האזרח הבריטי וייצמן: חיים וייצמן בהיכלי הכוח בלונדון
מסתובב לו אדם במשרד המושבות של בריטניה ומנחה את הבכירים שם מה ואיך לעשות בפלשתינה/א"י. אחר כך הוא נכנס בלי לתאם אל לשכת ראש הממשלה, נכנס אליו ומודיע לו ש...
כך התנהל חיים וייצמן בהיכלי הכוח בלונדון. כיצד ומדוע יכול היה לנהוג כך מדינאי כמותו ללא מדינה? מה היה סודו של וייצמן. האם מדובר במי שהיה פילו בריטי או בבריטי מקושר באופן יוצא דופן? האם די בכך כדי להסביר את סוד כוחו, קיסמו, הצלחותיו וכישלונותיו?
פרופ' מוטי גולני, היסטוריון של תקופת המנדט ומדינת ישראל. ראש הקתדרה לחקר תולדות העם היהודי ע"ש רוזנברג; ראש המכון לחקר הציונות וישראל ע"ש חיים וייצמן באוניברסיטת תל אביב. מספריו: תהיה מלחמה בקיץ, מלחמת סיני 1956-1955; מלחמות לא קורות מעצמן: על בחירה, כוח וזיכרון; הנציב האחרון, הגנרל סר אלן גורדון קאנינגהם; הביוגרפיה של חיים וייצמן בשנים 1952-1922 (יחד עם יהודה ריינהרץ).
יום ג', ה' בכסלו תש"ף, 3.12.19,
בנין גילמן, קומה 2, אולם 223 בשעה 16:00