בלשנות ומדעי המחשב

בלשנות ומדעי המחשב

החוג לבלשנות מציע שלוש תכניות בינתחומיות מובנות: (1) מסלול דו-חוגי לתואר ראשון בבלשנות ובמדעי המחשב; (2) נוירוביולוגיה של השפה: מסלול לימודים לתואר ראשון בביולוגיה ובבלשנות עם הדגש במדעי המוח, במסגרת בית הספר סגול למדעי המוח; (3) פסיכובלשנות: מסלול דו-חוגי לתואר ראשון בפסיכולוגיה ובבלשנות.

 מסלול דו-חוגי לתואר ראשון בבלשנות ובמדעי המחשב

תחום הבלשנות החישובית עוסק בפיתוח כלים חישוביים להתמודדות עם שפה טבעית. העניין במבנה הלוגי והחישובי של שפה טבעית מלווה את מדעי המחשב מראשיתם, כמו גם העניין היישומי בפתרונות אלגוריתמיים למגוון אתגרים הקשורים לתרגום אוטומטי, חיפוש במאגרי מידע, ניתוח מסמכים, זיהוי דיבור ועוד. ההתפתחויות בתחום המידע והתקשורת מאז שנות התשעים של המאה הקודמת הוסיפו לעיסוק האקדמי בבלשנות החישובית גם עניין הולך וגובר בעולם ההיי-טק.

המסלול הדו-חוגי המתואם "מדעי המחשב ובלשנות" מקנה תואר ראשון בשני התחומים ומכשיר סטודנטיות וסטודנטים מצטיינים הן כשלב ראשון בקריירת מחקר אקדמית והן למטרת השתלבות עתידית בתעשיית ההיי-טק. הלימודים מבוססים על עמידה בדרישות החוגים מדעי המחשב ובלשנות. התכנית בבלשנות מואצת ביחס לתכנית הרגילה ומובילה את הסטודנטיות והסטודנטים במהירות לקורסים מתקדמים בבלשנות פורמלית.

הקבלה לתכנית מבוססת על עמידה בדרישות הקבלה של שני החוגים. התלמידות והתלמידים יזכו לליווי של חונך/ת אישי/ת. לפרטים נוספים, ראו מבנה תכנית הלימודים, ידיעון.

יועץ התכנית: פרופ' רוני קציר, ד"ר עזר ראסין

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>