מהלך הלימודים

עבודות המחקר של התלמידים נידונות בשלבים השונים לאורך תקופת הלימודים בפורומים שונים, בסמינרים, בכנסים ובקבוצות קריאה, שם מתקיימים גם דיונים רחבים על מתודולוגיות ותיאוריות מחקריות.

 

מסלול הלימודים של לימודי הדוקטורט נחלק לשני שלבים:

שלב א': בו ירכשו הסטודנטים כלים מקצועיים לביצוע המחקר (הכשרה דיסציפלינארית, מתודולוגית, לשונית), ויגבשו נושא לעבודת המחקר שלהם. בתום שלב זה, יגישו הצעת מחקר לאישור הוועדה לתלמידי מחקר של ביה"ס והוועדה האוניברסיטאית לתלמידי מחקר. את הצעת המחקר, יגישו התלמידים תוך שנה מיום קבלתם לשלב א' עם אפשרות הארכה לשנה נוספת. במהלך שלב א' תלמידים נדרשים להשלים השתתפותם בקורסים סמינריונים, בסדנת כתיבה באנגלית, בקבוצות קריאה ובהשלמות כפי שנדרש ומפורט במסמך חובות לימודים לשלב א'.

שלב ב': בו ימשיכו הסטודנטים במחקרם ויכתבו את עבודת הדוקטורט. בתום הכתיבה תוגש העבודה לשיפוט. התקופה הקצובה להשלמת כתיבת העבודה היא חמש (5) שנים ממועד תחילת הלימודים, ובכל מקרה לא מעבר לתקופה המאושרת על-ידי ועדת תלמידי המחקר.

 

לימודי השלמה

תלמיד/ה המתקבל/ת ללימודים כמועמד/ת לתלמיד/ת מחקר יהיה עליו/ה לבצע השלמות לקראת הקבלה לתואר שלישי. ההשלמות תקבענה ע"י המנחה והועדה היחידתית של ביה"ס. תלמיד/ה ללא עבודת תזה שהתקבל/ה ללימודי השלמה מחויב/ת בכתיבת עבודה שוות ערך לתזה. על התלמיד/ה להשיג בכל אחד מקורסי ההשלמה ובעבודת שוות הערך לתזה ציון 85 לפחות בפרק זמן מקסימלי של שנתיים. לאחר שסיים/סיימה בהצלחה את לימודי ההשלמה, התלמיד/ה ימשיך/תמשיך לשלב א'.

 

פורום דוקטורנטים

במהלך תקופת הלימודים, תלמידים מצופים להשתתף בפורום דוקטורנטים, בקבוצות קריאה ובסמינרים מחלקתיים. מפגשים אלו מרכיבים ובונים את הקהילה הלומדת של בית הספר- סגל ותלמידים לתארים מתקדמים. במסגרות אלו מגיעים מרצים אורחים חשובים, חלקם מאוניברסיטאות בחו"ל, וזו הזדמנות להכיר את קהילת המחקר בביה"ס על כל מרכיביה והן את המחקר הבינלאומי.

 

שפה זרה

ידיעת שפות זרות נוספות מעבר לאנגלית מהווה נדבך חשוב בהשכלה המצופה מתלמידי בית הספר, ולעיתים תלמידים נדרשים ללמוד שפה זרה שלישית לצורך עבודת המחקר.

 

 


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>