המחקר במכון כהן

 

אוקלידס ותלמאי, מתוך ״האסכולה האתונאית״, רפאל, קריית הוותיקן, 1510

 

 

המחקר במכון כהן 

 

במכון כהן מיוצגות גישות אקדמיות רבות, בעיקר בתחומי ההיסטוריה והפילוסופיה של המדע. אנשי הסגל נבדלים בגישות השונות ובתחומי המחקר שלהם, בהם ההיסטוריה והפילוסופיה של המדעיים הפיזיקליים וההיסטוריה והפילוסופיה של מדעי החיים בעת המודרנית ובעת העתיקה. תחומי מחקר נוספים במכון הם ביקורת התרבות, ההיסטוריה של המחשבה החברתית והקשריה להיסטוריה של המדעים והרעיונות, וההיסטוריה והפילוסופיה של מדעי האדם. תחומי המחקר הכוללים את ההיסטוריה של המחשבה היהודית, האסלאמית והמזרח-תיכונית מקבלים דגש רב, שכן המחקר במכון תמיד נעשה תוך שימת לב לחברה ולתרבות בה הוא מתרחש.

 

תלמידי המחקר של המכון מעשירים את תחומי הידע שהמכון חולש עליהם, מכיוון שהללו מגיעים מרקעים שונים ומתחומים שונים ובעלי מטרות מחקר מגוונות החל מפילוסופיה של האסתטיקה ועד לטכנולוגיות דיגיטליות מודרניות. בנוסף, מתארחים במכון מדי שנה מספר משתלמי בתר-דוקטורט וכולם יחד יוצרים קהילה אינטלקטואלית תוססת.

 

להלן תחומי המחקר:

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive