קורסים אקדמיים בשפה האנגלית

החל בשנת הלימודים תשפ"ב, נדרשים תלמידי התואר הראשון בכל חוגי הלימוד באוניברסיטה ללמוד שני קורסים אקדמיים בשפה האנגלית. תלמיד במסלול דו-חוגי יוכל לבחור באיזו תכנית לימודים ללמוד את הקורס. כל המטלות בקורס הינן בשפה האנגלית. היקף כל קורס 2 ש"ס לפחות. תלמיד לא יוכל לסיים את לימודיו ללא סיום מטלה זו בהצלחה. ההוראה בקורס, המטלות והבחינה יתקיימו בשפה האנגלית. ככל שהקורסים באנגלית יהיו קורסי חובה בחוגי התלמיד, על התלמיד ללמוד קורסים אלו במלואם.

 

תכנית חובת קורסי אנגלית
תלמיד בתכנית דו-חוגית יחויב בשני קורסי אנגלית. התלמיד יוכל לבחור אם ללמוד את הקורסים באנגלית בשני החוגים או רק באחד מהם.
תלמיד הלומד  חוג לאחר תואר (18)  לאחר סיום תואר הראשון יחויב בקורס תוכן אחד באנגלית (אלא אם תכנית הלימודים במסגרת חוג לאחר תואר כוללת יותר מקורס חובה אחד באנגלית).
תלמיד בתכנית חד-חוגית הלומד במקביל לחוג לאחר תואר, (לדוגמא תלמידי משפטים וחוג נוסף) יחויב בשני קורסי אנגלית בלבד . התלמיד יוכל לבחור אם ללמוד את הקורסים באנגלית בשני החוגים או רק באחד מהם.
תלמיד שנסע לחילופי סטודנטים תלמידים שלמדו קורסי תוכן באנגלית במסגרת לימודים קודמים במוסד אקדמי מוכר בארץ או בחו"ל בסמכות ועדת ההוראה הפקולטתית להכיר בקורסים שנלמדו בחו"ל במסגרת חילופי סטודנטים כקורס אקדמי באנגלית (ניתן להכיר בקורסים עם ציון חיובי בלבד)
תלמיד שהחל לימודיו באוניברסיטת תל אביב לפני תשפ"ב ומתשפ"ב ואילך עבר לתכנית לימודים אחרת אם נשמר רצף לימודים באחד מן החוגים שנלמדו לפני תשפ"ב - מוטלת עליו חובת קורס תוכן אחד באנגלית (ולא שניים).
אם לא נשמר רצף לימודים באחד מן החוגים שנלמדו לפני תשפ"ב - כלומר, התלמיד החל ללמוד בתשפ"ב ואילך בשני חוגים אחרים/ חד-חוגי אחר - יחויב בשני קורסי תוכן באנגלית .
​יודגש כי ככל שניתנים קורסי חובה באנגלית בתכנית שהתלמיד החל ללמוד מתשפ"ב ואילך – יהיה על התלמיד ללמוד את כל קורסי החובה בתכנית זו.
קורסי אנגלית בכלים שלובים קורסי כלים שלובים הניתנים באנגלית, לא יחשבו כקורסי תוכן באנגלית במסגרת חובה זו לתואר
   

בשאלות בנושא ניתן לפנות לעינת שור רכזת ועדת הוראה: einatsho@tauex.tau.ac.il

רשימת קורסי אנגלית תשפ"ה

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>