הקבץ ניהול ומחשבה כלכלית

מסגרת 122

 

אוניברסיטאות מחקר בעולם המערבי מתהדרות במחלקות לניהול ולכלכלה. מיומנויות ניהוליות כמו שיווק ופרסום מוקנות לסטודנטים, כשלצדן מיומנויות כלכליות כמו חישובי שווי משקל בין ביקוש והיצע וקבלת החלטות בתנאי אי ודאות. אולם, תהליך ההכשרה הזה טבוע כולו בתוך תחום המחקר הצר ואינו מעודד את הסטודנטים לפתח השקפת עולם עשירה וביקורתית בתחומי הניהול והכלכלה.

התוכנית הרב-תחומית במדעי הרוח מציעה לתלמידיה ללמוד "ניהול ומחשבה כלכלית" כנושא של מדעי הרוח (הקורסים עיוניים ולא מתמטיים או אמפיריים). בהקבץ לימודים זה אנו מציגים ומנתחים את השורשים הפילוסופיים של המודלים השונים בתחום הניהול ומאפשרים לבוגרינו לגבש נקודת מבט מתוך פנורמה של גישות ניהוליות. כמו כן אנו סוקרים את ההיסטוריה של המחשבה הכלכלית ובוחנים את התמורות שהתרחשו בה, וכך תלמידינו מכירים שיטות כלכליות שונות בנוסף על הגישה הניאוקלאסית השלטת. על היצע הקורסים שלנו נמנים גם סמינרים המהווים מסגרת מחקרית לסוגיות עכשוויות בתחומי הניהול והכלכלה, מסגרת שמופעלים בה כלים ומתודולוגיות של מדעי הרוח.

הקבץ "ניהול ומחשבה כלכלית" אינו מיועד רק לתלמידים שבחרו להתמחות במקצועות אלה. נהפוך הוא, תכניו מכוונים בעיקר לסטודנטים של מדעי הרוח. אולם, מכיוון שנושאי ההקבץ משפיעים באופן ניכר על האופן שבו מתעצבים ומתפתחים חיינו, תלמידים סקרנים וביקורתיים ממדעי הרוח, מדעי החברה, מדעים מדויקים ופקולטות אחרות, מוצאים בקורסים שלנו עניין רב. סגל ההוראה בהקבץ מגיע מרקע רב-תחומי עדכני ועל כן בכיתות שלנו נוצרת חווית לימודים אקדמית, מעמיקה וביקורתית המקיימת מגע מתמיד עם המציאות היומיומית והדינמית של עולמנו.

מבנה ההקבץ ש"ס

שיעורי חובה

4

שיעורי ליבה

6

שיעורי בחירה

סה"כ הקבץ ללא סמינריון                       

 16

סמינריון או רפראט

סה"כ הקבץ כולל  סמינריון או רפראט     

20 

 

* במידה והסמינריון הינו בהיקף של 2 ש"ס, יש להשלים קורס בחירה בהיקף של 2 ש"ס מהיצע הקורסים הקיים בהקבץ.

רשימת הקורסים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>