לימודים לתואר שלישי

לימודים לתואר שלישי

כללי:

 

בבית הספר לפילוסופיה מתקיימים לימודי התואר השלישי בבלשנות, לימודים קוגניטיביים, מדעי הדתות, היסטוריה ופילוסופיה של המדע, ופילוסופיה כללית.

עבודות הדוקטורט הנכתבות במסגרת ביה"ס משקפות קשת רחבה של דיסציפלינות ומגוון של חומרי-מחקר ומתודולוגיות. עבודת הדוקטורט היא עבודת מחקר רחב היקף ברמה אקדמית גבוהה שעוברת שיפוט חיצוני ואישור של מומחים מוכרים בתחום.

המחקר מתבצע תחת הדרכה של אחד או יותר מחברי הסגל של ביה"ס, וניתן לצרף גם חוקרים בכירים נוספים מן הארץ ומן העולם, במידת הצורך ועל פי תחומי מומחיותם.

לימודי התואר השלישי מתנהלים בהתאם לתקנון האוניברסיטאי לתלמידי מחקר ובהתאם להנחיות הוועדה היחידתית לתלמידי מחקר של בית הספר.

 

תנאי קבלה:

 

לביה"ס מתקבלים תלמידים בעלי תואר מ"א מוכר (בציון 85 ומעלה כשהציון על עבודת הגמר הוא 85 לפחות).

תלמידי ב"א מצטיינים במיוחד, ותלמידי מ"א שהצטיינו במהלך שתי שנות לימודיהם לתואר השני, יוכלו להתקבל למסלול הישיר לדוקטורט. המסלול הישיר מאפשר לתלמידי מחקר לקצר את משך הזמן הנדרש להשלמת הדרישות לקבלת התואר. מסלול זה מיועד לסטודנטים/יות מצטיינים בלבד. במהלך הלימודים יוענק לתלמידי המסלול הישיר גם תואר מ"א, כדי לא להשאירם בלא תואר אם מסיבה כלשהי לא יעלה בידם להשלים כנדרש את עבודת הד"ר.

לפרטים נוספים על תנאי הקבלה ועל המסלול הישיר ראו בעמוד מידע שימושי למועמדים

 

מהלך הלימודים ולימודי השלמה:

 

  1. תלמידים הלומדים לתואר שלישי נדרשים במהלך לימודיהם להשתתף בשני קורסים סמינריונים ( 8 שעות לימוד סמסטריאליות) ובשני קורסים מתודולוגיים (4 שעות סמסטריאליות). פירוט הקורסים המתודולוגיים המוצעים על ידי ביה"ס ניתן למצוא בידיעון.
  2. ידיעת שפות זרות נוספות מעבר לאנגלית מהווה נדבך חשוב בהשכלה המצופה מתלמידי ביה"ס. התלמידים יידרשו להוכיח שליטה ברמת מתקדמים בשפה נוספת.
  3. תלמידים שאינם בעלי תואר מ"א באחד מן התחומים הבאים: בלשנות, לימודים קוגניטיביים, מדעי הדתות, היסטוריה ופילוסופיה של המדע, או פילוסופיה כללית, נדרשים ללימודי השלמה, על-פי תוכנית אישית הנקבעת בשיתוף עם המנחה ומאושרת על-ידי ביה"ס.
  4. בנוסף להיצע המגוון בביה"ס,יכולים התלמידים להירשם לקורסים הניתנים בבתי הספר האחרים בפקולטה ובפקולטות האחרות.

 

שלבי הלימודים:

 

מסלולי הד"ר נחלקים לשני שלבים:

שלב א': בו ירכשו הסטודנטים כלים מקצועיים לביצוע המחקר (הכשרה דיסציפלינארית, מתודולוגית, לשונית), ויגבשו נושא לעבודת המחקר שלהם. בתום שלב זה, יגישו הצעת מחקר לאישור הוועדה לתלמידי מחקר של ביה"ס והוועדה האוניברסיטאית לתלמידי מחקר. טופס הנחיות לכתיבת הצעת המחקר וטופס מתאים להגשתה ניתן להוריד בעמוד "מידע שימושי לסטודנטים".

שלב ב': בו ימשיכו הסטודנטים במחקרם ויכתבו את עבודת הד"ר. בתום הכתיבה תוגש העבודה לשיפוט. התקופה הקצובה להשלמת כתיבת העבודה היא חמש (5) שנים ממועד תחילת הלימודים, ובכל מקרה לא מעבר לתקופה המאושרת על-ידי ועדת תלמידי המחקר.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive