מסלול ישיר לדוקטורט

תנאי קבלה למסלול הישיר

המסלול הישיר מיועד למספר מצומצם של תלמידים שהצטיינו בלימודי התואר הראשון , בעלי השכלה ובשלות לעבודת מחקר עצמאית. מועמד יתקבל למסלול הישיר אם ענה על תנאי הקבלה הבאים:

 • סיים את לימודי התואר הראשון בציון 90 לפחות בלימודי הדיסציפלינה שבה הוא מבקש לכתבו את עבודת המחקר שלו.
 • למד שנה אחת לפחות ולא יותר משנתיים מיום הרישום ללימודי התואר השני והשלים בלימודים אלו 20 שעות לתואר השני. בממוצע 90 לפחות.
 • כתב במסגרת לימודי התואר השני: שתי עבודות סמינריוניות, אצל שני מורים שונים, כשעל כל אחת מהן קיבל ציון 90 לפחות.
 • קיבל הסכמה בכתב של חבר סגל, הרשאי להנחות תלמידי מחקר, לשמש לו מנחה.

אם מילא המועמד אחר תנאים אלה תבקש הוועדה חוות דעת מנחים של העבודות הסמינריוניות על הפוטנציאל המחקרי שגילה המועמד בעבודות הסמינריוניות, וכן חוות דעת מהמנחה המיועד על התקדמות המועמד ועל יכולתו לעמוד בבחינת הכשירות. אם חוות הדעת תהיינה חיוביות יתקבל המועמד כתלמיד מחקר שלב א' על תנאי, במסלול הישיר.

 

חובות תלמיד מחקר שלב א' על תנאי במסלול הישיר

 • הועדה היחידתית תקבע לכל תלמיד מחקר שלב א' על תנאי במסלול הישיר ״בחינת כשירות״ בדרך המתאימה (40), וזאת בעת הדיון על קבלתו כתלמיד מחקר שלב א' על תנאי במסלול הישיר . הוועדה תקבע את ההיקף ואת התוכן של הבחינה בהתאם לדרישות המקצוע והנושא.
   
 • בחינת הכשירות תיערך לא יאוחר מתום שנה אחת לאחר התקבלותו של המועמד למסלול הישיר . הוועדה היחידתית תמנה ועדת בוחנים לקיום בחינת הכשירות (המנחה המיועד יהיה חבר בועדת בוחנים זו , אך לא ישמש יו"ר שלה). הבחינה תתקיים בכתב ו/או בעל פה. מזכיר/ת ביה"ס ירשום פרוטוקול של מהלך הבחינה בעל פה, אם יוחלט לקיימה. 
   
 • לאחר שיעמוד התלמיד בבחינת הכשירות, יתקבל כתלמיד מחקר שלב א׳ במסלול הישיר. יהיה עליו להגיש תוך שישה חודשים ממועד קבלתו כתלמיד מחקר שלב א׳, ובאישור הוועדה היחידתית תוך שנה ממועד זה, תוכנית מחקר בחתימת המנחה המיועד.
   
 • לא עמד תלמיד המחקר שלב א' על תנאי בדרישות אלה, ייחשבו לימודיו במסגרת המסלול הישיר כחלק מלימודיו לתואר שני.

 

 


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>