תהליך קבלה לדוקטורט

תהליך קבלה לדוקטורט

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כיצד מתקבלים:

בשלב ראשון עלייך לאתר מנחה מתאים ולקבל את הסכמתו/ה להנחיה.  

מנחים מקרב חברי סגל ביה"ס שייכים לחוג לפילוסופיה, למכון כהן ללימודי היסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות, או לחוג לבלשנות.

כדי לאתר מנחה רלבנטי תוכל/י להיעזר ברשימת המנחים ותחומי המחקר שלהם כפי שהם מופיעים באתר האוניברסיטה . ניתן לפנות אליהם באופן ישיר באמצעות המייל. 

לאחר קבלת הסכמה בכתב של המנחה, ניתן להגיש בקשה לקבלה ללימודים לוועדה היחידתית של תלמידי מחקר.

 

מהם תנאי הקבלה?

 

ממוצע ציונים בתואר שני – 85, עבודת תזה בציון 85.

במהלך הלימודים עליך לעמוד בחובות 2 סמינרים בהיקף 8 ש"ס סה"כ בהתאם לבחירתך ולאחר ייעוץ/אישור המנחה (לידיעתך, בקורסים אלה יש להגיש את כל המטלות הנדרשות ולקבל ציון). כמו כן, כל תלמיד נדרש להשלים גם 4 שעות של סמינר מתודולוגי ( ציון השתתפות בלבד).

תלמיד המגיע מפקולטה אחרת או תלמיד שסיים לימודי תואר שני ללא עבודת תזה, יכול להתקבל כמועמד לתלמיד מחקר ויהיה עליו לבצע השלמות לקראת הקבלה לתואר שלישי. ההשלמות תקבענה ע"י המנחה ותועברנה לאישור ביה"ס. על התלמיד להשיג בכל אחד מקורסי ההשלמה ציון 85 לפחות.  על תלמיד המעוניין להתקבל במסגרת מסלול ישיר לדוקטורט לעמוד בתנאי הקבלה המפורטים בידיעון בית הספר.

כמו כן, תלמיד חייב בפטור משפה זרה שניה ברמת מתקדמים (או השלמה של קורס מזורז).

 

המסמכים שיש להגיש למזכירות בעת הרישום:

 

1. תעודות של תואר ראשון ותואר שני. יש להציג תעודות מקוריות במידה והתארים לא ניתנו באוניברסיטת ת"א. מועמד שסיים תואר שני באוניברסיטת ת"א אינו צריך להגיש תעודות.

2. רשימת קורסים וציונים של תואר ראשון ושני הכוללים ממוצע משוקלל של הקורסים, ציון סופי לתואר וציון עבודת הגמר. יש להציג מסמכים מקוריים, במידה והתארים לא ניתנו באוניברסיטת ת"א.

3. טופס רישום לתלמידי מחקר הכולל אישור בכתב של חבר סגל בכיר המסכים להנחות את המועמד והרשאי להנחות תלמידים לתואר שלישי (חברי סגל בדרגת מרצה בכיר ומעלה, גם ללא קביעות).  

יש לציין בטופס את נושא העבודה המשוער, וכן על המנחה לפרט באם התלמיד נדרש  ללימודיי השלמה.

4. צילום ת.ז כולל ספח (לתלמיד שאינו מאוניברסיטת תל אביב )

5. קורות חיים ורשימת פרסומים.

6. תמונת פספורט.

7. יש למלא טופס מקוון בקישור הבא:  https://goo.gl/forms/d6OkHL5aMpup1JgH3

 

לאחר אישור ועדת תלמידי מחקר, על המועמד לבצע רישום לתואר שלישי באמצעות אתר האינטרנט - רישום ומידע למועמדים ורישום לאוניברסיטה, ולמלא את כל הפרטים הנדרשים.

בסיום הקלדת כל הפרטים הנרשם יקבל בדוא"ל הודעה הכוללת מספר אסמכתא. אישור ממוחשב ישלח בדואר. קוד אישי ישלח בדואר לאחר עיבוד נתוני ההרשמה.

 

הרישום לתואר שלישי מתבצע במשך כל השנה ואינו כרוך בתשלום.

 

מידע ופרטים נוספים:

 

פרטים לגבי המסלול לתואר ודרישות הלימודים ניתן למצוא באתר האוניברסיטה במדור תלמידי מחקר http://acad-sec.tau.ac.il/phd/general-info 

עיקרי תקנות שכר לימוד לתלמידי מחקר - תואר שלישי http://www.tau.ac.il/tuition-booklet-12

בכל שאלה או בקשה בנושאי שכר לימוד ניתן לפנות למוקד האוניברסיטה בטלפון 03-6405550.

לחילופין, ניתן לפנות באמצעות דוא"ל בכתובת im@tau.ac.il.

קבלת קהל -  מתקיימת בימים א',ב',ד',ה' בין השעות 12:00-09:00, וביום ג' בין השעות 16:00-08:00

 

מידע אודות קרנות ומלגות http://acad-sec.tau.ac.il/scholarships

 

חשוב: לפני פניה לוועדה היחידתית בבקשה להתקבל כתלמיד מחקר בביה"ס,  יש  לעיין היטב בתקנון האוניברסיטאי לתלמידי מחקר, ובמידע כללי לתלמידי מחקר כפי שהם מופיעים באתר האוניברסיטה.

 

בהצלחה!

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive