ארגון הבוגרות - עלינו

 

ארגון הבוגרות של התוכנית למגדר הוקם בשנת 2017 במטרה לבנות קהילה המחויבת לשוויון מגדרי ולהטמעת חשיבה מגדרית באקדמיה ובחברה. חזונו של ארגון הבוגרות הוא יצירת קהילה חיה ותוססת של בוגרות התוכנית ללימודי מגדר – קהילה שמבוססת על רשת של ידע, קשרים ותמיכה בין בוגרות, תלמידות ומורות התוכנית.

מטרה מרכזית של הארגון היא יצירת רשת קשרים (networking) אפקטיבית שתאפשר שיתופי פעולה בתחומים שונים כגון; שכלול מיומנויות בשוק התעסוקה, העשרת ידע מגדרי, שיתופי פעולה סביב תחומי עניין ועשייה ספציפיים, יישום של מיומנויות ויכולות של נשים במקצועות שונים ותמיכה הדדית חברתית וכלכלית בין הבוגרות, התלמידות, מורות התוכנית והקהילה. מטרה נוספת של הארגון היא לפעול ככוח יוצר ותורם בחברה הישראלית המכוון לאקטיביזם חברתי ולמימוש פרויקטים פמיניסטיים בקהילה.

באמצעות פיתוח וחיזוק הקשרים בין האקדמיה והשטח מבקש הארגון למנף את יכולת ההשפעה והעשייה של בוגרות התוכנית. שמירה על קשר רציף עם הבוגרות ועדכונן במתרחש בתוכנית- אירועים, תכנים, מחקרים וכיווני מחקר חדשים- תאפשר לבוגרות להטמיע את החידושים האקדמיים במסגרות חיצוניות בהן הן עובדות ופועלות. במקביל, הדבר יאפשר לאקדמיה לעקוב אחר פעילויות הבוגרות בשטח, ביניהן, הקמה ופיתוח של פרויקטים שונים למען קידום שוויון מגדרי בקהילה. קשר זה בין האקדמיה והשטח המתווך על ידי ארגון הבוגרות מאפשר יצירה של קשרים הדדיים ושל רשת תמיכה עבור נשים בקהילה בצורה של פרויקטים וסיוע ממשי.

הפרויקטים שלנו כוללים בין השאר, קידום חינוך מגדרי בקרב קהלים במרחבים שונים (בתי ספר, אקדמיה ומקומות עבודה), פרויקט חונכות לכותבות תזה ומנטורינג בין בוגרות ותלמידות ובין בוגרות לבוגרות, הקמת Book-Club בו ייערכו מפגשים לשם קריאה ודיון בטקסטים פמיניסטיים, מעורבות חברתית וקהילתית למען נשים מוחלשות, ושיתופי פעולה עם ארגונים פמיניסטיים נוספים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>