קהילת הבוגרים

  • אודות קהילת הבוגרים
  • הבוגרים שלנו
  • אירועי עבר
  • יצירת קשר

 

יואב רימר, מפתח תכניות חינוכיות ומלווה בתי ספר בתחומי החינוך לזהות ולערכים ברשת אמית

בוגר מחזור תשפ״ב

תכנית פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית לא היתה בדיוק מה שחיפשתי, אבל בהחלט מה שהייתי צריך. הקורסים והמרצים היו ברובם המוחלט מעולים. והקבוצה האנושית שנוצרה בין הלומדים הפכה למקום נעים, מאתגר ומפרה. כאיש חינוך שעוסק בעולמות הזהות, הערכים והמפגש שלהם עם העולם בן זמננו – תכני הלימוד מהדהדים בהרבה ממה שאני עושה. למרות שעולמות הרוח וההגות לא היו חדשים לי, נחשפתי להוגים וכיווני חשיבה שלא הכרתי והשילוב בין פילוסופיה של ממש לאזורים היותר סוציולוגיים וכאלו של חקר התרבות והטכנולוגיה היה מרתק. 


טל גווילי, Head of Studio, Designit

בוגרת מחזור תשפ״ב

10 שנים אחרי התואר הראשון שלי, עמוק בתוך שגרת חיים של מירוץ קרייריסטי לצד גידול ילדות, חיפשתי משהו שימלא אותי אינטלקטואלית ויפתח אותי אנושית. הבחירה ב"פילוסופיה מדע ותרבות דיגיטלית" היתה מאוד אינטואיטיבית - זה הרגיש לי נכון.

שמחתי לגלות עד כמה צדקתי! החוויה הלימודית היתה מעשירה ומחדשת ורלבנטית. מעבר להיכרות עם הוגים ותיאוריות, היא השפיעה על הדרך בה אני חושבת וניגשת למציאות. והשילוב הזה בין פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית גם הפגיש אותי עם קהל סטודנטים (חבריי לספסל) מגוון, מרענן ומבריק. גדלתי הרבה בזכות התואר הזה.

 


נעמה גולדמן אביטל, קופירייטרית, מנהלת שיווק ותוכן דיגיטלי ב״תרבוטובה - גלריית מרצים ואמנים״

בוגרת מחזור תש״פ

התואר ב״פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית״ הוא מסע אינטלקטואלי שעובר דרך נקודות משמעותיות בהיסטוריה של הפילוסופיה והמדע, עוצר ל״גיחות״ בתחומים כמו אמנות, שפה, חברה ופוליטיקה, ומסתיים במהפכת התרבות הדיגיטלית. 

במהלך השנה המהנה, נחשפתי לתכנים שסיפקו לי תשובות לשאלות רבות ששאלתי את עצמי בעבר, ובמקביל יצרו המון שאלות חדשות. זכיתי ללמוד ממרצים מעולים, שלצד כישורי הוראה פנומנליים, עודדו דיונים סוערים ומרתקי מחשבה. ממליצה לכל מי שחשה בחייה אי-נחת במישור האינטלקטואלי בחייה.

 


גד אורן, תכנון אסטרטגי, אינטל

בוגר מחזור תש״פ

התרגשות גדולה לעמוד בפתח, רגע לפני שנחשפים לעולם חדש, מורכב ושלם של מחשבות וצורות הסתכלות. התואר חשף אותי לאבני היסוד של הפילוסופיה ואפשר לי לבחון את חיי העכשוויים, רבי התהפוכות, באמצעות מושגים חדשים ומתוך פרספקטיבה ביקורתית, רב-ממדית. מהתואר הזה לא יוצאים עם תשובות, אלא רק חושפים ומדייקים יותר ויותר את השאלות הנכונות.

