עמיתי בתר-דוקטורט

 

ד"ר לין חלוזין-דברת – ד"ר לין חלוזין-דברת מתמחה באפיסטמולוגיה היסטורית של השפה ובמדעי הקוגניציה. את הדוקטורט שלה היא עשתה באוניברסיטת סורבון בפריז ובאוניברסיטת תל אביב (2015). עבודת הדוקטורט שלה עסקה ביחסים שבין חלל וזמן בתיאוריות קוגניטיביות של השפה. בימים אלו  חוקרת את עליונותו של החלל והיכולת המרחבית במדעים הקוגניטיביים. בנוסף, לין מנהלת את קבוצת המחקר "תפקידה הפומבי של האקדמיה" שהינה פרויקט משותף של מרכז מינרבה למדעי הרוח ומרכז אדמונד ספרא לאתיקה באוניברסיטת תל אביב.

למידע נוסף בקרו באתר של לין

 

 

 

 

 

ד"ר שלמה דב רוזן – תחומי המחקר של ד"ר שלמה דב רוזן הם פילוסופיה אנליטית, ההיסטוריה של הרעיונות וחקר הדתות. השנה הוא עוסק במחקר הממשק בין ישויות על טבעיות (מלאכולוגיה, angelology) והמדע המודרני הקדום, ומה ניתן להסיק מכך לגבי בינה מלאכותית. עבודת הדוקטורט שלו עסקה באתיקה וחשפה שבסיסן של תיאוריות חברתיות מודרניות נשען על תיאולוגיה. מאז הוא עובד על מגוון נושאים כגון הערך האתי של הולדה (procreation)' הטלאולוגיה הפוליטית של מילטון, זהות אישית וגלגול נשמות ומה עומד מאחורי תיאוריות על מלאכים.

 

 

 

 

ד"ר רן שגב – ד"ר רן שגב הוא היסטוריון של התקופה המודרנית הקדומה, המתעניין בתרבות דתית, מפגשים קולוניאלים וההשפעה ההדדית של המדע על הדת וההפך, בעיקר בעולם הספרדי. את תואר הדוקטור שלו קיבל במחלקה להיסטוריה באוניברסיטת טקסס, אוסטין בשנת 2015. בימים אלו הוא עובד על ספרו שחוקר את חשיבות לימודי כדור הארץ דווקא בספרד ובמושבותיה, ובו הוא מראה כיצד ידע אמפירי חדש – כמו למשל גיאוגרפיה, קוסמוגרפיה והיסטוריה של הטבע – נטמע בנקודת המבט של הכנסייה הקתולית.

 

 

 

ד"ר פול גרינהאם – ד"ר פול גרינהאם הוא עמית מחקר של תכנית עזריאלי במכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל אביב. הוא חוקר את ההשפעה הדדית בין המדע הקדם-מודרני לבין רעיונות ומנהגים דתיים באנגליה. פרויקט המחקר הנוכחי של ד"ר גרינהאם עוסק בחקירת פרשנותו של ניוטון לייצוגים סימבוליים בחקירותיו האלכימיות, בהרמנויטיקה שלו, בפרשנותו ההיסטורית ובייצוג המתמטי שלו את הטבע. את קורות החיים של ד"ר גרינהאם ניתן לראות כאן.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive