קורסי השלמה

קורסי השלמה

לימודי התואר השני במכון פתוחים לבעלי תואר ראשון ומעלה בכל תחומי הלימוד. מסלול הלימודים נפתח בשנה של לימודי השלמות המשמשים כתשתית שמטרתה להקנות מכנה אינטלקטואלי משותף לכל תלמידי המכון. במהלך שנה זו עדיין אין התלמיד/ה נחשב/ת כסטודנט/'ת מן המניין לתואר השני והלימודים אינם נכללים במניין השעות לתואר. במסגרת שנת ההשלמות  נקבעות לכל תלמיד/ה חובות שמיעה בהתאם לרקע לימודיו/ה הקודמים. היקף חובות השמיעה נקבע במפגש אישי עם  יועצי המכון. סך הכל לימודי התשתית כולל 18 ש"ס, אך בעבור רוב התלמידים שיעורי ההשלמות   מסתכמים בכ-16 ש"ס או פחות, כלומר בלא יותר מ-8 שעות לימודים שבועיות בכל סמסטר.

 

הקורסים במסגרת לימודי התשתית אינם נבדלים ברמתם ובהתייחסות המורים להוראה בהם משאר קורסי המכון לתואר שני.  תנאי הכרחי לקבלת תלמיד/ה למעמד של סטודנט/ית מן המניין לתואר השני במכון הוא עמידה בחובות כל הקורסים שנקבעו בתכנית ההשלמות בשנת לימודי התשתית בציון ממוצע של 85 לפחות. ההחלטה על קבלת תלמיד למעמד של תלמיד מן המניין  היא של ועדת ההוראה של המכון.

 

שנת לימודי התשתית (שנת ההשלמות)

שיעורי התשתית מאפשרים היכרות עם שלוש פרספקטיבות מרכזיות בחקר המדעים והרעיונות: היסטורית, פילוסופית וסוציולוגית.

 למידע נוסף בנוגע ללימודי התשתית

 

שנת לימודי תשתית ללימודי תואר שני בהדגש תרבות הרשת:

תלמידים המעוניינים להתקבל לתואר השני במכון בהדגש על תרבות הרשת חייבים לעמוד בדרישות הכלליות של הקבלה לתואר השני במכון כהן. יחד עם זאת, הדגש תרבות הרשת מקבל את ביטויו כבר בלימודי התשתית שעליהם להשלים. ההשלמות הנדרשות במסגרת הדגש תרבות הרשת נקבעות לכל תלמיד/ה בהתאם לרקע לימודיו/ה הקודמים, במפגש אישי עם יועצי המכון. 

 

למידע נוסף בנוגע ללימודי תשתית בתרבות הרשת

 

למידע נוסף בנוגע לרשימת הקורסים המוצעים בתרבות ברשת לשנת תשע"ז

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive