים, פרויקטים מחקריים ואירועי תרבות, המטפחים סביבת למידה עשירה ומעוררת. בין אם בוחרים להמשיך לתואר במסלול לספרות אנגלית או במסלול ללימודים אמריקניים, אתם תסיימו את לימודכם עם השכלה מעמיקה שתכין אתכם למסלולי קריירה מגוונים והערכה אינסופית לכוח שטמון בשפה ותרבות.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>