חובות דוקטורנטים.ות

חובות הדוקטורנטיות.ים בבית הספר לפילוסופיה, בלשנות ולימודי מדע
(למתחילים בשנת תשפ"ב, 2021-2022)

 

חובת השתתפות 

תלמידי ותלמידות הדוקטורט של בית הספר לפילוסופיה, בלשנות ולימודי מדע מחוייבים בהשלמת לימודים בהיקף 14 ש״ס (שעות סמסטריאליות) על פי החלוקה הבאה:

א. קורסים סמינריונים (8 ש״ס) השלמת

השלמת קורסים סמינריונים מלימודי התואר השני הרלוונטיים לתחום המחקר בהיקף 9 ש״ס בתאום עם המנחה, בציון 85 ומעלה (בקורסים אלו ניתן להגיש עבודת רפראט). יש להשלים חובה זו עד שלוש שנים ממועד הקבלה לשלב א'.

ב. סדנת כתיבה אקדמית באנגלית (2 ש״ס)

השתתפות פעילה ב'סדנת כתיבה אקדמית באנגלית לתלמידי תואר שלישי במדעי הרוח'. הסדנה תינתן מדי שנה על ידי ביה"ס לשפות. יש להשלים חובה זו תוך שלוש שנים ממועד הקבלה לשלב א' (בסיום הסדנה יינתן אישור על השתתפות פעילה ללא ציון).

פטוּרים מהשתתפות בסדנה תלמידים עם ניסיון קודם מוכח בכתיבה אקדמית באנגלית (כמו פרסום מאמר או עבודת מחקר הכתובה באנגלית). ההחלטה על מתן פטור תהיה על פי המלצת מדריכת סדנת הכתיבה ובאישור המנחה.

ג. השתתפות בפעילויות פורום הדוקטורנטיות/ים במשך שנתיים (2 ש"ס בכל שנה, סה"כ 4 ש״ס)

מסגרת הפורום כוללת כמה סוגי פעילויות: אירועי מליאה (משותפים לכל תלמידי בית-הספר), מפגשים להצגת עבודות (הצעות מחקר, פרקים בדוקטורט, מאמרים והרצאות בהכנה) ומפגשים להצגת פירות קריאה ומחקר שנעשו בקבוצות קריאה (ראו סעיף א׳ למטה).פגישות הפורום יתקיימו אחת לשבועיים למפגש של שעתיים. חובת נוכחות בפגישות המליאה ובפגישות עם קבוצות הקריאה והמחקר חלה על כלל הרשומים לפורום.

על כל תלמיד/ת דוקטורט להציג את עבודתו/ה המחקרית (הצעת מחקר או פרק מן הדוקטורט) לפחות פעם אחת בפורום המתאים במהלך שנות לימודיה/ו. (תלמידי בלשנות יכולים להציג במסגרת הקולוקוויום שמקיים החוג לבלשנות).

 


חובות אחרות

 • התלמידים ישתתפו בקבוצת קריאה אחת לפחות במהלך לימודיהם. קבוצות הקריאה הקיימות מופיעות במסמך משותף. ניתן להצטרף לקבוצה קיימת או להציע קבוצה חדשה. כל קבוצה תקדיש את מפגשיה לקריאה בטקסט ולעיסוק בשאלה מחקרית סביב הקריאה. השתתפות בקבוצת קריאה איננה חלק ממניין השעות לתואר.
   
 • תלמיד שעבודת המחקר שלו מחייבת ידיעה של שפה זרה נוספת, יחוייב (על פי שיקול הדעת של המנחה) להשלים קורס בשפה זרה שלישית ברמת פטור.
   
 • כדי לשמור על מעמד של תלמיד/ה, גם מי שהשלימ/ה את חובות ההשתתפות ועוסק/ת רק בכתיבת המחקר, חייב/ת לדאוג להיות רשום/מה במערכת בכל שנה. ההרשמה נעשית באופן עצמאי דרך אתר ״מידע אישי״. 
   
 • זמן התקן להגשת הצעת מחקר הוא עד שנה ממועד הקבלה לשלב א' עם אפשרות הארכה לשנה נוספת. כל איחור בהגשת הצעת המחקר מעבר לפרק הזמן הזה מחייב אישור של הועדה היחידתית של ביה"ס. על התלמיד/ה להגיש בקשת ארכה מנומקת ומאושרת על ידי המנחה.
 • זמן התקן להשלמת לימודי דוקטורט הוא עד חמש שנים ממועד הקבלה לשלב א'. כל איחור בהגשת הדוקטורט מעבר לפרק הזמן המוגדר מחייב אישור של הועדה היחידתית של ביה"ס. על התלמיד/ה להגיש בקשת ארכה מנומקת ומאושרת על ידי המנחה.

 • כל תלמיד/ה נדרש להגיש דו״חות התקדמות פעמיים בשנה במשך כל תקופת הלימודים עד להגשת העבודה לשיפוט.

 • בנוסף לחובות אלו, תלמידים שהוטלו עליהם לימודים השלמה נדרשים להשלימם בהתאם להנחיות המצויינות במכתב הקבלה.
   

  תלמידים שהחלו לימודיהם לפני שנה"ל תשפ"ב - חובות לימודים נותרו ללא שינוי ובהתאם להנחיות הקיימות במועד הרישום.

 

 

 

בהצלחה!

 

להורדת קובץ Pdf >>


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>