מהלך הלימודים

מהלך הלימודים ולימודי השלמה


​עבודות המחקר של התלמידים נידונות בשלבים השונים שלהם בסמינרים לדוקטורנטים ובפורומים אחרים, שם מתקיימים גם דיונים רחבים על מתודולוגיות ותיאוריות מחקריות. תלמידים הלומדים לתואר שלישי נדרשים להשתתף ב 8 ש"ס במהלך לימודיהם ולהשיג ציון של 85 לפחות בקורסים אלו. קורסים אלו יילקחו מתוך מבחר הקורסים המוצע ע"י תכניות הלימוד לתואר שני בחוגי בית הספר. כמו כן בכל שנה מתקיים סמינר בית ספרי בהיקף של 2 ש"ס, אשר בו יש להשתתף לפחות פעם אחת במהלך התואר .

 

סמינרים מחלקתיים

החוגים ובית הספר מצפים מהדוקטורנטים להשתתף בסמינרים המחלקתיים בכל שנה, לפחות ב-3 השנים הראשונות לדוקטורט.  מדובר במפגש של הקהילה הלומדת של החוג – סגל ותלמידים מתקדמים. במסגרתו מגיעים מרצים אורחים חשובים, חלקם מאוניברסיטאות בחו"ל, וזו הזדמנות להכיר הן את החוג על כל מרכיביו והן את המחקר הבינלאומי.  ניתן לכלול את הסמינר המחלקתי בשעות החובה ולכתוב רפרט בסמינר זה – מותנה באישור המנחה.  הנוכחות אינה קשורה לחובת 8 השעות של הדוקטורנטים, אלא היא המלצה הנובעת מעצם החברות בקהילת החוג וביה"ס. 

 

דוקטורנטים מהחוג להיסטוריה של עם ישראל

החוג מקיים מידי שנה סדנה לדוקטורנטים. השתתפות בסדנה זו הינה חובה לדוקטורנטים של החוג. הסדנא מתכנסת אחת לשבועיים בשני סמסטרים וערכם 2 ש"ס לשנה. החובה הינה לשנתיים (סה"כ 4 שעות) .  חובות תלמידי המחקר בחוג הינן 12 ש"ס.            

ידיעת שפות זרות נוספות מעבר לאנגלית מהווה נדבך חשוב בהשכלה המצופה מתלמידי בית הספר. יש להירשם ולהגיע לרמת פטור מתחילים + מתקדמים בשפה זרה מערבית או עתיקה. הדבר נעשה ביחידה לשפות זרות באוניברסיטה. (אלא אם יש פטור בשפה זרה מערבית נוספת לאנגלית מתואר קודם).שלבי הלימודים

מסלול הלימודים לתואר שלישי נחלק לשני שלבים:


​שלב א':

בו ירכשו הסטודנטים כלים מקצועיים לביצוע המחקר (הכשרה דיסציפלינארית, מתודולוגית, לשונית), ויגבשו נושא לעבודת המחקר שלהם. בתום שלב זה, יגישו הצעת מחקר לאישור הוועדה לתלמידי מחקר של ביה"ס והוועדה האוניברסיטאית לתלמידי מחקר. את הצעת המחקר, יגישו התלמידים תוך שנה מיום קבלתם לשלב א'.

 

שלב ב': 

בו ימשיכו הסטודנטים במחקרם ויכתבו את עבודת הדוקטורט. בתום הכתיבה תוגש העבודה לשיפוט. התקופה הקצובה להשלמת כתיבת העבודה היא חמש (5) שנים ממועד תחילת הלימודים, ובכל מקרה לא מעבר לתקופה המאושרת על-ידי ועדת תלמידי המחקר.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>