 


מיכל שומר, עיתונאית ומנהלת תוכן

בוגרת מחזור תש״פ

באמצע החיים חיפשתי חוויה שתטלטל את תבניות המחשבה ותנער את האבק מאקסיומות שמלוות אותי שנים רבות ואולי הגיע הזמן להחליפן. מצאתי את התשובה בתוכנית הלימודים פילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית: במשך השנה פגשתי מרצים מצוינים וסטודנטים שבאו להרחיב דעת. מכולם למדתי המון. הלימודים היו מאתגרים, מהנים, לעתים אפילו מרגשים, וניכר הניסיון להתאימם למאה ה-21. תעודת ה-MA היתה רק בונוס. מומלץ!

 


אייל רובינשטיין, מנהל חדשנות, חטיבת שירות לקוחות, חברת חשמל

בוגר מחזור תשע״ט

כאדם שעוסק בחדשנות, הצורך לחפש את הרעיון הבא כמוס באוצרות המחשבה הפילוסופית. התוכנית הייחודית של "פילוסופיה מדע ותרבות דיגיטלית" מאפשרת לקבל כלים לחשיבה מחוץ לקופסת השיגרה.

בצד החוויה האינטלקטואלית יוצאת הדופן, ההיכרות המעמיקה עם רעיונות פילוסופיים, והההתנסות בחופש מחשבתי, קיבלתי בונוס חשוב ביותר - מפגש עם סטודנטים איכותיים שבאו לקבל את אותם הכלים כמוני, בעלי עניין אינטלקטואלי רחב, שבהפסקת הקפה לא מתביישים לשוחח על הקוגיטו של דקארט או על משל המערה של אפלטון.

מדובר בשילוב מנצח של השכלה רחבה המטמיעה את המחשבה הפילוסופית בחיי היום יום ומייצרת קשרים חברתיים שנמשכים הרבה מעבר לסיום הלימודים.

 


תימור גורדון, יועץ בכיר לקמעונאות דיגיטלית ואיקומרס

בוגר מחזור תשע״ח

 


גלית מזרחי כץ, מנהלת הדרכה, הראל ביטוח

בוגרת מחזור תשע״ח

​   


בועז עוזרי, מנכ״ל ויועץ בינלאומי לעמותות וארגונים

בוגר מחזור תשע״ו

כשחיפשתי להתחיל את תואר השני שלי, חיפשתי תוכנית בפילוסופיה שאוכל לשלב תוך כדי עבודה. כשגיליתי את תכנית המנהלים בפילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית - ידעתי שמצאתי! החוויה היתה מעשירה, התכנים היו חדשניים, וכל זאת לצד חברים לספסל הלימודים מגילאים שונים ומתחומים רחבים ומגוונים מכל התעשיות בישראל. היום, עשור לאחר מכן, אני מזהה בעצמי, כיצד הידע ופיתוח המחשבה שרכשתי, מהווים אצלי היום יסוד עמוק בהבנת והובלה פרקטית במהפכות הדיגיטאליות והטכנולוגיות שאנו חווים היום. 

בשילוב עם לימודים טכנולוגים ממשים, כדי להיות מוכנים לעתיד, להשתלב ולהוביל במהפכות דיגיטליות, תרבותיות וחברתיות, לימודי רוח בכלל ופילוסופיה בפרט הם ההכשרה הטובה ביותר שניתן לרכוש.

 


ניר דגן, מייסד ושותף מנהל של קרן ההשקעות סקיי

 

מאז ומעולם אהבתי את הרחבת הדעת בכלל ופילוסופיה בפרט, אך במסלול החיים הפרקטי, לימודים שכאלה לא עמדו על הפרק. כששמעתי על המסלול לתואר שני לבכירים, הבנתי שמדובר בדיוק במה שאני צריך. 

התוכנית והלימודים היו נהדרים, סגל מרצים מעולה, ענקי רוח והגות. נושאי לימוד מרתקים אשר ההעמקה בהם מרחיבת נפש. רלוונטיות ליומיום העסקי והפרטי שלי – צדק חברתי, הטלת ספק, חשיבה לוגית ועוד רבים וטובים. זו המתנה הכי טובה שהענקתי לעצמי.

 

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>