סדנת חוקרים בינלאומית בנושא: תפיסות של טבע בתרבויות מזרח הים התיכון מן האלף השני והראשון לפה״ס

שיוך ליחידה אקדמית: 

תפיסות של טבע בתרבויות מזרח הים התיכון מן האלף השני והראשון לפה״ס:

העדויות הכתובות והתמונתיות 

מוזיאון הטבע ע״ש שטיינהרדט

אוניברסיטת תל אביב

כג—כז אייר תשפ״ג

14—18 במאי 2023

 

הועדה המארגנת:

איזק דה-הולסטר, אוניברסיטאות גטינגן והלסינקי

ג׳ואל לה-מון, אוניברסיטת אמורי

דלית רום-שילוני, אוניברסיטת תל אביב

סדנת החוקרים/ות של אוניברסיטת אמורי ואוניברסיטת תל אביב היא יוזמה משותפת המבקשת ליצור שיח רב-תחומי בין חוקרים שייפגשו לדון באחדות מן השאלות הפתוחות עדיין במחקר המקרא ובמחקר התרבויות הקדומות האחרות במרחב המזרח הקדום ומזרח הים התיכון של האלף השני והראשון לפה״ס. האם היו לתרבויות אלה תפיסות של טבע? – ואם אכן היו, כיצד נוכל לגלות תפיסות של טבע במקורות כתובים ותמונתיים (טקסטואלים ופיקטוריאליים) של החברות הקדומות הללו? כיצד מתייחסות תפיסות הטבע הקדומות ביצירה המקראית אל אלו של החברות הקדומות במזרח הים התיכון?

קבוצה רב-גונית ורב-תחומית של חוקרים/ות תתכנס במוזיאון הטבע ע״ש שטיינהרדט באוניברסיטת תל אביב בימים ראשון ועד חמישי, כג—כז באייר תשפג, 14—18 במאי 2023, לשלושה ימי דיונים באולם, ולשני ימי סיור-מחקרי. למעלה משלושים משתתפים/ות מארה״ב, אירופה, בריטניה וישראל יתרמו לסדנה, והם מומחים/ות בתחומים הבאים: מקרא, אשורולוגיה, חתיתולוגיה, אגיפטולוגיה, לימודים קלאסיים, ואלה ימצאו דרכים להחליף דעות ולשתף פעולה עם חוקרים/ות מן התחומים: ארכאולוגיה, במיוחד: איקונוגרפיה, ארכאובוטניקה וארכאוזואולגיה; מומחים/ות בבוטניקה, זואולוגיה, אקלים וגאוגרפיה.

סדנת החוקרים פתוחה ומזמינה את הקהל המתעניין—חוקרים, סטודנטים, והקהל הרחב—להצטרף לימי הדיונים במוזיאון הטבע. אנא, הקדימו להירשם בכתובת concnature@tauex.tau.ac.il. מושבי ההרצאות יתנהלו גם באופן היברידי. אם אתם מעוניינים להשתתף מרחוק, אנא, ציינו זאת בטופס ההרשמה.

הסדנה ממומנת על ידי הקרן המשותפת (Collaborative Research Grant) לאוניברסיטת אמורי (The Halle Institute for Global Research at Emory) ואוניברסיטת תל אביב ועל ידי הקרן הלאומית למדע  (ISF 1642/23).

 

הסדנה היא חלק מפעילות פרויקט המחקר DNI Bible  - מילון אנציקלופדי לתמונות הטבע ביצירה המקראית - ראו בקישור https://dni.tau.ac.il

הודעה מפורטת על תכני הסדנה, התוכנית, המשתתפים וטופס הרשמה באתר הסדנה:
https://en-humanities.tau.ac.il/concnature 

 

 

קובץ PDF באנגלית

קהל יעד: 
זמן תצוגת ההודעה : 
שלישי, אפריל 18, 2023 - 11:05 to שלישי, אפריל 30, 2024 - 20:05
תצוגה לפי סוגי תוכן: 
דף ראשי בי"ס / חוג
הודעה
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>