עמיתי בתר-דוקטורט

לין חלוזין דברת

 

ד"ר לין חלוזין-דברת – ד"ר לין חלוזין-דברת מתמחה באפיסטמולוגיה היסטורית של השפה ובמדעי הקוגניציה. את הדוקטורט שלה היא עשתה באוניברסיטת סורבון בפריז ובאוניברסיטת תל אביב (2015). עבודת הדוקטורט שלה עסקה ביחסים שבין חלל וזמן בתיאוריות קוגניטיביות של השפה. בימים אלו  חוקרת את עליונותו של החלל והיכולת המרחבית במדעים הקוגניטיביים. בנוסף, לין מנהלת את קבוצת המחקר "תפקידה הפומבי של האקדמיה" שהינה פרויקט משותף של מרכז מינרבה למדעי הרוח ומרכז אדמונד ספרא לאתיקה באוניברסיטת תל אביב.

למידע נוסף בקרו באתר של לין

 

 

 

 

שלמה דב רוזן

 

ד"ר שלמה דב רוזן – תחומי המחקר של ד"ר שלמה דב רוזן הם פילוסופיה אנליטית, ההיסטוריה של הרעיונות וחקר הדתות. השנה הוא עוסק במחקר הממשק בין ישויות על טבעיות (מלאכולוגיה, angelology) והמדע המודרני הקדום, ומה ניתן להסיק מכך לגבי בינה מלאכותית. עבודת הדוקטורט שלו עסקה באתיקה וחשפה שבסיסן של תיאוריות חברתיות מודרניות נשען על תיאולוגיה. מאז הוא עובד על מגוון נושאים כגון הערך האתי של הולדה (procreation)' הטלאולוגיה הפוליטית של מילטון, זהות אישית וגלגול נשמות ומה עומד מאחורי תיאוריות על מלאכים.

 

 

 

 

פול גרינהאם

 

ד"ר פול גרינהאם – ד"ר פול גרינהאם הוא עמית מחקר של תכנית עזריאלי במכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל אביב. הוא חוקר את ההשפעה הדדית בין המדע הקדם-מודרני לבין רעיונות ומנהגים דתיים באנגליה. פרויקט המחקר הנוכחי של ד"ר גרינהאם עוסק בחקירת פרשנותו של ניוטון לייצוגים סימבוליים בחקירותיו האלכימיות, בהרמנויטיקה שלו, בפרשנותו ההיסטורית ובייצוג המתמטי שלו את הטבע. את קורות החיים של ד"ר גרינהאם ניתן לראות כאן.

 

 

 

 

טל ארבל

ד״ר טל ארבל - היא היסטוריונית תרבותית של מדעי החברה וההתנהגות. בשנת 2016 היא סיימה דוקטורט בהיסטוריה של המדעים באוניברסיטת הרווארד, בהדרכתם של פרופסור אן הרינגטון ופרופסור סטיבן שייפין. לפני כן השלימה תואר שני במסגרת התוכנית הבינתחומית לתלמידים מצטיינים ע״ש עדי לאוטמן באוניברסיטת תל-אביב. עבודתה מתמקדת בשיטות שונות למדידה וסיווג של תופעות חברתיות ופסיכולוגיות, בסוציולוגיה של המדע, וברציונליזציה הטכנו-מדעית של הפוליטי ושל חיי היומיום. במסגרת השתלמות הפוסט-דוקטורט שלה במכון כהן (2017 - 2018), היא עובדת כעת על עיבודה של עבודת הדוקטורט לספר, העוסק בהתפשטות הגלובלית של מחקר כמותי-סטטיסטי—בעיקר באמצעות סקרי מדגם—בתקופה שלאחר מלחה״ע השנייה, ושילובו בפרוייקטים מדינתיים ובינלאומיים של מודרניזציה והנדסה חברתית, בין היתר בישראל של שנות ה-50 וה-60.

 

 

 

 

אורן באדר

ד״ר אורן באדר - אורן באדר הוא פוסט דוקטורנט בתוכנית הבין אוניברסיטאית לתואר שלישי (PhD) בהיסטוריה ופילוסופיה של מדעי החיים (IHPLS). אורן סיים את לימודי הדוקטורט שלו במכון כהן בשנת 2017. עבודת המחקר שלו שכותרתה: ״קשב חברתי מחקר פנומנולוגי, התפתחותי ואבולוציוני עוסקת בהיבטים שונים של אינטר-סובייקטיביות מנקודת מבט מולטי דיסציפלינרית והיא כתבה בהנחייתם של פרופ׳ חוה יבלונקה ופרופ׳ דן זהבי (אוניברסיטת קופנהגן).

אורן חוקר, בין היתר, את התנאים שהניעו את האבולוציה של קוגניציה חברתית בחברות אדם קדומות ואת היסודות הפנומנולוגיים של חוויות משותפות, והוא עוסק בקשר בין פתולוגיות שונות שבהן משתבשת היכולת לכונן קשרים חברתיים לבין לקויות ביכולות הקשב. חלקים מן המחקר של אורן פורסמו בכתבי עת מדעיים ופילוסופיים והוצגו בכנסים בארץ ובחו״ל.

אתר אישי:  https://www.researchgate.net/profile/Oren_Bader

 

 

 

ד״ר שרון גורדון

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive