ספר חדש: "מה רוצה הכסף?" מאת נועם יורן, בהוצאת אוניברסיטת סטנפורד

What Money Wants: an Economy of Desire. Stanford University Press, 2014

אנחנו שמחים לבשר על צאת ספרו של נועם יורן, עמית מחקר במרכז מינרבה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב, בהוצאת אוניברסיטת סטנפורד:

What Money Wants: an Economy of Desire (Stanford University Press, 2014)

הספר עוסק בכסף כאובייקט של תשוקה. הוא מציג את הבעיה שאפשרות התשוקה לכסף מציבה למחשבה הכלכלית האורתודוקסית, ופורש, דרך המחשבה של מרקס, ובר, ובלן וזימל, אונטולוגיה כלכלית אלטרנטיבית שהתשוקה לכסף עומדת במרכזה. הספר מראה כיצד המחשבה הכלכלית של מרקס וובלן רלוונטית להבנת תופעות כלכליות עכשוויות כגון תרבות הצריכה, מותגים, פרסומות, טלוויזיה ופיננסיאליזציה.

הספר מראה כיצד המשגה של כסף כאובייקט של תשוקה מחייבת מספר תפניות במושגי היסוד של הכלכלה. דין וחשבון על תשוקה לכסף מחייב נטישה של מסגרת האינדיבידואליזם המתודולוגי הדומיננטית במחשבה הכלכלית, ומעבר למחשבה על כלכלה כהקשר פעולה אימפרסונלי. בנוסף, הספר טוען כי תפישה של כסף כאובייקט של תשוקה זורה אור חדש על הכסף הסמלי של ימינו, ומאפשרת להציג אותו כצורה חדשה של כסף-סחורה, בדומה לכסף המבוסס על זהב.
הספר כולל הקדמה מאת האנתרופולוג קית הארט. מתוך ההקדמה:

When I read this book, I am alternately thrilled and enlightened, confused and frustrated. So will you be. I hope that some of you will stay the course, as I have. You just might be reading one of the formative tracts of our time.

אנחנו בטוחים שחוקרים מדיסציפלינות רבות, מפילוסופיה והיסטוריה, דרך אנתרופולוגיה וסוציולוגיה ועד כלכלה ותקשורת, ימצאו בספר עניין רב.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>