ראש המכון

 

ז׳וזה ברונר

לפרופ' ז'וזה ברונר מינוי משותף בפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן ובמכון כהן. בפקולטה למדעי הרוח הוא גם ראש מכון אווה ומארק ביסן לחקר התודעה היסטורית, שם הוא עורך את כתב העת History & Memory. בנוסף, הוא עומד בראש תכנית הלימודים הרב-תחומית למשפט ומדעי הרוח שהוא הקים בשנת 2010, והוא היה ראש מכון מינרבה להיסטוריה גרמנית, שם הוא ערך את ה--Tel Aviv Yearbook for German History משנת 2007 לשנת 2014. בפקולטה למשפטים הוא היה שותף לקמתה של הקליניקה המשפטית הישראלית הראשונה לזכויות ניצולי שואה (שהוקמה ב-2011), והוא עמית סגל בכיר במרכז אדמונד ג' ספרא לאתיקה.

 

פרופ' ברונר הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ואת הדוקטורט שלו הוא השלים בקולג' סיינט אנטוניס, אוניברסיטת אוקספורד. הוא מלמד באוניברסיטת תל אביב משנת 1984 וכיהן כמרצה אורח באוניברסיטת הרווארד, נורת'ווסטרן, מק'גיל, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת פרידריך-שילר, המכון השוויצרי לטכנולוגיה ETH בציריך, ובאוניברסיטת גית'ה בפרנקפורט.

 

תחומי המחקר והפרסום העיקריים שלו כוללים את הקשר בין משפט, זיכרון וזהות, התפתחות הזכות לאמת, ההיסטוריה של הפיצויים האישיים לניצולי שואה בגרמניה וישראל, ההיסטוריה והפוליטיקה של הפסיכואנליזה, הפוליטיקה של שיח הטראומה בבריאות הנפש, הסברים פסיכולוגיים של הנאציזם ורצח עם, ונושאים מגוונים במחשבה פוליטית מודרנית ועכשווית.

אתר אישי

 

דוא"ל: joseb@post.tau.ac.il

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive